Skocz do zawartości

Subwoofer do iloud micro do bliskiego pola / biurka


Tenfilip

Recommended Posts

Hej,

Prosze o pomoc w doborze subwoofera. Ma to być do biurka, 50% gry, 50% muzyka (jazz, metal, rock, elektronika, klasyczyna - w sumie poza hiphopem wszystko).
Zależy mi na:

- pokryciu pasma poniżej monitrów iloud MicroMonitors (czyli powiezmy od 55 Hz w dół ile się da)
- małej głośności (bo to i tak stać będzie tuż obok mnie, a pomieszczenia ma pewnie 3x4 czy coś takiego, i raczej nie słucham głośno, bo używane to jest godzinami).
- filtrze górnoprzepustowym w subwooferze dla sygnału wychodzącego - używam zwykłego DACa Fiio jako źródło sygnału, więc chciałbym żeby niskie robił subwoofer (dajmy na to - do 60,80 Hz), a wyżej już monitory. Liczę na to, że będzie to fajnie ze sobą grało, jeśli będzie to już w subwooferze - tzn. będą oba filtry tak ustawione, ze nie bedzie dziury/nalozenia sie sygnalu.
- niskim zejściu - te monitorki naprawdę mają dość mocy od 60 Hz w górę, więc subwoofer ma im dać trochę mięsa w niższych zakresach. Obecnie mam http://www.subwoofery.pl/sub91.html i prawdę mówiąc, to nie wiem skąd oni wzięli 25 Hz - może przy -10 dB ... na moje ucho to tam jest może 46 Hz. Optymalnie byłoby od 20 Hz, ale to ciężko pewnie będzie.
- praca na podłodze - szkoda miejsca
- RCA najlepiej.

Budżet raczej ograniczony, chciałbym się zmieścić w tysiaku, im mniej tym lepiej - ale też kojarzę tylko subwoofery do kina, i to raczej droższe, a tutaj jest system biurkowy. Może być nowy, może być używany.
Więc nie wiem za ile można dostać coś fajnego? Obecny mogę sprzedać za 250 zł i tak myślę, czy jest sens - z drugiej strony, i tak go nie używam, przez kłopotliwe zestrajanie i kiepskie zejscie.



 

 

 

 

 

Edytowano przez Tenfilip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Nie ma możliwości żeby 7,5 cm głośnik basowy grał do 55 HZ :P Nie masz się o co bać.

No właśnie te grają, właśnie odpalilem generator w REWie, aż czuć podmuch wiatru z bass reflexu 80 cm dalej, i to przy glosnosci przy ktorej slucham muzyki. niestety slychac tez swist tego bassreflexu.

 

 

2 godziny temu, DudasDudek napisał:

Filtry w subwooferach są różnej jakości.

Nawet znane marki stosują je tak słabe, że okej, będziesz miał odfiltrowany sygnał, lecz kosztem jakości brzmienia (przetestowane).

Zapewniam Cię, że wrażenia nakładania się nie będzie. Dźwięk z subem stanie się po prostu dociążony i pełny.

Czyli muszę iść w zewnętrzny filtr? Moim założeniem jest, że chcę te głośniki "odciąć" od niższych czestotliwosci, żeby graly tylko tam, gdzie czują się komforotowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci brakuje basu, zainwestuj w jakiś szybki sub i tyle. Więcej bym nie kombinował.

Tak małe monitorki i tak grają tam, gdzie czują się "komfortowo".

Do kolumn podłogowych dokłada się subwoofery i nikt się nie przejmuje tym, że kolumny z subwooferem dzielą jakiś mały fragment pasma.

Subwoofer ustawiasz do max 80Hz i jedynie pozostaje zabawa głośnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Tannoy się tu sprawdzi. No nie będę sie kłócił o te monitory bo ich nie znam. Ale no nie widziałem takich cudów jeszcze. :)

Zrobisz co zechcesz.

Tu jest pierdylion pomiarow http://noaudiophile.com/IK_Multimedia_iLoudMM/

Mam je "na biurku" (a tak na prawde - na statywach jakieś 25 cm nad biurkiem) i naprawdę mam wrażenie, że schodzą do tylu. Zaprosiłbym na odsłuch, ale unikam gości przy pandemii:) Jak coś innego pożyczicie na ten czas, to możemy się wymienić:)

Dla mnie to bardzo fajne konstrukcje, grają fajnie i zabierają mi przestrzeni/światła przy biurku, tylko chcialbym je nieco odciążyć w tym niższym paśmie - bo nie tam błyszczą. Ostatecznie może miniDSP? Tylko to znacznie powiększa cenę.

Edytowano przez Tenfilip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Ok, jak mówiłem nic mi do tego :P Ciekawe co by na to powiedział Karol ? :P

W takim razie sprzęt za 1350 zł gra laboratoryjnie lepiej, znacznie lepiej od monitorów 4 krotnie droższych.

Skoro szukasz jednak suba to oznacza że bas z 7cm głośników basowych nie jest jednak taki super?

Wybacz proszę, ale wydaje mi się, że trzeba coś tu jasno powiedzieć. To jak sprzęt gra, nie zależy wprot od pasma przenoszenia. Zrobiłem u siebie testy RAWem i w okolicy 55 faktycznie slychać świst portu i szału to nie robi. Ale całe kolumny naprawdę grają zajebiśćie, zwłaszcza biorąc pod uwagę rozmiar. 

Suba jednak szukam dlatego, ze chce rozszerzyć zakres od dolu - wydaje sie rozsadnym przy okazji odciążyć monitory i nie podawac im dołu, od 70 czy 80 Hz powiedzmy. 

Co do Tannoya, zaczalem czytac opinie na jego "macierzystym" rynku i wychodzi mi na to, ze gra faktycznie dość ładnie, ale przez wady fabryczne dość często się sypie (jakieś kondesatory czy coś takiego). Szkoda, bo lubię tą markę. 

Prawdę mówiąc, to chyba narazie przetargam sobie Dali E12f z kina domowego na tydzien i zobacze, czy faktycznie poczuje wymiane subwoofera na lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...