Skocz do zawartości

Kolumny pod Cambridge AXR100


wiaderny

Recommended Posts

Witaj.

Masz dosyć duży salon. Moja propozycja to Pylon Audio Sapphire 25 lub większe i mocniejsze Sapphire 31. Takie połączenie zapewni Ci dużo swobody, dynamiki, szybkości. To konfiguracje, które najlepiej sprawdza się w szybszych gatunkach muzycznych. Drugą opcją może być Heco Aurora 700 lub większe Aurora 1000. Szczególnie moja druga propozycja wydaje się najsensowniejszą w Twoim systemie. Heco zagrają bardziej dociążonym, pełnym, spójnym brzmieniem. Także niestety troszeczkę drożej, ale odpowiednio do Twojego systemu sprawdzą się Wharfedale Diamond 11.5.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, jeśli tylko masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Pamiętaj aby odsłuch kolumn przeprowadzić u siebie w salonie ponieważ u sprzedającego będą całkiem inne warunki akustyczne.

Sprawdź stan stan zawieszenia membran czy nie są popękane oraz stan kopułek czy nie są powgniatane.

Dzięki za wskazówki. Czy Dali Zensor 7 można porównać do Heco Aurora 1000?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz je obie to kupienia w podobnej cenie to do Cambridge lepiej się sprawdza basowe Heco 700. ale 2k za Zensor 7 to bardzo dobra opcja. Odsłuchaj sobie te kolumny jeśli masz możliwość. A jak nie to sprawdź Oberon 7 te odsłuchasz wszędzie. To troche inne granie. Ale i tak różnica większa będzie na akustyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tomasz S. napisał:

@wiaderny porownywałes może z innymi Cambridge jak cxa60 ? Moim zdaniem axr100 gra "cieplej" i jest większy wybór kolumn do nich ale mogło mi się wydawać. Ja bym do takich powierzchni wybrał właśnie Aurorę 100 albo Polk Audio RtiA.

Nie, nie porównywałem, brałem pod uwagę 3 amplitunery tzn yamaha 602, onkyo 8250 no i Axr100. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wiaderny napisał:

Tak myślę że wyborem będzie Heco Aurora 1000. Widziałem nowe w cenie 3499. 

Powiem tak nie kupuje się oczami tylko uszami albo inaczej ma grać ale wyglądać też musi (absolutnie nie chcę powiedzieć iż są to złe kolumny szczególnie jeśli chodzi o cenę w porównaniu do gabarytów).

3 godziny temu, wiaderny napisał:

Nie, nie porównywałem, brałem pod uwagę 3 amplitunery tzn yamaha 602, onkyo 8250 no i Axr100. 

Kiedyś może przyjdzie czas na jakiś wzmacniacz tranzystorowy lub lampowy, końcówkę mocy lub monobloki.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Powiem tak nie kupuje się oczami tylko uszami albo inaczej ma grać ale wyglądać też musi (absolutnie nie chcę powiedzieć iż są to złe kolumny szczególnie jeśli chodzi o cenę w porównaniu do gabarytów).

Kiedyś może przyjdzie czas na jakiś wzmacniacz tranzystorowy lub lampowy, końcówkę mocy lub monobloki.

Dokładnie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dzień dobry. Chciałbym się podpiąć po temat. Zakupiłem ostatnio CA axr100 podłączyłem do niego moje kolumny Bowers & Wilkins DM 305 i mam wrażenie jakby brakowało basu przy niskiej głośności w porównaniu do poprzedniego wzmacniacza (słaby Sony ta f270)  🤷‍♂️ pokój 25m². 

Czy kolumny są w porządku do tego wzmacniacza i na tą powierzchnię czy ewentualnie zmienić na coś innego w niewielkim budżecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam 

Ja kupiłem do AXR100 kolumny 

Monitor audio bronze 500. 

Wg mnie zestaw gra przyzwoicie. 

W 100% spełnia moje oczekiwania. 

Wcześniej używałem z Cambridge audio AXR100 kolumny 

Grundig BOX 5700 i również charakterystyka mi bardzo odpowiadała. 

Mam pytanie do użytkowników axr 100.

Czy w waszych urządzeniach czułość wejścia AUX jest "niska"? 

Ja u siebie gdy podlaczam jakieś urządzenia pod AUX to jest bardzo duża różnica w poziomie głośności w porównaniu z pozostałymi wejściami. 

 

I jeszcze jedno,... 

Czy gdy na włączonym axr100 dotknięcie np. Palcem chcinch (przewodu gorącego) podłączonego do aktywnego wejścia to czy jest bardzo głośne "strzelanie" w głośnikach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2022 o 10:04, Drapster napisał:

Dzień dobry. Chciałbym się podpiąć po temat. Zakupiłem ostatnio CA axr100 podłączyłem do niego moje kolumny Bowers & Wilkins DM 305 i mam wrażenie jakby brakowało basu przy niskiej głośności w porównaniu do poprzedniego wzmacniacza (słaby Sony ta f270)  🤷‍♂️ pokój 25m². 

Czy kolumny są w porządku do tego wzmacniacza i na tą powierzchnię czy ewentualnie zmienić na coś innego w niewielkim budżecie?

Tak może tak być. Bowersy i Cambridge grają szybkim, krótkim basem. Ich połączenie może powodować że odczuwasz go za mało.

21 godzin temu, Mariusz B. napisał:

Czy w waszych urządzeniach czułość wejścia AUX jest "niska"? 

Ja u siebie gdy podlaczam jakieś urządzenia pod AUX to jest bardzo duża różnica w poziomie głośności w porównaniu z pozostałymi wejściami. 

Aż musze to sprawdzić bo szczerze chyba nie.

A zobacz czy nie masz tego zmienianego w opcjach.

21 godzin temu, Mariusz B. napisał:

I jeszcze jedno,... 

Czy gdy na włączonym axr100 dotknięcie np. Palcem chcinch (przewodu gorącego) podłączonego do aktywnego wejścia to czy jest bardzo głośne "strzelanie" w głośnikach?

Końcówki czy izolowanego kabla?

Jeśli tak się dzieje to kabel lichej jakości i do wymiany.

Co jest źródłem?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Tak może tak być. Bowersy i Cambridge grają szybkim, krótkim basem. Ich połączenie może powodować że odczuwasz go za mało.

Aż musze to sprawdzić bo szczerze chyba nie.

A zobacz czy nie masz tego zmienianego w opcjach.

Końcówki czy izolowanego kabla?

Jeśli tak się dzieje to kabel lichej jakości i do wymiany.

Co jest źródłem?

Piotr

Cześć

Kabel chcinch dobrej jakości. 

Dzieje się tak gdy dotykam żyły gorącej od tego kabla. 

Tak jakby bardzo wysokie ESD szło na wejście. Potworny trzask. 

 

Jeśli chodzi o AUX to podłączyłem odbiornik dab+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...