Skocz do zawartości

NAD 368 + ELAC Carina BS 243.4


Krystian Forszpaniak

Recommended Posts

Dnia 14.08.2020 o 07:40, S4Home napisał:

Nie znajdziesz podłogowych kolumn o takiej górze w tej cenie. wstęga JET robi tam na prawdę świetną robote.

Może małe KEFy Q550 / 750 z tym że góra także nie ostra ale nie tak dokładna.

Może Fyne F501

Myślę jednak że zdecyduję się na te Elac Carina 243.4 również ze względu na dolne usytuowanie otworu bass-reflex. Pytanie mam jednak o wzmacniacz Magnat MR 780 bo z tymi kolumnami nie miałem okazji słuchać? Czy może to lepiej zagrać niż z NAD 368? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściślej głośniki AMT to jeden z trzech rodzajów magnetostatów. Właściwy głośnik wstęgowy ma pasek metalowy rozpięty pomiędzy magnesami. Dla podniesienia impedancji musi być wyposażony w transformator. To rozwiązanie jest dość rzadko stosowane. W sumie to w dużym skrócie wszystkie magnetostaty zwykło się określać mianem głośników wstęgowych, bo zwykle ich membrany są jakąś formą odcinka wstęgi. Zdarzają się jednak głośniki magnetostatyczne z membranami w kształcie koła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze że wstęgi AMT JET i u innych producentów zwykle wyglądają niemal identycznie ( lub po prostu identycznie ) od tyłu. Różnią się z zewnątrz tylko elementami frontu głośnika. Wiele wskazuje ze są produkowane przez jednego producenta.  To rozwiązanie ma wiele zalet. Dlatego nie dziwi mnie fakt ze staje się popularne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2020 o 13:30, Krystian Forszpaniak napisał:

Myślę jednak że zdecyduję się na te Elac Carina 243.4 również ze względu na dolne usytuowanie otworu bass-reflex. Pytanie mam jednak o wzmacniacz Magnat MR 780 bo z tymi kolumnami nie miałem okazji słuchać? Czy może to lepiej zagrać niż z NAD 368? 

Możesz wziąć te kolumny ode mnie z obydwoma wzmacniaczami i sprawdzić.

Z Magnatem będzie łagodnie, melodyjnie. Momentami aż do przesady. Do Długich odsłuchów. Z Kolei z Nadem będzie żywiej, konkretniej i szybciej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, S4Home napisał:

W każdym razie ELAC na Jecie czy to przez AMT czy przez strojenie od lat urzekają detalami przy braku ostrości i niezwykłemu ciepłu.

Mało osób to doceni stąd to nie za specjalnie popularne kolumny u nas.

Wszystko się zgadza. JET jest detaliczny i ma zabójczą mikrodynamikę. Jednak buduje przestrzeń w sposób do którego nie mogłem się przekonać. Starałem się opisać o co chodzi w poniższym poście:

Jestem ciekaw, czy ktoś jeszcze ma podobne odczucia względem AMT, czy to tylko moja aberracja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...