Skocz do zawartości

Stereo do 4000 zł - uniwersalne granie do różnej muzyki


Jakub_Kam

Recommended Posts

1 godzinę temu, Inferno napisał:

Zdecydowanie musisz odsłuchać w domu. Wiesz jak grały w mniejszym pomieszczeniu i według mnie zanim kupisz warto skonfrontować to z tym co w domu. Nie wiem jak w salce w której odsłuchiwałeś, ale bardzo często są przygotowane akustycznie i to tez może robić różnice. Chyba ze jesteś przygotowany na instalacje pułapek czy innych akustycznych ekranów.

Tak, ta salka była przygotowana na odsłuch. Zdecydowanie dało się to we znaki. Choć jakieś Triangle, których też słuchałem, grały zupełnie „normalnie”. A myślałem, ze w takim miejscu wszystko zrobi efekt WOW. 🙂 No i metraż - 16m2 i 29m2 to jednak różnica. Tego się najbardziej obawiam. 

13 minut temu, Miras23 napisał:

A pomyśl sobie, że jeszcze nie przesłuchałeś wszystkiego:) jak spodobał Ci Focal, to jest szansa że i Monitor Audio z serii Bronze mogłoby być ok, oraz Bowers Wilkins 606. Szczególnie, że poprzednik 685s2 był bardzo fajny...

Słuchałem jakichś MA Silver 100 - było OK, choć Kefy i Focale podeszły mi bardziej. Bronzów niestety nie słuchałem, Bowersów też nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 minut temu, Jakub_Kam napisał:

Tak, ta salka była przygotowana na odsłuch. Zdecydowanie dało się to we znaki. Choć jakieś Triangle, których też słuchałem, grały zupełnie „normalnie”. A myślałem, ze w takim miejscu wszystko zrobi efekt WOW. 🙂 No i metraż - 16m2 i 29m2 to jednak różnica. Tego się najbardziej obawiam. 

Słuchałem jakichś MA Silver 100 - było OK, choć Kefy i Focale podeszły mi bardziej. Bronzów niestety nie słuchałem, Bowersów też nie. 

No to w czym problem żeby sprawdzić? Ja jestem zdaniem, że trzeba sprawdzić kilka kombinacji, żeby być pewnym. A zostawiłeś kilku takich, porządnych graczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałes tego W salce 16m. To już ci mowie że Q350 nie da rady w 30m. Mimo że bardzo lubie te kolumny to dla nich a duzo. Koniecznie musisz odsłuchać w domu.

Z monitorów w gre wchodzą nowe Bronze 100. Mają duzą membranę. Generują duże cisnienie. Z tym że ich nie podłaczał bym pod AXR100. Raczej pod MR 780.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, S4Home napisał:

To już ci mowie że Q350 nie da rady w 30m

I tutaj podobne doświadczenia mam ja, gdy wstawiłem na próbę monitory z sypialni które w 18m2 robią bardzo fajny dźwięk to w salonie trochę  większym zginęły zupełnie. Grały niewiele co lepiej od jakiegoś większego głośnika przenośnego. Niestety żeby w takiej powierzchni zagrało to muszą być spore kolumny. Wcześniej miałem MA BR6, w sumie mam jeszcze ale w pudłach i na mój salon były zbyt małe. Musisz posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2020 o 14:22, Jakub_Kam napisał:

Moja kobieta odrzuciła je z tego powodu.

 

Dnia 9.08.2020 o 12:44, Jakub_Kam napisał:

Kolumny są zbyt dużym elementem wystroju, by moja Kobieta zaakceptowała design lat 80/90. ;) Najlepiej by były białe, minimalistyczne, wąskie...

 

15 godzin temu, Jakub_Kam napisał:

No to się wkopałem...

