Skocz do zawartości

Pomocy!!! Brak basu marantz sr5012


kamil Bankowski

Recommended Posts

Witam zmieniłem amplituner z Onkyo tx nr626 na marantz sr5012. I problem jest tego typu że gdy podłączyłem marantz nie ma basu.kalibrowałem głośniki kilka razy szperałem w ustawieniach i nic.. Jakiś tam słabo słyszalny jest ale w porównaniu do onkyo to przepaść.. Gdzie mam szukać przyczyny? Jakieś końcówki mocy czy może źle podłączyłem? Zestaw głośników to canton zdjęcie niżej bo nie mogłem znaleźć modelu. 

15965371624226167015179666880419.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

12 minut temu, Stolarz napisał:

Dlaczego crossover masz tak ustawiony?

Powinien być na maksa w drugą stronę.

Gra wystarczająco dobrze na tych ustawieniach.. Bass jest miękki i tak.oczywiscie jak jest onkyo podłączone a nie marantz

25 minut temu, Stolarz napisał:

Dlaczego crossover masz tak ustawiony?

Powinien być na maksa w drugą stronę.

I dlaczego ma być Na maksa w drugą stronę tak w ogóle? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jasiek88 napisał:

Crossover ma być na max dlaczego i co to jest doczytaj a jak zdobędzie wiedzę dopiero pytaj, nawet w Onkyo ma być na max amplituner nie ma w tym wypadku znaczenia.

Tak swoją drogą jak ty nie wiesz co to jest to aż się boje jak to jest skonfigurowane.

A jak ma niby byc Skonfigurowane ze się boisz? A poza tym jeśli posiadasz wiedzę na taki temat to proszę. Podziel się jeśli ktoś prosi. I jeśli wiesz coś na temat tego problem z marantz to również pomóż bez zbędnych docinek na temat że ktoś czegoś nie wie... Dziękuję. 

3 godziny temu, Stolarz napisał:

 

 

Edytowano przez kamil Bankowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od podstaw. Od przeczytania instrukcji obsługi Marantza.

Serio. Dla siebie samego. No bo jak Ty nie wiesz co to crossover to nie wiesz co ustawiasz.

P.S. Jak robiłeś kalibrację Audyssey z podpiętym Marantzem to na pewnym etapie masz info jak ustawić sub przed kalibracją. I tam też jest info, że crossover ma być na full. Przeoczyłeś? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamil Bankowski napisał:

A jak ma niby byc Skonfigurowane ze się boisz?

Na pewno nie tak jak konfigurujesz każda automatyczna kalibracja, crossover to nie jest coś co tłumacz się jednym zdaniem to trzeba przeczytać dokładnie ze zrozumieniem zastanowić się chwilę i przemyśleć z czym to się je ponieważ dotyczy to wszystkich kolumn w kinie domowym.

2 godziny temu, kamil Bankowski napisał:

Więc co dBna ile ustawić?

Tyle ile wskaże kalibracja a następnie ręcznie dodać więcej jeśli nam brakuje. Nie ma czegoś takiego że ktoś ci powie ile ty masz ustawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem cie. Więc zrobiłem tak jak było napisane i jak mówiliście. Gra bas jest im głośniej tym wiekszy. Ale nie rozumiem jednego.. Jeśli to jest Sub aktywny i jest podłączony do ampli jednym kablem który dostaje sygnał z Amplitunera to jak działa crossover na wszystkie inne głośniki? Jeśli dobrze rozumiem choć podejrzewam że zaraz mnie poprawisz i uświadomisz 😛 to Sub wysyła z powrotem sygnał do amplitubera a amplituber na głośniki?  I proszę nie śmiej się bo być może pisze głupoty bo nie znam się na tym zbytnio dlatego też sięgam po wiedzę ekspertów czy też ludzi wiedzących dużo więcej na ten temat.. I powiedz mi jedno dlaczego gdy mam podłączony pod onkyo i crossover ustawiony na 70 tak jak na zdjęciu dB na - 6 i bez żadnego dodawania w ustawieniach i tak dalej jest większy przy niskim natężeniu głośności niż w marantz przy ustawieniu dB 0 a crossover na maksa +troszkę w ustawieniach? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zasadnicze pytanie ale czy to jest problem że musisz mieć głośniej na sub? no nie nie jest to żaden problem najważniejsze aby amplituner NA który zamieniłeś grał LEPIEJ a nie gorzej od tego co miałeś.

