Skocz do zawartości

Kino Domowe do 5000zł.


Recommended Posts

Dzień dobry, witam wszystkich.

 

Chciałbym zacząć przygodę z kinem domowym.

Mam na ten cel ok 5000zł. Najlepiej jakby w tej kwocie zamknął się zestaw amplituner i kolumny 5.0. Świetnie jeśli i część suba.

 

Odwiedziłem niedawno salon q21, żeby osłuchać się w sprzęcie i wiedzieć z czym się będę mierzył. Testowaliśmy w trybie direct, tylko frontowe stereo.

Celowałem na początku w Yamahe RX-V485 + Polk Audio T531 (na testach T50) oraz Indiana Line Nota 550X. Oba były w dość przystępnej cenie w gotowych zestawach.

 

Okazało się, że żadne z powyższych kolumn mi się nie spodobały. Słabe zejście w dole, oraz co mnie bardziej zasmuciło - kłująca wyższa średnica i góra (nie do zaakceptowania)

Pan z salonu zaproponował mi Pylony Pearle 25 i tu można powiedzieć, że negatywne cechy poprzednich zestawów zniknęły. Można powiedzieć, że te kolumny prezentowały dźwięk tak jak lubię.

Wciąż nie do końca mi usiadły w muzyce metalowej (np utwór Vitalism - Pagan Pt2, czy Diablo Swing Orchestra - Voodoo Mon Amour, tu reprodukcja była tak jakby bez wyrazu, stopa nie siadała, gitary jakieś takieś itd., może za bardzo jestem przyzwyczajony do charakterystyki obecnego sprzętu) ale w pozostałych gatunkach sprawdzały się bardzo fajnie. Domyślam się, że po podłączeniu reszty dedykowanego zestawu (centralny + satelity) może być jeszcze lepiej?

Dla testu podłączyliśmy też te zestawy do wzmacniacza stereo Denona (niestety nie pamiętam modelu ale był z półki +/-2000zł). Odczuwałem poprawę, natomiast nie na tyle dużą by rezygnować z wielokanałowego amplitunera. Jeśli już to prędzej zmienię później model ampli na wyższy.

Jeśli chodzi o amplituner to stawiam na Yamahe, ze względu na obsługę chyba wszystkich wymaganych obecnie technologicznie standardów 5.1 jakie są podawane przez takie serwisy z których korzystam obecnie: Netflix, HBO Go. Mam tez dodatkowo dekoder tv Orange, ale tu chyba nie ma kanałów z 5.1. Z muzycznych to Spotify. DVD, Blue-Ray, CD nie posiadam i nie szykuje się by się miało zmienić. Także interesuje mnie kompatybilność z takimi serwisami przede wszystkim. TV Samsung QLED QE65Q67RAT. Chciałbym sterować wszystkim przez HDMI Arc.

Jeśli inne amplitunery w podobnej cenie spełniły by te wymagania (zależy mi na dobrej obsłudze Spotify premium) to jakie i co było by za a co przeciw w konfrontacji Yamaha RX-V485?

Jeśli inne kolumny w podobnej cenie z charakterystyką bliższą pylonom to jakie

Sub: tu myślałem o polecanym Magnacie 302a. Jednakże chciałbym, zęby było to uzupełnienie dolnego pasma, głównie w kinie, a nie ratunek dla nieschodzących nisko kolumn w muzyce.

 

Coś o obecnej sytuacji. Posiadam Microlaby solo 3c. I jak jechałem na odsłuch z przeświadczeniem, że zostaną zdruzgotane, tak nie wiem czy zamieniłbym się na wspomniane Polki czy Indiana Line (tu głównie mam na myśli męcząca górę pasma). Aczkolwiek gdybym postawił je obok siebie w domu, coś tam pokręcił gałą, to sytuacja mogłaby wyglądać zupełnie inaczej.

Kino: wszelakie z naciskiem na sci-fi. Muzyka: wszelaka z racji tego, że sprzęt będzie tak w połowie finansowany jak i używany przez moją dziewczynę. 

 

Chciałbym kupić sprzęt raczej nowy - z ciekawości przejrzałem ofertę na olx dla pylonów i każde miały coś nie tak: albo poobijane, a kopułki to wszystkie miały wgniecione, jeden miał pierdzący jeden z głośników. Wydaje mi się, ze z tej półki cenowej to sprzęty nie są zbyt dbane, szanowane, albo akurat źle trafiłem.

