Skocz do zawartości

Słuchawki (raczej) dokanałowe do [600zł]


Recommended Posts

Cześć
poszukuję słuchawek, a że się nie znam wolę zapytać. 
Słuchawki mają mi służyć głównie do słuchania muzyki z PC jak i telefonu. Czasem do grania i rozmawiania przez komunikatory głosowe.
Słuchawek zamierzam używać w pracy jak i po pracy dlatego ogromnie liczy się dla mnie wygoda (z małymi przerwami ale 10h dziennie na głowie/ w uszach).
Raczej interesowały by mnie słuchawki dokanałowe gdyż mniej bolą mnie przy takich uszy. (problem mam z słuchawkami nausznymi, że uciskają mi uszy, co powoduje dyskomfort po ok. 1-2 godzinach noszenia).

Moje ostatnie słuchawki jakie miałem to były RHA MA750i. Niestety je zgubiłem. 

Max kwota to 700 zł gdyby na prawdę było warto dołożyć ale generalnie im mniej tym lepiej.

To nad czym się zastanawiam:
- Aune E1
- Brainwavz HM5 (Nie są dokanałowe ale wyglądają na wygodne. Sam nie wiem, nie chciał bym ryzykować, że po 2 godz uszy będą bolały. Nie wiem czy duże uszy zmieszczą się do środka :D )

ps. mam pytanie, czy przejściówka do telefonu aby podpiąć słuchawki, powoduje utratę na jakości dźwięku? 
ps 2. Czy jest w Warszawie jakieś miejsce gdzie mogę słuchawki przed zakupem 'przetestować'?

Edytowano przez Luqe302 Luqe302
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brainwavz HM5 i Snab Euphony Af-100 to 2 brandy tych samych słuchawek Yoga CD-880. Różnice poza nieistotnymi kwestiami nieco innego wykończenia i wyposażenia wynikają zwykle z tego ze te słuchawki ciągle i powoli ewoluują. Z tego powodu kupione obecnie są trochę inne od tych kupionych kilka lat temu i kilka lat wcześniejszej. Są faktycznie wygodne i duże uszy powinny się w nich zmieścić bez problemu. Czytałem nawet że ktoś narzekał, że wolał by gdyby ich muszle były mniejsze. Wydawały mu się za duże. Z dokanałowych w tej cenie do telefonu wybrał bym chyba FiiO F9 pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 
Posłuchałem sobie muzyki z FiiO F9 i jestem negatywnie zaskoczony. Pewnie to mało prawdopodobne ale mam wrażenie, że lepiej mi pasowała muzyka z moich starych RHA MA750i.
Może to też kwestia sprzętu zasilającego (muzyka z telefonu).

A co sądzicie o Sony MDR-7506? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś  FiiO F9  czy  FiiO F9 pro ? To dość spora różnica. Nie bez powodu Pro są sporo droższe. To z czego słuchasz może mieć decydujący wpływ. Bywaja słuchawki które dobrze wypadają nawet z telefonu, ale nie będzie tu rewelacji. Inne mogą grać kiepsko z tak słabego źródła, ale jeśli podepniesz je pod coś lepszego sprawa ulega dramatycznej zmianie. Bywa ze słuchawki grają nieźle z telefonu lecz podpięte pod dobry DAC/Amp jeszcze zyskują.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...