Skocz do zawartości

Dwa urządzenia audio a HDMI arc


Gracjan Szrampka

Recommended Posts

W telewizorze masz 1 złącze ARC.

https://www.morele.net/baseus-baseus-dwukierunkowy-przelacznik-rozdzielacz-splitter-switcher-hdmi-2x-hdmi-4k-30-hz-szary-cahub-bc0g-6796337/?gclid=CjwKCAjw4MP5BRBtEiwASfwAL10qujJxv8sozJM2ilHJJ7UgO6SUjaoRuM9MyATEe3HEG7datcMWABoCyFoQAvD_BwE

Więc zostaje Ci tylko coś takiego.

UWAGA!

Tylko urządzenie które puszcza gniazdo 1 lub 2, nigdy 2 jednocześnie. Bo wówczas to nie działa. I koniecznie musi być oznaczony jako dwukierunkowy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

W telewizorze masz 1 złącze ARC.

https://www.morele.net/baseus-baseus-dwukierunkowy-przelacznik-rozdzielacz-splitter-switcher-hdmi-2x-hdmi-4k-30-hz-szary-cahub-bc0g-6796337/?gclid=CjwKCAjw4MP5BRBtEiwASfwAL10qujJxv8sozJM2ilHJJ7UgO6SUjaoRuM9MyATEe3HEG7datcMWABoCyFoQAvD_BwE

Więc zostaje Ci tylko coś takiego.

UWAGA!

Tylko urządzenie które puszcza gniazdo 1 lub 2, nigdy 2 jednocześnie. Bo wówczas to nie działa. I koniecznie musi być oznaczony jako dwukierunkowy.

 

Tak wiem,że HDMI Arc jest tylko jedno a ogòlnie rzecz biorąc używane jest do głośników zewnętrznych,a dostałem w prezencie soundbar i powstało pytanie jak go dołączyć także pod HDMI Arc by to grało jednocześnie.Skoro nie ma takiego sposobu to może by zrobić to poprzez wejście optyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, S4Home napisał:

Tak, Możesz wykorzystać wyjscie optyczne. A  ciekwości zapytam co oprócz soundbaru jest tam podłączone że chcesz korzystać z 2 ARC?

Pod HDMI Arc podpięte są głośniki aktywne tylko,więc fajnie było by dołączyć także soundbar,a poprzez Arc można było by sterować tym zestawem z pilota tv.

Zastanawiam się czy łącząc soundbar optycznie nie powstaną tzw.znieksztalcenia akustyczne ( różne poziomy dźwięku ).Gdyby było to poprzez HDMI Arc problemu nie ma,tak myślę

Przeszukując zasoby internetowe natrafiłem na coś takiego:

Matrix switch splitter HDMI 4x2 Cx-MX 42b dual arc.

Interesującym jest właśnie dual arc.Mozliwe,iż można było by podłączyć oba systemy audio jednocześnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Drążę temat.

No ale po co chcesz podłączać zewnętrzne głośniki aktywne i soundbar?

Generalnie to chodzi o subwoofer który jest w zestawie.Myślę że basu było by zdecydowanie więcej,więc dlatego szukam sposobu na podłączenie 2 systemòw audio jednocześnie.

Jutro wracam z urlopu i będę pròbował to zrobić przez wyjście optyczne,a aktywne przez HDMI Arc.Nieukrywam,iż najbardziej odpowiadało by mi HDMI Arc na 2 urządzenia.

Co myślisz o tym spliterze z dual arc.

 

W ostateczności,gdy nic z tego mi nie wyjdzie to może warto będzie pomyśleć o jakimś osobnym subwooferze z wyjściem RCA.Jednakze jest tego tyle na rynku,że ciężko będzie coś dobrać dobrego i niedrogiego bez pomocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...