Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Melodika BL40


Dydex

Recommended Posts

Cześć,
Potrzebuję pomocy w wytypowaniu wzmacniacza do kolumn wymienionych w tytule posta. Do tej pory grały z Onkyo TX-8020, który jednak wyzionął ducha. Brzmienie, które dawało połączenie Onkyo i Melodiki raczej mi odpowiadało, chociaż czasem brakowało dynamiki i kopa. Przede wszystkim słucham rocka i metalu, więc szukam wzmacniacza, który dobrze się tu odnajdzie. 
Założyłem budżet na poziomie 2000 PLN i rozważę sprzęt tak nowy, jak i używany. Wstępnie myślałem o NAD C356, Xindak A-06, ewentualnie Denon PMA1560 lub PMA1500.

Dzięki za pomoc i Wasze opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć

9 godzin temu, Dydex napisał:

NAD C356, Xindak A-06, ewentualnie Denon PMA1560 lub PMA1500

Uzywany wzmacniacz da Ci lepszy dzwiek. PMA 1520 to zacny klocek jeśli możesz go sprawdzić przed zakupem to jest to dobry trop.

Z nowych Xindak 06 niedoceniany świetny model. NAD 356 sprawdzony gotowy wybór. Ewentualnie dodał bym jeszcze Yamahe AS 701. Tani a bardzo dobry wzmak. Świetnie się łączy z Melodiką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trochę odgrzeję kotleta, bo może kogoś to zainteresuje. Ostatecznie zdecydowałem się na zakup Cambridge Audio Azur 651 A głównie dlatego, że nie byłem w stanie znaleźć w założonym budżecie (i kolorze) Yamahy i NADa. Opinie o nim mówiły, że jest niby neutralny ale suchy. Z BL40 niczego takiego nie uświadczyłem, w moim odczuciu dźwięk jest jasny, ale nie zimny. W porównaniu z Onkyo (choć to porównanie z pamięci) jest zdecydowanie bardziej przestrzennie i dynamicznie. Mam wrażenie, że Azur trochę bardziej poukładał dźwięk, ponieważ przy Onkyo lekko się on dla mnie rozlewał, choć mam świadomość problemów wynikających ze skopaną akustyką jaką mam w salonie. Zaskoczyło mnie jednak, że dźwiękowo wzmacniacz zyskuje gdy się rozgrzeje. Na początku może być trochę chłodno i ostro, ale później gra bardzo przyjemnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...