Skocz do zawartości

ciepło i głęboko grające kolumny do Yamahy 803


evam

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim!

Czy ktoś mógłby polecić mi kolumny o charakterystyce jak w tytule do Yamahy 803 - w rozsądnej cenie.

Pokój 20m2.

Obecnie używam Dali Spektor 6 - kupiłem trochę zachęcony przez sprzedawcę, a trochę też - muszę przyznać - podobały mi się w sklepie podczas odsłuchu, bo o grały "czysto", delikatnym dźwiękiem, subtelnie. Ale teraz stwierdzam, że to pierwsze wrażenie to był "urok chwili" - dziś brakuje mi w tych kolumnach wypełnienia, słyszalna jest głównie góra (rzeczywiście dobra), pozostałe pasma, zwłaszcza środek, wyraźnie mniej. Zaczyna mnie to już męczyć i powoli oswajam się z koncepcją zmiany kolumn. Na własnym doświadczeniu widzę, że odsłuch niekiedy zwodzi, bo można się zauroczyć jakimś ptzelotnym wrażeniem - a przynajmniej mnie się tak zdarzyło (no, taki głupi jestem).

Dodatkowa trudność polega na tym, że rzadko sklepy dysponują szerszym asortymentem i nawet gdybym ponownie zaufał wyłącznie swoim odczuciom odsłuchowym, to nie mam pewności, że nie sprawdziłem czegoś, co jeszcze poważnie wchodziłoby w grę.

Krótko mówiąc: byłbym wdzięczny za podpowiedź w kręgu jakich marek i modeli szukać takiego dźwięku, który z Yamahą 803 charakteryzowałby się ciepłem i nie był nadto płaski?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do naszego salonu, u nas masz praktycznie nieograniczony asortyment, wszystko możesz u nas posłuchać, porównać, jest także możliwość wypożyczenia kolumn. Nie masz ryzyka zakupu.

Nie wiem, w jakim budżecie możemy poruszać się. Na pewno świetną opcją byłaby duńska konstrukcja System Audio Saxo 60, ewentualnie mniejsze, ale wystarczające do pomieszczenia Saxo 40. Spójrz koniecznie na Fyne Audio F501 oraz Wharfedale Evo 4.3.

To tylko kilka konkretnych, dobrych do Twojego systemu propozycji. Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi.

Trudność moja w tym, że mieszkam na południu Polski i wycieczka do Pabianic raczej w grę nie wchodzi. Muszę rozejrzeć się w tutejszym rejonie. Ale jedna z propozycji, tak ze względu na rozmiar, jak i cenę, przykuła moją uwagę: Saxo 40.

Nie podałem w pierwszym poście że mieszkam w bloku, stąd im to będzie zgrabniejsze, tym lepiej (ale do podstawkowych raczej nie jestem przekonany), a gromkich koncertów raczej urządzał nie będę. Zresztą słucham głównie klasyki, także spokojnego jazzu, rzadziej "łagodniejszego" rocka (typu DireStraits) czy popu (Laura Pausini itp.)

Parę osób, z którymi się konsultowałem, a które "siedzą w temacie", sugerowały, żebym zwrócił uwagę na Tagi - mają ponoć świetny stosunek ceny do jakości. Mam podstawkowe Taga Azure do małej wieży sypialnianej i nie powiem, jestem dość zadowolony. Byłoby coś z tego (są chyba łatwiej dostępne)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Audio mają jeszcze jedną zaletę, dobrze sprawdzają się nawet w pomieszczeniach i ustawieniu, w którym nie zachowa się dużej swobody wokół kolumn. Jeśli Taga, to serią konkurencyjną będzie Platinum F-100 v3, niższe serie na pewno nie są konkurencja, to trochę niższa klasa kolumn. Może jednak warto podjechać do nas na odsłuchy, na miejscu mamy dziesiątki modeli kolumn i elektroniki, które można w komfortowych warunkach odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cieplych kolumn, ktore sluchalem to Dynaudio z serii dm. Nie wiem jak nowsze modele, ale zapewne koncepcja marki sie niewiele zmienila. Z tym, ze one maja niska efektywnosc choc Yamaha na papierze nie wypada zle. Nie skreslalbym podstawkowych kolumn, mozna sie zdzwic jakim poteznym i dociazonym dzwiekiem potrafia zagrac. 

Jesli do Pabianic masz dalego to na poludniu Polski w Oswiecimiu jest rowniez sklep audio. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, życie odłączyło mnie na dwa dni od myślenia o przyjemnościach.

Generalnie szukam kolumn w granicach 3 tysięcy (ewentualnie nieco powyżej), przy czym istotna jest wysokość: nie mogą prekraczać 95 cm.

Jak oceniacie Indiana Line Tessi?

Edytowano przez evam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2020 o 22:29, evam napisał:

@Q21: czy trzeba się wcześniej zapowiedzieć, gdybym zdecydował się przyjechać na odsłuch do was?

mam około 400 km, ale może udałoby mi się zorganizować jeden dzień urlopu na taką wycieczkę. w jakich godzinach pracujecie?

Najbezpieczniej jest jednak zadzwonić wcześniej i zarezerwować sobie u nas salę. Mamy bardzo dużo odsłuchów i często zdarza się sytuacja, że obydwie sale są zajęte. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, evam napisał:

Przepraszam, życie odłączyło mnie na dwa dni od myślenia o przyjemnościach.

Generalnie szukam kolumn w granicach 3 tysięcy (ewentualnie nieco powyżej), przy czym istotna jest wysokość: nie mogą prekraczać 95 cm.

Jak oceniacie Indiana Line Tessi?

Ajjj chciałem o Aurorach 700 ale dopiero przeczytałem o maksymalnej wysokości. Komentarz do wywalenia. O jedno piwko za dużo dziś :)

Edytowano przez kacper.kaps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...