 

 

Dodam, że kiedyś parałem się muzykowaniem (gitara elektrycza) oraz troszkę home recordingiem - w załączniku dawno temu nagranie mojego zespołu Refog 

Realizowane na prostej karcie usb Line6 GX. Perkusja programowana. Wokal nieczysty, ale nic się lepiej nie udało koledze zaśpiewać. Nagranie przebasowione - nie miałem wtedy sprzętu co by dobrze oddawał niskie tony, także niechcący przesadziłem. 

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i sugestie.

refogpromowithoutyou.mp3

Edytowano przez Bartłomiej Łysoń
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego z S4!

 

zaproponowane przez Ciebie kolumny szczęśliwie występują w setach z centralnym i satelitami (nie do końca chciałbym mieszać w liniach produktowych jeśli chodzi o 5.0):

set Heco Victa Prime 702 / 202 / 102 ~2000zł

set Magnat Supreme II 1002 / 102 / 252 ~1700zł

w takim założeniu z subem zmieściłbym się w 5000 zł na miękko.

 

Co mnie martwi/zastanawia, to że cena za set jest bliska cenie samych frontów Pylonów (1600zł za same fronty, 3000zł za set). Nie chce wyrokować, że tańsze = gorsze, ale z reguły tak jest, szczególnie w entry level.

Pytanie do branży - miałby ktoś do skonfrontowania wyżej wymienione kolumny z Pylonami Pearl 25?

Bez osłuchania z przełączaniem kolumn A/B/C niestety nie będę umiał zaryzykować w ciemno, choć nie powiem, jeśli grały by podobnie, albo akceptowalnie inaczej, oszczędnością ponad 1000zł bym nie pogardził (mógłbym pokusić się o lepszy sub, ampli, albo wydać na weekendową wycieczkę w PL ;))

 

Edit: Wczytując się w inne tematy widzę, ze współpraca i koleżeństwo pomiędzy TV Samsung i ampli Yamaha na linii HDMI może się nie układać najlepiej, i moze tak być, że skończy się na optycznym. Wyjdzie w praniu. Obecnie mam podłączony TV z Microlabami (nie posiadającymi wejścia optycznego) przez konwerter i już borykam się z problemem nierównych poziomów głośności z Spotify(głośny właściwie) - reszta serwisów (za ciche), no ale to już wina TV.

 

Edytowano przez Bartłomiej Łysoń
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bartłomiej Łysoń napisał:

ze współpraca i koleżeństwo pomiędzy TV Samsung i ampli Yamaha na linii HDMI może się nie układać najlepiej

Nie do końca jest tak, że to akurat Samsung z Yamahą się nie lubią, tylko generalnie mogą występować problemy z ARC z urządzeniami dwóch różnych producentów. Taka karma ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Markcox napisał:

Nie do końca jest tak, że to akurat Samsung z Yamahą się nie lubią, tylko generalnie mogą występować problemy z ARC z urządzeniami dwóch różnych producentów. Taka karma ;) 

Jest to pewna niedogodność, ale nie pójdę w stronę audio od Samsunga żeby za wszelką cenę jej uniknąć :)

 

Teraz liczę na propozycje albo udostępnienia do odsłuchu powyższych propozycji kontra Pearl 25 ewentualnie w konfrontacji z jeszcze innym zestawem.

Do obu tutaj anagażujących się salonów mam kawałek drogi (q21 100km, s4 160km) więc miłoby było odsłuchać na raz więcej niż mniej, i w końcu wrócić do domu z czymś wiecej niż wątpliwościami :)

Jeśli to niemożliwe to ewentualnie prosiłbym o wycenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, idąc tym tropem - faktycznie może jakość nie jest pogorszona.

 

Nie mam nic przeciwko wspieraniu rodzimej produkcji ale znalazłem zestaw Heco za 1800 zł co daje naprawdę duza różnice w cenie na poziomie 1200 zł w porównaniu do Pylona Pearl...

 

Tylko zasadnicze pytanie, gdzie ja mógłbym sobie takie heco posłuchać? Nie mówiąc już o bezpośrednim porównaniu z Pylonem?

 

Bazując na wcześniejszym doświadczeniu gdzie polecane Polki T50 i Indiany 550x mi nie podeszły, nie zaryzykuję w ciemno.

Chyba że z opcją oddania. To nie to samo co porównywanie bezpośrednie, ale wciąż lepsze niż kupno w ciemno.

 

 

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panom,

 

S4 - dzięki za radę, zadzwonię.

 

Podczas dalej trwających riserczów natrafiłem na może nie najpopularniejszy wybór społeczeństwa jakim jest STX Electrino 250.

