Skocz do zawartości

Kino domowe + multiroom


toomeek

Recommended Posts

Cześć,

nie wiem czy dobrze trafiłem, szukam porady odnośnie systemu multiroom. Jestem zielony w tym temacie, próbowałem szukać informacji w internecie, ale daleko mi do zaprojektowania samemu takiego systemu.

Chciałbym uzyskać efekt następujący:
- salon - 5.1

- salon + jadalnia + kuchnia + korytarz jedna strefa multiroom (tzn. może grać to samo, nie wiem czy technicznie można rozwiązać to jako jedna strefa)

- łazienka - druga strefa multiroom

Co musiałbym kupić, żeby uzyskać taki efekt?

Jestem na etapie elektryki, preferuję rozwiązanie przewodowe, chyba że bezprzewodowe będzie naprawdę dobre.

Pozdrawiam,
Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś pisać w dziale kino domowe.

Moderacja przeniesie.

W takim razie szukasz amplitunera z obsługa 2 lub 3 stref.

Jaki masz na to budżet? Jakiej wielkości salon?

Czy kolumn w jadalni kuchni mają być montażowe (inwalle albo in celling , w suficie) czy po prostu jako monitory?

To samo pytanie co do łazienki. Ile tam chcesz mieć kolumn?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home na dzień dzisiejszy robię elektrykę i chciałbym położyć odpowiednie okablowanie, sprzęty kupował będę za kilka miesięcy, budżet myślę że do 10000.

Głośniki sufitowe dla multiroomu, przednie dla kina domowego stojące, tylne wiszące.

Układ pomieszczeń jest taki:

image.thumb.png.196967211a02d303af7c2cdb587e6282.png

Nie wiem czy głośniki sufitowe stereo, czy też mono w podłużnym open space? Jeśli stereo, to ustawione równolegle do najdłuższej ściany, czy prostopadle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązań jest kilka, dlatego najlepiej skontaktować się z nami telefonicznie w tym budżecie możliwości jest dużo. Najważniejsze na tym etapie to optymalne rozprowadzenie instalacji. Zapraszam z projektem do naszego salonu, istnieje też możliwość wizyty naszego instalatora  bezpośrednio na budowie, przedstawienie możliwych rozwiązań i omówienie szczegółów instalacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...