Skocz do zawartości

Głośniki efektowe - położenie, wielkość


Grzegorz Mrozik

Recommended Posts

Dobry wieczór!

Jestem w trakcie remontu pokoju dziennego, postanowiliśmy zrobić "instalację" pod kino domowe.

Głównie chyba kino, choć lubię czasami posłuchać muzyki (bardziej w tle niż żeby siadać przed głośnikami i się napawać).

Gatunki różne, głównie rock ale czasami zdarzy się nawet rap, 

 

Wstępny pomysł bo dzisiejszej wizycie i rozmowie w sklepie w Krakowie: 

- amplituner Yamaha V485 lub V685 (wolałbym jednak V485 ze względu na cenę)

- pod telewizorem na szafce RTV po bokach Dali Oberon 3 lub coś podobnego - nie za bardzo mam miejsce na kolumny podłogowe

- subwoofer (lub na początku bez) z boku szafki RTV Dali Sub C8-D

- nad sofą dwa głośniki efektowe i tutaj jest pytanie

Plan pokoju oraz zdjęcie sofy jak to dokładnie wygląda dołączam do postu.

 

Moje pytania:

1. W takiej konfiguracji jak mam, w jakim miejscu powinienem je zamontować? Na zdjęciu które przesłałem jest "zasymulowane" powieszenie głośników Dali Oberon OnWall na 150 cm wysokości na skrajach kanapy. Czy to jest ok?

2. Nie ukrywam, że te OnWall są dosyć duże i nie wiem jak to będzie wyglądać/działać na ścianie. Można by je zamienić na coś mniejszego? Jednocześnie z przodu zostawiając głośniki klasy Dali Oberon 3. Czy efektowe wiszące na ścianie mogą być wyżej, bliżej sufitu?

3. Czy w takim setupie głośniki efektowe na podstawkach dałyby radę? Byłyby one przy samej sofie po obu stronach.

4. Amplituner V485 czy jednak dołożyć 1000 zł do 685? Nie zamierzam rozbudowywać kina o więcej elementów.

5. Zauważyłem promocję na OnWall 2 szt za 1600 zł w EURO. Nomrlanie 1200 kosztuje sztuka. Wiecie może skąd taka cena?  https://www.euro.com.pl/kolumny-audio/dali-oberon-on-wall-czarny-2-szt-.bhtml

 

Ewentualnie macie jakieś inne sugestie? Startowałem z budżetm ok 5000 zł za całość z amplitunerem, po dzisiejszej wizycie w sklepie dowiedziałem się że powinienem zaczynać z 7000 zł :)

 

Pozdrawiam

 

zdjecie.jpg

rzut z góry.png

rzut.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jestesmy w Oświecimiu do Krakowa jezdzimy czesto a ja tu mieszkam. Jeśli masz jakieś pytania to wal smiało do nas. Pomożemy ci tez w konfiguracji sprzetu i zrobimy dobre ceny.

Do Yamaha 685 warto dokładać JEŚLI stawiasz na muzykę w jakimś tam procencie. W kinie bedzie lepiej ale nie na tyle aby dokladac różnice. W stereo będzie znacznie lepiej.

Co do monitorów wspomniane Dali to ciekawy i fajny typ. Dalej KEF Q350 / Monitor audio Bronze 100.

Podrzucamy sprzet na odsłuchy domowe.

10 godzin temu, Grzegorz Mrozik napisał:

1. W takiej konfiguracji jak mam, w jakim miejscu powinienem je zamontować? Na zdjęciu które przesłałem jest "zasymulowane" powieszenie głośników Dali Oberon OnWall na 150 cm wysokości na skrajach kanapy. Czy to jest ok?

2. Nie ukrywam, że te OnWall są dosyć duże i nie wiem jak to będzie wyglądać/działać na ścianie. Można by je zamienić na coś mniejszego? Jednocześnie z przodu zostawiając głośniki klasy Dali Oberon 3. Czy efektowe wiszące na ścianie mogą być wyżej, bliżej sufitu?

3. Czy w takim setupie głośniki efektowe na podstawkach dałyby radę? Byłyby one przy samej sofie po obu stronach.

4. Amplituner V485 czy jednak dołożyć 1000 zł do 685? Nie zamierzam rozbudowywać kina o więcej elementów.

5. Zauważyłem promocję na OnWall 2 szt za 1600 zł w EURO. Nomrlanie 1200 kosztuje sztuka. Wiecie może skąd taka cena?  https://www.euro.com.pl/kolumny-audio/dali-oberon-on-wall-czarny-2-szt-.bhtml

1. Moim zdaniem niżej.

2. Mozesz dać wyżej na przykład 1 ki i skierowaćc je na uchwytach w doł

3. tak. wtedy wspomniane 1 nie on walle

4. opisałem wyzej

5. U nas dostaniesz przy zakupie całości i tak lepiej :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...