Nie chciałbym być przesadnie złośliwy, Jakub, ale wydaje mi się, że wkopać to się wkopałeś, ale długo przed tym odsłuchem ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kacper.kaps napisał:

 

 

Nie chciałbym być przesadnie złośliwy, Jakub, ale wydaje mi się, że wkopać to się wkopałeś, ale długo przed tym odsłuchem ;) 

Haha :D

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Gdzieś wcześniej podałeś monitor audio bronze 6 i że musisz na nie wydać około 3500. Nie musisz. Spokojnie kupisz w salonie poniżej 3k. Zagadaj Q21, mieli je jeszcze niedawno w dampingowej cenie. Będziesz mile zaskoczony i zostanie sporo kasy na wzmacniacz.

Tak, muszę gdzieś ich poszukać do odsłuchu.

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Warto jednak sprawdzić Q350 bo będą dość blisko ściany i odległość do nich z sofy nie jest duża. Może się okazać że Q750 będą wymagały więcej przestrzeni i nie sprawdza się w takim ustawieniu.

Właśnie kminię jak to zrobić, bo jak Q350 podejdą to albo z SMSL Q5 Pro, albo sprawdzone połączenie z AXR100. No i można kupić z tym drugim w zestawie za 3999 zł, dlatego nie chcę po kolei. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by najpierw wypożyczyć kolumny i wzmacniacz i posłuchać. Jeśli wzmacniacza nie da się wypożyczyć, to pozostaje zakup z możliwością zwrotu. W domu zestaw z AXR100 tez może zagrać inaczej. W zasadzie musi być inaczej, bo akustyka będzie zupełnie inna. Na tym forum ktoś już kupił Q350 i Q5pro. Był bardzo zadowolony. Potem zmienił im wzmacniacz na SMSL A8, a Q5 pro trafił do tańszych kolumn do drugiego zestawu audio w domu. Ponoć z A8 było jeszcze lepiej. Q5 pro ma jeszcze ta zaletę że można nim łatwo i bez wydłużania ścieżki sygnału cyfrowo zmieniać barwę i ustawienie korektora z poziomu DSP. Niestety nie ma ustawień EQ użytkownika. Jest tylko 7 ustawień producenta plus neutralne. EQ może działać za to razem z regulacją barwy. Pierwsze 2 ustawienia EQ to systemy podbicia basu. Dlatego z tym wzmacniaczem łatwo znaleźć się temu wzmacniaczowi nawet z niewielkimi kolumnami, szczególnie gdy nie mają problemu z dość niskim zejściem dolnego skraju pasma. Większe kolumny podłogowe z tej samej serii mają zwykle więcej basu. Wszystkie ustawienie w Q5 pro można obsługiwać z pilota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2020 o 20:04, Jakub_Kam napisał:

Cześć!

Jest to mój pierwszy (choć pewnie nie ostatni) post na tym forum. Chciałbym Was prosić, drodzy Forumowicze, o pomoc w wyborze sprzętu grającego, który z powodzeniem zastąpi dotychczasowy. 

Do czasu przeprowadzki do nowego mieszkania, słuchałem muzyki na: 

  • gramofon Technics SL-Q3 jako główne źródło
  • kompakt Marantz CD5003
  • amplituner Marantz SR5023
  • iEAST AudioCast M5
  • kolumny Mission M33i

Jak wspomniałem, w poprzednim mieszkaniu granie było zadowalające, takie 6/10. Momentami brakowało basu, scena nie była jakaś wybitna, wokale nie czarowały, ale grało to całkiem OK. Po przeprowadzce, w nowym miejscu, powyższy zestaw zawiódł. Przez brak powietrza w rozstawieniu, bas dudnił ale w sąsiednim pomieszczeniu, sceny praktycznie nie było (każdy ruch głową gdy słuchałem muzyki sprawiał, że słyszałem albo lewą, albo prawą kolumnę), przekaz diametralnie się zmienił - ocena spadła do 2,5/10. Sprzedałem więc wszystko co miałem, zostawiając sobie jedynie gramofon - główne źródło słuchania muzyki. I szukam teraz czegoś nowego, co da mi radość ze słuchania w nowym miejscu.

