Skocz do zawartości

nowy zestaw stereo dla początkującego (30m2) - do +/- 3000 zł


meehow

Recommended Posts

cześć! - witam się, bo to mój pierwszy post na forum :)

jak w tytule - szukam nowego zestawu stereo (wzmacniacz + kolumny) do mojego mieszkania, a konkretnie salonu połączonego z kuchnią. zależy mi, by zestaw był nowy. dopiero wchodzę w świat poważnego audio - dotychczas słuchałem muzyki z pianocrafta e410.

na powyższy cel mam kwotę 3000 zł. wiem, że nie jest to zbyt duży budżet, zapewne ktoś zaproponuje mi używany sprzęt - ale nie, chcę nowy.

wspomniany salon z kuchnią to ok. 30m2, a miejsce odsłuchowe to kącik pomieszczenia tworzący trójkąt równoboczny 2x2x2m. minus jest tak, że jedna z kolumn będzie musiała stać jakieś 20cm obok bocznej ściany i raczej z niewielką ilością miejsca z tyłu. do zestawu pewnie kupię chromecast audio, chyba że uda się zrobić tak, by wzmacniacz (amplituner?) miał wbudowany spotify connect.

słucham jazzu, damskich wokali, rapu i "islandzkiego" plumkania. lubię relaks w muzyce, wyłapywanie smaczków, przyjemność z odbioru. jako, że mieszkam w bloku, raczej nie będę słuchał zbyt głośno (sąsiedzi...). super by było, gdyby dało się podłączyć do wzmacniacza telewizor smart tv.

czym się zainteresować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, meehow napisał:

wspomniany salon z kuchnią to ok. 30m2, a miejsce odsłuchowe to kącik pomieszczenia tworzący trójkąt równoboczny 2x2x2m. minus jest tak, że jedna z kolumn będzie musiała stać jakieś 20cm obok bocznej ściany i raczej z niewielką ilością miejsca z tyłu.

Jak byś nie kombinował to masz do nagłośnienia 30 m2 ,a więc sporo co sugeruje kolumny podłogowe . Od razu zakładasz , że ustawienie będzie złe / wciśnięta kolumna w kąt , a więc podbicie basu i brak tzw. sceny /, z nowych konstrukcji w budżecie 3 k. szału nie będzie . Nim kupisz cokolwiek pomyślałbym najpierw nad możliwościami adaptacji pomieszczenia. Nowy sprzęt to nie moja bajka ale @S4Home  i @Q21 powinni pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...