Skocz do zawartości

amplituner + głośniki


obi

Recommended Posts

Witam, 

Szukam amplitunera + głośników do salonu ok 20 m2. Głównie do TV + filmy (netflix) + muzyki. Budżet ok 3,5k. Generalnie chciałbym amplituner + głośniki + sub. Wiem, że z tym budżetem może być ciężko kupić dobry sprzęt więc na chwilę obecną chcę ten budżet przeznaczyć na amplituner + głośniki a subwoofer dokupić w przyszłości. 

Czytając forum + oferty w sklepach wybór padł na amplituner Yamaha  rx-v485. Co myślicie o tym wyborze, ew co w nim odradzacie lub co w zamian?

Z głośnikami mam większy problem. Potrzebuje 2 głośniki, które maja stanąć na szafce RTV (nie na podłodze). Głównie przykuły moją uwagę głośniki formy Pylon Audio; tylko jakie? Jakie głośniki byście polecili do tego amplitunera? a może zupełnie coś innego.

To mój pierwszy zestaw (wcześniej używałem zwykłych głośników komputerowych 5.1) więc jestem zielony w tym temacie. Proszę o pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie zastanawiałem na amplitunerem stereo, ale kupując go zamykam się na możliwość ewentualnej rozbudowy w przyszłości, np do 5.1. 

Teraz myślę z racji budżetu o dwóch głośnikach (i np w przyszłym roku sub), ale jeśli za 2 lata będę chciał go rozbudować do 5,1 to w przypadku ampli AV wystarczy, że dokupię dodatkowe 2 głośniki. No chyba, że się mylę i jednak uważasz, że lepiej pójść w amplituner stereo? 

 

Edit, A jeśli amplituner stereo to jakie modele polecasz?

Edytowano przez obi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że do 3,5 k uda się kupić amplituner Yamaha  rx-v485 (lub coś podobnego) i zestaw 5 głośników (zamiast 2) innych (tańszych niż Pylon Audio) a za jakiś czas osobno poza budżetem dokupię subwoofer. Jakie rozwiązanie uważacie za lepsze i jaki zestaw proponujecie w wariantach:

- amp + 2 głoś

- amp + 5 głoś

w budżecie do ok 3,5 k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej słabo. Chyba że sprzęt używany?

Owszem zamykasz sobie drogę do rozbudowy wybierając system 5.1

Ale z drugiej strony pojawia się pytanie kiedy kupisz resztę. Faktycznie z tego postu wynika że nie prędko. Jeśli będzie to system 2.1 przez rok dwa to już nigdy nie dokupisz i wybierz amplituner stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

No raczej słabo. Chyba że sprzęt używany?

Owszem zamykasz sobie drogę do rozbudowy wybierając system 5.1

Ale z drugiej strony pojawia się pytanie kiedy kupisz resztę. Faktycznie z tego postu wynika że nie prędko. Jeśli będzie to system 2.1 przez rok dwa to już nigdy nie dokupisz i wybierz amplituner stereo. 

Skupił bym się jednak na nowym sprzęcie i amplitunerze av (dokupienie kolejnych głośników zapewne pod koniec przyszłego roku, ew w następnym więc do 2 lat).

Jeśli nie dam rady znaleźć nic sensownego do 3,5k (amplituner av + 5,1 (albo chociaż 5.0) no chyba, że jesteście w stanie coś zaproponować) to jakie 2 głośniki fronotowe polecacie mi do amplitunera  Yamaha rx-v485 (abym zamknął się w kwocie 3,5k) (czy warto iść w sprzęt marki Pylon Audio) i póxniej mógł dobrać do tego sensowne pozostałe głośniki + sub w przyszłości?

Ew może nawet inny amplituner jeśli nie Yamaha rx-v485?

Jestem otwarty na propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kubad napisał:

Jeśli już koniecznie chcesz amplituner AV to spróbuj konfiguracje Yamaha rx-v485 wraz z indiana line 260x,740x,240x. Sub jeżeli będzie konieczność zawsze możesz dokupić. 

które z tych (240x czy 260x) miały by iść na fronty? bo wszystkie są podstawkowe, a myślałem o frontach podstawkowych a tyłach podłogowych.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubad napisał:

Zrozumiałem że szukasz wszystkich podstawowych i wtedy na front poszłyby 260x. Dziwne jak chcesz na tyły dawać większe kolumny niż na front oO a czemu tak to wymyśliłeś? 

Bardziej chodziło mi o usytuowanie ich. Tz fronty stanęły by na szafce rtv, a tyły po bokach kanapy z tyłu na podłodze. Więc jeśli tyły małe na podłogę to nie wiem czy kanapa nie była był przeszkodą (zasłaniała by trochę jednak te głośniki).

Rozumiem z Twojej wypowiedzi, ze dawanie wyższych na tyły niż te na froncie nie jest dobrym rozwiązaniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, obi napisał:

A zaproponujesz cały zestaw z "Tesi 261" i "KEF Q350" ? i co zyskam wybierając je a nie " 260x+740x+240x" ?

Seria Nota gra cieplej i nie tak rozdzielczo. Tesi to duzo lepsze granie. KEF tak samo.

Masz do obu po prostu komplety.

Do KEF Q350 jest Q150 + Q250c a do Tesi 261 masz + 241 i 761. Suba polecam osobno innej marki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety jest problem z dostępnością Indiana line nota

A co myślicie o zestawie:

Yamaha rx-v485 + 4 x Heco Aurora 300 + Aurora Center 30

i ew  Magnat Sub 302A do tego.

 

Ew co byście w nim zmienili?

Czy  Heco aurora są lepsze w porównaniu do Indiana line Tesi? oraz czy będą odpowiednie do Yamaha rx-v485?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...