Skocz do zawartości

Zestaw do "garażu"


verul

Recommended Posts

Witam,

poszukuję zestawu do odtwarzania muzyki w "garażu". Pisząc zestaw mam na myśli wzmacniacz/ampli i dwie kolumny. Źródło będzie z kompa/tel/mp3 po mini jack bo nie zakładam że trafię jakiś nadający się ampli żeby to robić z USB albo bezprzewodowo.

Powierzchnia ok 70m2.

Dlaczego odtwarzania, a nie słuchania? Bo muzyka będzie tam lecieć generalnie w dwóch przypadkach. Na imprezie i jak będę tam sobie ćwiczył na własnej siłowni/rowerze. Czyli muzyki słuchać nie będę, będzie tłem. Nie będę się zastanawiał nad przestrzennością, sceną itd. Od tego mam w domu Ikony i NADa. Tam ma być mocny nie rozlazły bas żeby się motywować na treningu i nie wkurzająca reszta pasma. Fajnie jakby bass reflex był z przodu, bo chcę je ustawić przy ścianie żeby sobie nie zajmować miejsca.

Szukam używek do 1000 - 1500zł za całość. Im bliżej 1000 tym lepiej :)

Co do rodzaju muzyki to nie oczekuję tu sopranów jak w ikonach. Na treningach będzie siłą rzeczy leciała mocniejsza muzyka, a na imprezach powiedzmy neutralna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpadną mi uszy od sprzętu estradowego? Aż tak głośno nie mam zamiaru tego słuchać bo mnie sąsiedzi pozabijają ;) No i pisząc imprezy miałem na myśli posiadówkę przy grillu (w sytuacji kiedy będzie padać garaż się nada w sam raz), a nie tańce więc i głośność będzie wtedy raczej średnio-niska. Przy niższej głośności zagra to jako tako?

Z drugiej strony kiedyś na jakiejś tanecznej imprezie słyszałem chyba właśnie tego typu głośnik (w dodatku grający solo czyli w mono) i może nie zachwycał ale dało się słuchać przy kotlecie i %. No jedynie się boję o to że jak włączę coś co dobrze znam i wiem jak brzmieć powinno i się okaże że brzmi znacznie inaczej to mi to będzie przeszkadzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 2.1 Mam zestaw do kompa logitecha z5500 używany sporadycznie do gier i gra to wybitnie paskudnie. Tzn do gier się nadaje żeby mieć dźwięk przestrzenny, ale sam sub w muzyce tylko dudni. Obawiam się że z innym tanim lepiej nie będzie.

A co myślicie np o Technics SB-T200? Zagra lepiej niż estradówka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Spora powierzchnia. 

Bo to cały budynek pełniący funkcje garażu, gospodarczego itd. Dlatego sprawia problem, bo gdyby to było 15m2 to do wyboru do koloru sprzętu który to wypełni dźwiękiem.

 

22 minuty temu, 1Ender napisał:

Weź nie pytaj co zagra lepiej, weź posłuchaj! 

To co dla Ciebie będzie lepiej, tego nie wie nikt.

Liczyłem, że może ktoś coś słyszał i wypowie swoją opinię na ten temat co dla niego było dobre albo złe. Co mu się podobało, co nie itd. Na takiej podstawie mógłbym starać się wyrobić własne zdanie. Posłuchać samemu najlepiej. Tylko to nierealne żeby kupić np 10 zestawów używanych klocków i odsłuchać. A nawet jeżeli to nieopłacalne. Kupując nowe można posłuchać w salonie i porównać. Używanych często nawet nie ma aktualnie na aukcjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję zestawu do odtwarzania muzyki w "garażu". Pisząc zestaw mam na myśli wzmacniacz/ampli i dwie kolumny. Powierzchnia ok 70m2.

Dlaczego odtwarzania, a nie słuchania? Bo muzyka będzie tam lecieć generalnie w dwóch przypadkach. Na imprezie i jak będę tam sobie ćwiczył na własnej siłowni/rowerze. Czyli muzyki słuchać nie będę, będzie tłem. Nie będę się zastanawiał nad przestrzennością, sceną itd. Od tego mam w domu Ikony i NADa. 

@verul

Sam sobie zadałeś pytanie i odpowiedziałeś 

"muzyka będzie tłem"

Poszukaj wzmacniacza i możliwie jak najmocniejszych kolumn 

Kupując przez internet masz możliwość oddania wciągu 14 dni posłuchasz sobie kolumn jak się spodobają to zostawisz jak nie to oddasz i następne do testowania

Ja bym tak zrobił no ale te 70m² sporo

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze tam byla propozucja piano-yamahy plus sub 

U nas mozna wychaczyc czasami rel-a uzywke juz za £100!

59 minut temu, S4Home napisał:

Własnie o to chodzi że przy kolumnach duzych takich pseudoestradowych bedziesz mogl dać ciszej i mieć też bas. 

I z subem to jest wlasnie jak nakbardziej mozliwe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Własnie o to chodzi że przy kolumnach duzych takich pseudoestradowych bedziesz mogl dać ciszej i mieć też bas. W klasycznych kolumnach domowych jak ściszysz to dynamika spadnie. Znacząco.

To fakt, tego się właśnie bałem. Wiem, że pseudoestradówki bas zapewnią. Nie wiem tylko czy przeżyje resztę pasma. Bo tło tłem, wsłuchiwać się nie będę ale...

4 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Z tym ze tam byla propozucja piano-yamahy plus sub 

I ma to szansę zagrać dynamicznie? Powierzchnia jest spora, ale z drugiej strony w większości raczej będą gołe ściany które w dodatku są metalowe (płyta "obornicka") więc dźwięk się powinien nieść. Może faktycznie to będzie najlepsze wyjście. Na jakie suby patrzeć żeby nie były takimi mułami jak ten od z5500?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamicznie to często maja problem zestawy hi-fi w domu zagrac a co dopiero do kotleta.... eeee miało byc grilla... 😜

Gdzie wiekszosc i tak nie zwroci uwagi na aspekty audiofilskie dzwieku.

Ćwicząc na siłce tez raczej nie bedziesz sie skupiał na dzwieku. Wazniejszy jest timming i bit. 

Ja bym do garazu kupil jakis zestaw all-in-one uzywany (w razie czego sprzedajesz bez wiekszej straty), i w razie potrzeby dołożył subwoofer i to tez nie musi byc jakiś kosmos bo brak adaptacji akustycznej garażu i tak bedzie podbijać to i owo w niskim pasmie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jaki sub wy chceicie poradzić na 70m? On będzie tak ustawiony że przyćmi całe środkowe pasmo i górne imitowane przez te mikro minitory Yamahy.

Mało tego spodziewam się też że ten sub będzie ustawiony na maksa swoich możliwości i przy grilu (wiadomo głośniejsze gadanie) to juz będzie po prostu charczał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, verul napisał:

W takim razie na początek zrobię tak, że zaniosę tam miniwieżę philipsa all-in-one i zobaczę jak to będzie brzmiało. 

O! I to jest juz coś. Przynajmniej bedziesz wiedzial czy warto isc w "ta stronę"...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...