Crossover inaczej zwrotnica to ustawienia w AMPLITUNERZE które mówią mu jak ma ODCINAĆ niskie częstotliwości.

Standard THX to ustawienia 80hz dla każdego głośnika i 120hz dla kanału LFE, pod warunkiem że głośniki te są w stanie zagrać częstotliwości powyżej 80hz PONIEWAŻ wszystko poniżej zagra subwoofer.

Dlatego ustawia się na max ponieważ to AMPLITUNER jest managerem basu i go rozdziela odpowiednio do głośników, max jest dlatego że subwoofer i tak dostanie tylko tyle ile mu wyśle amplituner a gdybyś skręcił sub na pokrętle na np 50hz to co się dzieje? powiem ci co się dzieje właśnie wyciąłeś subowi od 50hz do 80hz to co miał zagrać z kolumn i ścieżkę lfe do 120hz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jest to problem bo od czegoś wkoncu są te pokrętła i tak dalej... Dobra teraz z innej banki.. Napiszę swój nr tel puść strzałe ja oddzwonię i pokierujesz mnie dokładnie jak mam ustawić najlepiej jak się da ten amplituner z głośnikami zgadzasz się?o ile masz czas.  Wiem że dupe truje i tak dalej ale tak było by mi łatwiej i szybciej bo tak można pisać w nieskonczonosc.. +48793677184

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie. Owszem zerknąłem do. Instrukcji tak jak radziłeś ale tylko co do kalibracji owszem. Do reszty zajrzę poczytam doszkole się o tym ampli jakie ma możliwości i tak dalej ale też chcę podłączyć ten amplituner żeby jakoś w miarę już grało to wszystko... Nie chcę żeby ktoś mi ustawiał wszystkiego według swojego uznania bo każdy ma inny upodobanie.. Chodzi mi tylko o to żeby ktoś pomógł podłączyć prawidłowo resztę ustawień zrobię sam poczytam poprzestawiam według swoich upodoban i warunków domowych. Pomogliście mi pewne rzeczy wyjaśniliście jest wdzięczny i to bardzo dlatego też wolę usłyszeć, przeczytać od kogoś pewne info bo są bardziej zrozumiałe niż te opisane w ksiazakch.. Ale do instrukcji zajze tak czy inaczej bo parę rzeczy mnie jeszcze ciekawi 

 

A poza tym to naprawdę nie chodzi o to żeby ktoś za mnie cała robotę odwalił tylko rozmawiając z kimś kto by pomógł to ogarnąć masz szansę zapytać się o różne rzeczy.. Dlaczego to tak a nie inaczej dlaczego tyle a nie tyle ustawić.. Bo wiadomo producent tego nie pisze w instrukcji.. Tam są zawarte domyślne ustawienia a innych ważniejszych rzeczy się jie dowiem z tego... Ale masz rację zajrzę do instrilukcji i ja poczytam na pewno mi się to przyda

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crossover jest na maksa skalibrowany audyssey dynamic jest włączony frontowe też są ustawione na małe takie jakie są i nie zmienia tego ustawienia..bass jest mało wyczuwalny przy niższej głośności ale jak się podglosni to jest nie taki jak w Onkyo ale też wystarczający.. Może kwestia pogrzebania jeszcze w ustawieniach. Dobra teraz zapytam tak co wy byście zostawili sobie onkyo czy marantz? No i dlaczego bo taka opinia innych tej jest dla mnie ważna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...