Skocz do zawartości

Odtwarzacz uhd


Darek Zuk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Sony x800m2 ale włączać i wyłączać DV trzeba ręcznie, ma streaming i pliki w miarę też ogarnie gdyby trzeba było.

Sony x800 brak DV

Sony X700 dostał aktualizacja z DV.

Panasonic ub420 / ub424 jeśli nie potrzebujesz DV.

Panasonic ub820 / ub824 ma DV ale jest poza budżetem.

 

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jasiek88 napisał:

Sony x800m2 ale włączać i wyłączać DV trzeba ręcznie, ma streaming i pliki w miarę też ogarnie gdyby trzeba było.

Sony x800 brak DV

Sony X700 dostał aktualizacja z DV.

Panasonic ub420 / ub424 jeśli nie potrzebujesz DV.

Panasonic ub820 / ub824 ma DV ale jest poza budżetem.

 

Dziękuję za szybką odpowiedź

Jeśli chodzi o Panasonica to czy zwykły śmiertelnik będzie w stanie odróżnić jakość przy oglądaniu uhd, blu-ray czy zwykłego dvd?Chodzi mi o 420 i 820 i różnice między nimi..

Natomiast Sony jest poza budżetem, chyba że miała by być urzywka?

Edytowano przez Darek Zuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dvd vs blu? przecież to jest ogromna różnica a co do uhd hdr dv tu najlepiej mieć duży i dobry tv.

O ile dvd vs bd da się porównać i przedstawić na zdjęciu to porównania blu vs hdr są wręcz niemożliwe długo by pisać...

X800m2 kupisz na pewno taniej niż za 1400zł wystarczy zadzwonić do sklepu audio i zrobią rabat.

Na forum http://forum.filmozercy.com możesz popytać o różnice w filmach jak i o same odtwarzacze, tutaj za dużo się nie dowiesz bo w dzisiejszych czasach ludzie nie doceniają płyt ale też jest w tym wina PL dystrybutorów.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na projektorze i ekranie oobad 100 cali mógł byś dostrzec różnicę przy takim ub9000 a tak ub820 i ub420 to praktycznie to samo, ub450 to już całkowicie inna konstrukcja wycięli z niego praktycznie wszystko nawet procesor HCX którym tak Panasonic się szczyci.

Poczytaj sobie jak chcesz używając tłumacza google

https://pcaudio.tistory.com/596?category=500476

https://pcaudio.tistory.com/597?category=500476

https://pcaudio.tistory.com/598?category=500476

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra jakaś z tymi nowymi modelami... Czytając o 420 to jest to samo co 424 prawda? Nie interesuje mnie dźwięk w Dolby (jakim kolwiek) gdyż urzywam sprzętu stereo przy oglądaniu filmów co w zupełności mi wystarcza i nie zamierzam tego zmieniać. Jeśli chodzi o samo odtwarzanie treści 4 k z płyty to rozumiem że przy tym modelu będzie to dostępne i to w przyzwoitej jakości? Telewizor mam 75 cali także wychodzi że mnie nie powinien dotyczyć problem z zauważalną różnicą w jakości tak jak pisałeś przy 100 cali i projektorze czy w tv?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

424 to model na rynek niemiecki tak samo jak 824 i 9004 nic poza tym, wierz mi interesuje cię dźwięk dolby nawet jeśli masz stereo, ale nie wiem dlaczego jet o tym mowa każdy z nich dekoduje wszystkie dostępne na rynku formaty audio.

420/424 nie ma wyjść analogowych audio.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyjścia analogowe to nie potrzebuje ich ze względu na to że hdmi idzie do telewizora skąd optykiem dźwięk idzie do jednego z dac-ów który obsługuje akurat tą część systemu. Dziwne jest natomiast to że Panasonic świadomie degraduje swoje urządzenia na następny rok. Jeśli chodzi o dźwięk to jasne że chciałbym go w jak najlepszej jakości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę mieć problem z tym bo nie mam już wolnych wejść w obu dac-ach .Zawsze odtwarzacz miałem podłączony przez telewizor ze względu że do ścieżki z filmów przywiązywałem najmniejszą uwagę, porównując ja np do słuchania stereo z jakiego kolwiek źródła. Chyba że jest w panasiu usb to mam jeszcze jedno wejście..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt ale opcja pozostanie tylko jedna.. Nigdy nie miałem jakiegoś ciśnienia na 5.1 czy 7.1 .Do oglądania filmów w zupełności wystarcza mi dobre stereo do tego ,a w tym Panasonicu którego mam teraz też są całkiem fajne głośniczki oczywiście jak na telewizor (mówię tu o konwersacjach czasem nawet jakieś niskie tony się pojawią)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
9 godzin temu, Darek Zuk napisał:

Mam jeszcze pytanie jeśli chodzi o Xbox one x który w teorii może odtwarzać treści uhd jednocześnie będąc konsolą do gier? Czy warto byłoby iść w tym kierunku czy to ślepy zaułek?

Weź tylko w takiej sytuacji pod uwagę głośność Xboxa. Ja od bluray mam PS4 i szczerze pisząc mógłby być cichszy ale wiem, że to konsola a nie odtwarzacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Napiszę kilka pierwszych spostrzeżeń ze styczności z Xbox one x . Pamiętam z moich młodych lat jak grało się na psx1 i psx2. Na tym etapie zakończyłem moją przygodę z konsolami a tu wygląda że poza grafiką wiele się zmieniło do teraźniejszych czasów. Pierwsze wrażenie generalnie są raczej mało optymistyczne... Dopiero teraz doczytałem że Xbox one musi być podłączony pod internet żeby funkcjonować prawidłowo. Uciążliwe to jest zwłaszcza jak ma się internet który słabo chłodzi.. Druga sprawa to potrzeba instalowania aplikacji do odtwarzania płyt z filmami. To naprawdę dziwne że Microsoft nie pokusił się o zainstalowanie czegokolwiek do ich odtwarzania. Pamiętam i kojarzę konsolę z czymś co było alternatywą dla pc a raczej ich bez obsługowość a tu niespodzianka. Nie da się poprostu wsunąć płyty i obejrzeć czy zagrać od razu. Wiem że mam ją podłączoną jeden wieczór ale to moje pierwsze spostrzeżenia

Pozdrawiam Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...