Skocz do zawartości

Sprzęt audio ok 5k do 6k


BioHay

Recommended Posts

Witam szanowni koledzy.

Przymierzam się do kupna czegoś "normalniejszego" bo niestety, jako, że małe dziecko w domu, słuchałem tylko na słuchawkach HD600 w połączeniu z Cayin Ha-3.

Więc tak, interesuję mnie coś w przedziale 5k-6k.

Dźwięku opisywać nie potrafię, krótko  zależy mi na szczegółowych detalach, lubię w utworach wyodrębniać poszczególne instrumenty. Np Muzyka Hansa Zimmera.

Zależy mi także na dynamice w muzyce elektronicznej.

Utwory wyższej jakości odtwarzam z komputera i na tą chwilę chciałbym przy tym pozostać.

Nie byłem jeszcze nigdzie na odsłuchu ale jak na razie wytypowałem taki zestaw CXA60+ Polk Audio S55E

Jeśli chodzi o kolumny to padło na podstawkowe, gdyż te jestem w stanie uchronić od ewentualnego zniszczenia przez dziecko :)

Jestem z Gliwic.

Układ mojego pokoju, jpg, bo rysunek nigdy nie oddaje rzeczywistości. Proszę ew o poradę co mogę przemeblować i czy jest sens tam coś wkładać audio :)

POKÓJ 25m2

 

DSC_0823.JPG

DSC_0824.JPG

Edytowano przez BioHay
Korekta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od kolumn - wspomniałeś, że wybrałeś kolumny podstawkowe, a podałeś model podłogowy Polk Audio S55E. Model podstawkowy to S20E lub wyższej serii RTi A3. Biorąc jednak pod uwagę wielkość salonu 25m2, sugerowałbym jednak model podłogowy. Możemy pozostać przy S55E, natomiast jako uzupełnienie powinniśmy zastosować wzmacniacz o bardziej spokojnej, cieplej charakterystyce. Może to być Audiolab 6000A, może Arcam SA10Musical Fidelity M2si. W kwestii kolumn, na pewno warte rozważenia są Monitor Audio Bronze 6Pylon Audio Sapphire 25, może bardzo dobre, duńskie System Audio Saxo 40. Jest wiele ciekawych propozycji, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie wciśniesz kolumny koło tej szafy.

15 godzin temu, BioHay napisał:

Nie byłem jeszcze nigdzie na odsłuchu ale jak na razie wytypowałem taki zestaw

Po opisach? To nic nie da

15 godzin temu, BioHay napisał:

Polk Audio S55E

Jeśli chodzi o kolumny to padło na podstawkowe,

To kolumny podłogowe.

W Twoim przypadku kolumny podstawkowe to problem bo nie zamiescisz ich na standach , na biurku będzie za wąsko i pokoj jest za duzy.

Musza to być kolumny podłogowe.

Moje typy Magnat MR 780  + Monitor Audio Bronze 6 ewentualnie równie dokładne Magnat Signature 507.

Ewentualnie coś mniej dokładnego ale nie powinno Cy braknąć separacji Heco Aurora 700 + Cyrus ONE.

Zapraszamy jesteśmy w Oświęcimiu masz blisko. Podjedź odsłuchasz kilka systemów i sam wyrobisz sobie zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kolumn to chodziło mi o Pylon Audio Diamond Monitor, nie wiem jak to się stało, że spisałem inne.

Przeniesienie TV raczej odpada, bo musiałbym przenieść także rogówkę,.

Koledzy, czy w ogóle taki rozkład będzie OK ? Bo rozumiem, że monitory odpadają, jeśli chodzi o podłogówki, jeśli znajdzie się coś sensownego jestem za, tylko, że mam problem z 3 letnim szkodnikiem i trochę boję się że nie zdołam ich zabezpieczyć.

W poniedziałek podjadę do Oświęcimia, może coś znajdziemy dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, helmut.. napisał:

Pomyśl o przemeblowaniu, bo czy monitory czy podłogówki to będzie lipa przy takim ustawieniu jak teraz 

Jedyne co mogę zrobić to wynieść te pudło z zabawkami( po lewej stronie) i tak idzie do pokoju dziecięcego i tam postawić jedną z kolumn, druga kolumna po prawej, patrząc z przodu, poszłaby przed narożną szafę

U mnie w domu panuję przekonanie, że im więcej rzeczy w pokojach tym lepiej (wszystko jest potrzebne a dwa mieszkania połączone ze sobą prawie 90m2 ),

Niestety na tą chwilę nie mogę nic zmienić. Chyba, że naprawdę jest jakaś sensowna propozycja.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...