Półka cenowa podobna, a czytając niektóre opinie, to jeśli chodzi o zaawansowanie konstrukcyjne to biją Pylony na głowę, pytanie czy to zaawansowanie idzie w parze z samym brzmieniem. Ma ktoś porównanie?

 

O ile dobrze kojarzę to w salonie w którym ostatnio byłem widziałem je, natomiast nie było już czasu na konfrontowanie, tym bardziej że zauważyłem je już po zakończonych odsłuchach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po lekturze tematów podobnych, waham się jeszcze czy by nie zastąpić Yamahy RX-V485 modelem Onkyo TX-NR686.

Półka cenowa podobna, brzmienie ponoć lepsze na korzyść Onkyo.

 

Co mnie bardziej zastanawia to jak wygląda w praktyce porównanie MusiCast z systemem z Onkyo? Dużo używam Spotify.

Drugi temat to auto-kalibracja. Jak tu wygląda porównanie pomiędzy producentami? Ponoć Yamaha lepsza w tej dziedzinie.

I czy to nie jest tak, ze auto-kalibracja jest dla ludzi, którzy nie chcą/nie potrafią usłyszeć szczegółów i przy odrobinie chęci/czasu można samemu tak samo ustawić. Pytam, bo czytałem o YPAO RSC (raczej nie w V485) i tam rzekomo w gre wchodzi eq parametryczny - i tutaj uważam, że łatwiej mimo dokonać korekcji po takiej autokalibracji, niż bawić się każdym kanałem od zera. 

Natomiast jesli autokalibracja polegać ma jedynie na ustawieniu za mnie odległości źródeł i punktu odcięcia, to nie jest to dla mnie coś co przechyli szale na korzyść Yamahy.

 

jakie są wasze doświadczenia?

Edytowano przez Bartłomiej Łysoń
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko używasz Spotify to system czy to onkyo czy Yamaha nie ma tu znaczenia czy jest lepszy lub gorszy:), ale tak system Onkyo przy musiccast to kupa za przeproszeniem.

Kalibracja również nie dość że gorsza to jeszcze nie daje takich możliwość korekcji, między innymi właśnie korektor parametryczny w onkyo jest bardzo ale to bardzo ograniczony.

Autokalibracja nie polega tylko na ustawieniu odcięci, odległości, głośności zmienia też charakterystykę częstotliwości.

Jedynym słowem Yamaha ma lepszy i dojrzały system i aplikacje, onkyo nie może się odszukać...

Dlatego jeśli chcesz coś sam kombinować to onkyo daje ci bardzo ale to bardzo ograniczone możliwości.

Tyle ode mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie, że Mam telewizor samsung 58 cali i poprzedni 55 i żaden nie miał problemu z hdmi arc a posiadam yamahe v485 

Teraz mam pytanko nie robilem kalibracji tylko sobie sam poustawiałem czy lepiej zrobić?

Edytowano przez Sebastian Papierowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Tak się składa, ze przez 4 lata używałem Yamahy R-N602 i music cast. W chwili obecnej od 6 m-cy jestem właścicielem Onkyo-TX 8390. Oczywiście nie porównuję tutaj obecnego sprzętu do Yamahy, ale jeśli chodzi o funkcjonalność aplikacji to uważam, ze zarówno Yamaha jak i Onkyo mają swoje plusy i minusy. "Przesiadłem" się bez problemów i nie widzę tutaj jakiś szczególnych uszczerbków, które dawały by przewagę jednej firmie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam nadzieję, że to nie będzie problem jeżeli podepnę się do tematu i zapytam o jedną rzecz. Czy ten zestaw Tannoy R3, R1, RC będzie lepszym wyborem niż nowy zestaw HECO Victa, albo Magnat Supreme II do amplitunera NAD T757? Wiem, że miałem jechać na odsłuch, ale jednak szukam czegoś w niższym budżecie. Nie wiem czy nówki do 2kzł czy używki (sub będzie kupowany osobno, taki który będzie pasował do zestawu). 

Pozdrawiam Przemek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 3900zł. Ale brak możliwości wysyłki, a jestem "unieruchomiony" więc póki co średnio. 

2. Pewnie sporo drożej niż powyższy zestaw. Choć fronty też mogą być podstawkowe i używane. 

Btw miałem przepięcie w domu, listwa nie dała rady i coś "poszło". Amplituner gra, ale ciszej... długo się nie nacieszyłem, w poniedziałek jedzie do elektronika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...