Skocz do zawartości

Odtwarzacz uhd


Darek Zuk

Recommended Posts

O ile wiem to taką usługę oferowało drugie forum HDTV. Koper robił to przynajmniej z użyciem jakiegoś fachowego sprzetu. Choć czasem zdarzało się że po takiej kalibracji pozostawał ,,błąkajacy,, sie po ekranie jakiś lekki kolor, co było określane stwierdzeniem - ten tv ma taki ,,zafarb,, Żałosne. Natomiast od czasu mojej tam bytności cena wzrosła już o 1/3.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No właśnie wiem i to jest partactwo, ale osobiście nie wyobraź sobie nie mieć skalibrowanego ekranu czy to w tv czy komputerze do pracy oczy mi płoną od niepoprawnych kolorów.

I tak poprawne kolory nie mają nic wspólnego z zajebistych świecących, wypalającym oczy pierdząco kolorowym obrazem.

@Rega

A co nie wzrosło? zobacz ile chleb kosztuje, pączek, masło :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że ja niczego Ci nie odradzam. Najlepszym wyjściem byłoby obejrzenie efektu takiej kalibracji u kogoś, przed podjęciem decyzji. Powtarzanie kalibracji wiąże sie z normalnym zużyciem (w/g kalibratora) i chcąc utrzymać poziom, należałoby to powtarzać. Przymusu jednak nie ma i to użytkownik decyduje czy powtórka jest niezbędna czy też niekoniecznie.

@Jasiek88- piszesz o cenach żywności. Tu czesto ceny zmieniają się okresowo.  W sferze usług to wygląda troche inaczej i np dla mnie tłumaczenie, że przecież wzrosły ceny żywności, jakoś nie brzmi zbyt przekonująco. Poza tym np cena paliwa spadła znacząco.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz inflację w ostatnich latach wzrosło wszystko, od płacy minimalnej po ceny mieszkań, działek budowlanych, wszystko rośnie nawet, za fryzjera płace teraz 25zł a płaciłem 15zł kiedyś przykładów jest dziesiątki, także taka podwyżka w ogóle mnie nie dziwi.

Paliwo podlega manipulacji na giełdzie, niedawno nawet baryłka ropy spadła spadła poniżej zera... w ogóle nie zawracał bym sobie nią głowy.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj gdzie obecnie mieszkam (okolice Zgorzelca ) to ludzie słysząc o kalibracji telewizora patrzą dziwnie na mnie więc będzie ciężko ją u kogoś zobaczyć ale może ktoś z forum się odezwie... Jeśli zrobię ją tylko raz to telewizor wróci do ustawień sprzed kalibracji po upływie zauszmy roku?Czy będzie to obraz gorszy ze względu na to że było coś "grzbane"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie wróci, gdybyś pracował w fotografii gdzie pracujesz na zdjęciach obrazach to tak takie monitory powinno się sprawdzać co jakiś czas w TV w ogóle bym się tym nie przejmował.

https://mva.pl/viewtopic.php?f=21&t=40

W tv dostaniesz nowe profile stare cały czas będziesz mieć do wyboru.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście do ustawień sprzed kalibracji można wrócić w każdej chwili. Normalną sprawą jest to, że telewizory w sklepach są ustawiane na maksymalne nasycenie kolorami i oglądanie czegoś takiego w warunakach domowych szybko powoduje ból oczu i głowy. Jednak kazdy może sam sobie ustawić jak najbardziej odpowiedni poziom kolorów w zależności od swoich upodobań. Poza tym kalibracja obejmuje jeszcze inne parametry obrazu. Wejdź na stronę firmy robiącej taką kalibracje i poczytaj co ona daje według kalibratora. Nastepnie wejdź  na jakieś forum (choćby i https://hdtvpolska.com/)  i poczytaj opinie osób które taką kalibracje zrobiły. Wtedy podejmiesz decyzję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek88 czyli mówisz żeby zrobić raz kalibrację i później już tak zostawić..

Rega poczytałem, podglądałem i fakt to wszystko zależy od preferencji i tego jak ktoś lubi oglądać. Nigdy nie byłem fanem neutralnego całkowicie obrazu i nie lubię też ustawień sklepowych bo one faktycznie nie mają nic wspólnego z rzeczywistością..

Jak już będę spowrotem w domu to posiedzę porządnie nad ustawieniami a później faktycznie podejmę decyzję 

Pozdrawiam Darek

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...