Skocz do zawartości

Zmiana systemu stereo na KD


włóczykij2

Recommended Posts

Cześć, 

posiadam w tym momencie system stereo realizowany przez 30 letni wzmacniacz Dual wraz z kolumnami Jamo. Gra to fajnie całkiem fajnie, szczególnie w adudio, bo przy filmach już trochę mniej.
Przeprowadzam się do nowego mieszkania i żona nie chce już mieć sprzętu na widoku wraz z plątaniną kabli z tyłu. 

Rozwiązaniem może być soundbar + subwoofer + satelitki z tyłu (przewodowe i bezprzewodowe wchodzą w grę). Widziałem takie rozwiązania od Yamaha, Sony czy Samsunga.

Salon ma 35 m2, więc nie jest to jakoś dużo, gorzej jednak, że kanapa jest dosunięta do ściany i satelitki byłyby nad głową (zaznaczyłem na czerwono). Nie wiem jak to się sprawdzi.

 

Co byście mogli polecić w moim przypadku? 

Budżet to jakieś 2-3k.

Dzięki.

 

Poniże dodaję zdjęcie salonu, gdzie nad kanapą byłyby satelitki.

 

 

2 - Copy.jpg

Edytowano przez włóczykij2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, gorzej jak na elektrodzie tutaj.

Tylko hiper super duper sprzęt, 10 klocków i miliony monet inaczej nie podchodź do audio. 

 

Ja rozumiem Panowie poniedziałek, ale jednak domowemu urzytkownikowi to taki zestaw wystarczy. Jakiś powód jest tego, że sprzedaje to się w tysiącach egzęplarzy.

No nic, dzięki za nic nie wnoszące posty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro Twoim zdaniem próba uratowania zbędnie wydanych kilku tysięcy złotych, które zamierzasz wywalić w błoto, to nic nie wnoszące posty, to ok, niech Ci będzie, masz do tego pełne prawo. Twój hajs, Twoja sprawa. Nic mi do tego. 

Soundbar, to nic innego, jak głośniki z TV umieszczone w zewnętrznej obudowie. Oczywiście są soundbary, co potrafią zagrać sensowniej, ale na pewno nie w tym budżecie. A i tak "pełnowymiarowe" audio, w tych samych pieniądzach wciąga taką grajbelkę nosem. 

Swoją drogą medal dla gościa, co wymyślił to ustrojstwo - wszak jak mówisz, "tysiące" jelonków dało się już złapać na ten marketingowy chłyt. I nie zwalniają tempa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sprzęt do stereo całkiem porządny i on będzie w innym pomieszczeniu, gdzie zależy mi na świetnej muzyce.

 

Jednak do salonu poza jakością dzwięku liczy się też jego przestrzenność oraz w takim samym stopniu wygląd. Spełnia to doskonale minimalizm soundbarów, a jeszcze bardziej podoba się żonie.

Dlatego też muszę rzeźbić w tym co jest dostępne. Myślałem, że na tym forum jest też miejsce dla ludzi, którzy muszą iść na pewno kompromisy. Są przecież różnice między soundbarem za 1000 zł, a takim za 2, inne głośniki, technologia itd.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, włóczykij2 napisał:

Myślałem, że na tym forum jest też miejsce dla ludzi, którzy muszą iść na pewno kompromisy

Oczywiście, że jest. I kompletnie nie rozumiem Twojej postawy z pozycji pokrzywdzonego przez użytkowników forum. Po prostu soundbar'y to zło i nie są warte pieniędzy, których producenci sobie za nie życzą. Jeżeli to nie jest dla Ciebie wartościowa wskazówka, to nikt nic na to nie poradzi. Jeszcze raz podkreślę

1 godzinę temu, Markcox napisał:

Soundbar, to nic innego, jak głośniki z TV umieszczone w zewnętrznej obudowie.

I właśnie taką jakość dźwięku za sobą niesie. Już dużo lepszym rozwiązaniem jest zainwestować te same pieniądze chociażby w dwa monitory. Ale Tobie, jak rozumiem, zależy na przestrzennym dźwięku, kosztem (dużym kosztem) jakości.

Poza tym z pierwszego posta nie wynika, że stereo z Tobą zostaje.

49 minut temu, włóczykij2 napisał:

Są przecież różnice między soundbarem za 1000 zł, a takim za 2, inne głośniki, technologia itd.
 

Oczywiście, że są... przede wszystkim w cenie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zrób tak, zamów wysyłkowo soundbar z budżetu 1-2k, z możliwością zwrotu i wtedy będziesz mógł się przekonać, o jakiej jakości prezentacji dźwięku przez te urządzenia rozmawiamy. Jeżeli będzie to dla Ciebie akceptowalne, to jesteś w domu. Wtedy, albo zostawisz, albo wybierzesz coś pod kątem wizualnym, gdyż jeżeli chodzi o jakość samego brzmienia, te produktu, z tego przedziału cenowego, niosą za sobą bardzo zbliżoną (moim zdaniem nie najwyższych lotów) jakość brzmienia. I wierzę, że są osoby, którym taka jakość dźwięku w zupełności wystarcza - szanuję to. 

Jeżeli natomiast sam dojdziesz do wniosku, że to g**** nie jest warte złamanego grosza, to będziemy zastanawiać się nad innym rozwiązaniem ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma różnica między soundbarem za 1 a za 2k. Właśnie w tym jest problem. I nie ma takowego do którego podłączysz suba bezprzewodowo.

Jeśli myślisz o jakiś systemach Samsung albo LG no to nie jest miejsca na takie pytania.

Markcox dobrze Ci powiedział. To Twój hajs. Zrobisz co zechcesz. Pytałeś o pomoc i po prostu ją od nas dostałeś. Nie kupuj tego. Weź w stereo dwa używane monitory i już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, włóczykij2 napisał:

Wiem czym jest soundbar i pasuje mi to, że jest to zestaw jakby 2 monitorów z wzmacniaczem wbudowanym w jedno urządzenie.

Nie rób sobie jaj z innych i z siebie. To porównanie jest okrutnie nie na miejscu.

Zobacz jak wyglądają monitory. Niekoniecznie takie za milion monet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...