Skocz do zawartości

Salon 18m2 - soundbar czy kino?


Mateusz Węglarz

Recommended Posts

Witam Was serdecznie,

może na starcie zacznę od mojej przygody z "audio" 

Jeszcze 4 lata temu byłem "zadowolony" dźwiękiem z głośników telewizora i soundbarem za trochę ponad 300 zł - bez subwoofera (porażka)
Dopiero przy kupnie i remoncie mieszkania zainwestowałem w soundbar denon dht s514
z którego byłem naprawdę bardzo zadowolony - niestety padł dwukrotnie - płyta główna do wymiany,
nie chcę się już bawić w naprawy. ( - źle zaprojektowany głośnik, przegrzewał się) 
-----
Przechodząc do sedna zastanawiam się co teraz zakupić? 
Mogę przeznaczyć np. na soundbar do 3000 zł lub zestaw MAX do 5000 zł.

Czytając trochę podobnych postów cały czas mam mega mieszane zdanie i zero pojęcia o tym co chcę...

Głównie będę oglądać seriale / filmy na netflix lub słuchać muzyki na youtube lub przez spotify, 
zależy mi przede wszystkim na tym by tak jak w przypadku poprzedniego soundbara włączał się razem z telewizorem (mam LG) 

Jeśli chodzi o zestawy przede wszystkim robi się problem z kablami, nie chciałbym rozprowadzać po pokoju na ścianę gdzie mam narożnik kabli.

Proszę Was Panowie/Panie o pomoc i radę. 

Myślałem nad JBL 5.1 / 9.1 lub Magnifi MAX SR / Sony ST5000

Edytowano przez Mateusz Węglarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie system 5.1 a nie soundbar. Szkoda kasy. Poczyta o tym JBL tyle samo problemów co z Denonem.

W tej cenie bez problemu dostaniesz dobry system na małych kolumanch grający o dwie klasy lepiej

Yamaha 685 + Tesi 261 (komplet z linii Indiana Line Tesi) albo Dali spektor 2/1 i tak dalej

Ewentualnie coś na większych kolumnach Yamaha 685 / Onkyo 696 z Taga 606 V3 albo Polk T531.

Zapraszam po wyceny i na odsłuch.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością lepszy efekt da system 5.1 przede wszystkim podczas odsłuchu muzyki, na przykład Marantz NR1510 w połączeniu z Wharfedale Diamond z serii 300, jeżeli problem z okablowaniem jest nie do przeskoczenia polecam Polk audio Magnifi Max SR z odłączanymi tylnymi głośnikami, który da namiastkę prawdziwego dźwięku przestrzennego. Warto posłuchać i porównać, serdecznie zapraszamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stawiasz na jakość dźwięku, to dobre rozwiązanie. Wybierz dobry amplituner i kolumny przednie, następnie dokupisz subwoofer oraz pozostałe kolumny. Rozłożysz to w czasie, ale zbudujesz dobrej klasy, docelowy system. Np. amplituner Denon AVR-S750H lub wyższy model, znacznie lepszy AVR-S950H oraz kolumny Pylon Audio Pearl 25 lub trochę lepiej Heco Aurora 700.

Spójrz na moje propozycje, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...