Skocz do zawartości

NAD 368 + ELAC Carina BS 243.4


Krystian Forszpaniak

Recommended Posts

Ogólnie to dobra propozycja, przy 16m2 spokojnie możemy pozostać przy dobrych monitorach. Jeśli wybór padł na NAD C368, to warto także spojrzeć na kolumny Buchardt Audio S300MK oraz Fyne Audio F500. Jeśli zmienimy wzmacniacz na np. Audiolab 6000A, może Musical Fidelity M2si, warto połączyć z kolumnami Audiovector QR1 lub Audio Physic Classic 3
To tylko kilka konkretnych propozycji, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Znakomite kolumny.

Małe a o potężnym dźwięku. Jeśli lubisz niskie tony to ich Ci ine braknie. Do rocka wspaniały wybór. Do tego znakomita przestrzeń i dokładnośc JETa.

NAD 368 to bardzo dobry kompan do tych kolumn. Polecam takie zestawienie. Fajnie tez grają z Roksanem. Unikaj ciepłych wzmacniaczy.

Zapraszam na odsłuch

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie jest zbędne "pitolenie" tylko kwestia przesłuchania wielu sprzętów. Takie cechy jak brzmienie zimne, ciepłe, ostre, spokojne, twarde, miękkie, melodyjne lub grające skrajami pasma, itd. to "normalne ucho" jest w stanie usłyszeć.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2020 o 16:12, Krystian Forszpaniak napisał:

Dzień dobry,

Co sądzicie o połączeniu NAD 368 + ELAC Carina BS 243.4? Głównie odsłuchy polski rock, klasyka rocka światowego. 

I jeszcze pytanie o same kolumny. Czy do 16m2 celowalibyście w monitory czy małe podłogówki?

Jak dla mnie przy takim metrażu będzie okej połączenie raczej miłe dla ucha bez męczącej góry. Najlepiej jakbyś spróbował wypożyczyć taki zestaw i sprawdzić go w domowych warunkach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2020 o 16:12, Krystian Forszpaniak napisał:

Dzień dobry,

Co sądzicie o połączeniu NAD 368 + ELAC Carina BS 243.4? Głównie odsłuchy polski rock, klasyka rocka światowego. 

I jeszcze pytanie o same kolumny. Czy do 16m2 celowalibyście w monitory czy małe podłogówki?

Do 16 metrów, to takie głośniki sobie spokojnie poradzą. Kiedyś słuchałem modelu 243 ale w pierwszej wersji w 25 metrach i było bardzo miło. Te głośniki lubią dobre wzmacniacze. Zamiast tego Nada, można rozważyć Rotela A14.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ma_ki napisał:

Proszę o przykład

Może być droższy?

Przykład 2 lata do tyłu z Audishow. Naim statement + nie pamiętam który to był dokładnie model ale chyba Focal Utopia.

Grał oto bardzo źle. Bardzo. I to nie tylko moja opinia.

W założonym budżecie PMC Twenty 5 26 + Moon 340i X. Mimo że osobno z czymś innym te urządzenia tez grają super.

Do McIntosha też bym coś znalazł co nie gra za dobrze :P

13 godzin temu, Ma_ki napisał:

Każde kolumny inaczej grają. I nie wierzę że Denon DRA-800H z każdymi innymi zagra lepiej

Zagra. Bo Denon z Dali (nie na wstędze) gra bardzo źle. Z jasnymi Magnatami, Monitor Audio zagra z kolei dobrze

Moim zdaniem Rotel jest za malo jaskrawy do tych kolumn ( żeby nie używać określenia ciepły). Jeśli nie NAD to Polecam Roksana, Cambirdge Audio albo Cyrus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, S4Home napisał:

Do McIntosha też bym coś znalazł co nie gra za dobrze

Też proszę o przykład :)

45 minut temu, S4Home napisał:

PMC Twenty 5 26

Nie przepadam za taką koinstrukcją

46 minut temu, S4Home napisał:

Bo Denon z Dali (nie na wstędze) gra bardzo źle

Czy w dali brakuje wysokich?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ma_ki napisał:

Więc jest to sposób w jaki grają kolumny. A przymiotniki ciepły zimny nijak się mają do opisu. Z zimnym kojarzy mi się dźwięk zniekształcony jaki daje efekt do gitary fuzz.