Szukam zatem nowego zestawu stereo składający się ze wzmacniacza/amplitunera i kolumn, pewnie podłogowych. Poniżej kilka szczegółów:

  • pomieszczenie ma metraż niecałych 30 m2 - 4,8 m x 5,5 m,
  • miejsce odsłuchowe to +/- trójkąt równoramienny 2x2x2 m,
  • słucham przeróżnej muzyki, od jazzu, przez rap, na elektronice, wokalach i popie kończąc,
  • mile widziana srebrna elektronika i białe kolumny (ach te kobiety dbające o wystrój...),
  • chętnie z opcją podłączenia do TV (nagłośnienie filmów i seriali)
  • najlepiej z funkcjami sieciowymi (choć nie jest to konieczne - mogę podłączyć wzmacniacz pod Smart TV kupując np. FiiO D03K),
  • budżet - +/- 4000 zł,
  • nowy sprzęt.

Po wstępnym rozeznaniu się z rynkiem, kilku telefonach do sklepów audio z całej Polski, otrzymałem takie propozycje:

  1. Pioneer A-40AE + Heco Aurora 700
  2. Yamaha R-N602 + Indiana Line Tesi 561
  3. Yamaha R-N602 + Pylon Pearl 27
  4. Yamaha R-N602 + Melodika BL40 mk3

Poniżej zamieszczam również prowizorycznie wykonany szkic pokoju, przypomnę: 4,8 x 5,5 metra - jest to salon z aneksem kuchennym. 

Proszę Was o wsparcie i sugestie, na co zwrócić uwagę, czym się kierować (np. czy BR z przodu jest konieczny?) i sugestie, czy któryś ze wskazanych zestawów zagra super, szczególnie biorąc pod uwagę trudne pomieszczenie.

 

Witaj,

Często wymieniana propozycja z Yamahą RN602 jest populara i cieszy się dużym zaufaniem wśród użytkowników. Z pewnością może stanowić fundament systemu i dalszy element rozwoju. Wiele różnych głośników tworzy naprawdę dobrą kombinację z tym amplitunerem. Zapraszamy Cię do jednego z naszych salonów na prezentację żeby móc się o tym przekonać.

Tophifi

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobra, jestem po odsłuchach, bo jeden sklep (nieobecny tu na forum) wypożyczył mi Kefy, a przy okazji udało mi się posłuchać czegoś, co inni polecali. Ale do rzeczy.

Q350 + AXR100 - na 16m2 było totalnie inaczej niż u mnie w domu. 26m2 którymi dysponuję wymagają jednak więcej, bo dźwięk nie był tak masywny jak na mniejszej powierzchni, dlatego też je zwróciłem. Po oddaniu Kefów zagościł u mnie również zestaw składający się z Yamahy R-N602 i Indiana Line Tesi 561. I tu było już lepiej, pod względem masywności dźwięku, natomiast jego charakterystyka już niekoniecznie mi odpowiadała. Może i przy dłuższych odsłuchach byłoby lepiej, bo zestaw zagrał dość relaksacyjnie, ale nie było tam jaj. Niby wszystko grało, nawet nie narzekałem na akustykę pomieszczenia (o dziwo!), ale jakoś tak bez wyrazu. Zwracając zestaw zostałem poproszony o test - niestety, tylko w salce odsłuchowej, do Tesi sprzedawca podłączył mi Nada C356 i tutaj już było zdecydowanie lepiej. Pojawiła się dynamika, była energia, solidniejszy bas, granie było zdecydowanie pełniejsze. 

Niestety, sprzedawca nie miał Heco Aurora 700, ani Melodiki BL40, nie było też Monitor Audio Bronze 6. Zależało mi na wypożyczeniu na miejscu, bo ze względu na charakter pracy mam problem by ugadać się z kurierem. 

No i... nie wiem. :) Jak odnieślibyście się do moich rozkminek? Coś kombinować czy zamówić w ciemno coś od @S4Home albo @Q21, bo wypożyczenie na odległość to dla mnie spora niedogodność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...