Według mnie najłatwiej (prosty do zrozumienia sposób) jest opisać brzmienie właśnie przymiotnikami, a według Ciebie jak?

Dźwięk zniekształcony możesz uzyskać przy każdym brzmieniu bez względu na jego barwę i ciepły jak najbardziej też może być zniekształcony czyli przesterowany.

Denon DRA-800H + Dali Oberon: brzmienie ciepłe, miękkie, spokojne, wolne, a w takim połączeniu te wszystkie wymienione cechy razy dwa bo i ten amplituner i te kolumny grają bardzo podobnie.

Nad C368 + B&W: brzmienie chłodniejsze, twardsze, jaśniejsze, szybsze.

8 godzin temu, Ma_ki napisał:

Czy w dali brakuje wysokich?

Zależy która seria Dali bo są w nich zastosowane różne przetworniki wysokotonowe. A czy słuchałeś jakichkolwiek kolumn tej marki bo widzę, że wyżej wymieniłeś do ewentualnego kupienia Dali Rubicon 8?

Dnia 9.08.2020 o 16:12, Krystian Forszpaniak napisał:

Dzień dobry,

 

Przepraszam za bajzel w temacie, ale nie ja go rozpocząłem.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ma_ki napisał:

Nie przepadam za taką koinstrukcją

ja natomiast bardzo.

22 godziny temu, Ma_ki napisał:

Tych kolumn  bym nie kupił. Zamiast tego np: Bowers & Wilkins 804 D3; GATO FM-50; DALI RUBICON 8; SONUS FABER VENERE S

a ja zdecydowanie tak. Zwłaszcza że porównywałem do wymienionych przez Ciebie. I to w warunkach domowych. Oprócz 804D3 te odsłuchane w salce.

23 godziny temu, Ma_ki napisał:

Czy w dali brakuje wysokich?

Dali bez modułów hybrydowych czyli linia Spektor i linia Oberon obecna gra stosunkowo cieplo. Ale w głównej mierze problem leży w środku pasma i dole. To jest wolne. Mulące, mało rozdzielcze i za mało zróżnicowane. W skrócie, nudne.

23 godziny temu, Ma_ki napisał:

Też proszę o przykład

Nie dam się ciągnąc już. Załóżmy osobny wątek o tym. Miał być jeden przykład są dwa. Wróćmy do tematu wątku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punktowanie jak na przesłuchaniu. „A gdzie ja będę pracował jak tylko przesłuchiwać umiem” 😁

Dnia 9.08.2020 o 16:12, Krystian Forszpaniak napisał:

Czy do 16m2 celowalibyście w monitory czy małe podłogówki?

Ja chyba monitory pytanie czy musisz kupić wtedy stojaki czy masz je gdzie postawić ?

Chociaż znam kilka podłogowych kolumn które na na dobrą sprawę są monitorami z podstawą. Dolna komora do zasypania piaskiem dla stabilizacji.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Inferno napisał:

Punktowanie jak na przesłuchaniu. „A gdzie ja będę pracował jak tylko przesłuchiwać umiem” 😁

Ja chyba monitory pytanie czy musisz kupić wtedy stojaki czy masz je gdzie postawić ?

Chociaż znam kilka podłogowych kolumn które na na dobrą sprawę są monitorami z podstawą. Dolna komora do zasypania piaskiem dla stabilizacji.

To poproszę o jakieś przykłady w charakterze ELAC Carina, bo faktycznie słabo z tym postawieniem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Inferno napisał:

Niestety nie znam Elaca Carina, jakie to granie? Z wygladu to mi się trochę kojarzą z monitorami mojego sąsiada firmy Adam.

Nowe Cariny bardziej przypominają Audio Physic Spark sprzed kilku lat. Ale w Elac jest wstęga, a to moim zdaniem dużo zmienia (w sensie to lepsze rozwiązanie) a dodatkowo z przesłości dużo ich wstęg było dobrych, więc Carina powinna być dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...