Skocz do zawartości

Fyne Audio F501 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Posłuchałem sobie dzisiaj na Fyne polecanej przez @Bogusław Kożyczkowski, płyty "Audiophile Speaker Set-Up".

c2mZPDFXDZAFpRPCPHEmJslLIPWF2xwe.jpg.a518769270b1c86107d65f64caeda854.jpg

Fascynująca podróż muzyczna. Płyty słuchałem pierwszy raz, więc nie wiem, na ile moje wrażenia zawdzięczam szkockim kolumnom, a na ile starannej realizacji nagrań.

To uświadamia kolejny problem w percepcji recenzji audio. Załóżmy, że dwaj równie doświadczeni testerzy, o podobnych upodobaniach, będą oceniać dwa różne systemy audio - gorszy i lepszy. Ten słuchający gorszego dobierze najlepiej zrealizowane nagrania z możliwych, a ten testujący lepszy sprzęt, nagrania nieco słabsze. Całkiem możliwe, że recenzja pierwszego testera będzie bardziej entuzjastyczna, chociaż - obiektywnie rzecz biorąc - więcej powodów do zachwytów powinien mieć tester drugi. Ciężka sprawa...

Ale wracając do wspomnianej płyty i Fyne. Pewnych doznania podczas odsłuchu były unikalne, wcześniej takich nie doświadczyłem. Fyne zagrały materiał niezwykle dynamicznie, z rozmachem przestrzennym i dobrym wypełnieniem całego pasma. Nie miałem ani przez chwilę wrażenia, że gdzieś wymiękły. Mimo dość skromnej postury (głębokość) , to poważne kolumny, które nie boją się wyzwań. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Mimo dość skromnej postury (głębokość) , to poważne kolumny, które nie boją się wyzwań. 

Koniec testu😉

Zgadzam się z tą opinią, zawsze gdy gram coś nowego to wiem że usłyszę jakąś niespodziankę, coś frapującego, urzekającego - brak nudy zapewniony!

Czy ta płyta jest dostępna w sieci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Stream napisał:

Może taki odsłuch pokaże nowe/inne oblicze tych kolumn...

Jeszcze nie słuchałem. Całkiem możliwe, że będzie, jak piszesz, ale to w gruncie rzeczy niczego nie zmieni. Nie zamierzam dopasowywać upodobań muzycznych do kolumn, tylko odwrotnie.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Inferno napisał:

Znalazłem tylko taki portal

Na Tidalu są płyty do testowania systemu na przykład https://tidal.com/browse/album/29581889 lub z muzyką fajnie podaną jak dla mnie np. płyty Audiophile Vol.1/2/3/4 lub tego typu https://tidal.com/browse/album/23254819 Tylko czy ma sens słuchanie czegoś co ma tylko utwierdzić Cię, że masz dobrze skonfigurowany system? ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2020 o 11:54, Kraft napisał:

@S4Home, czyli jednak te 10 stron pisania ma sens;)

A czy nie miałeś problemu z poziomowaniem kolumn? U mnie pojawiła się drobna niedoróbka producenta. Po postawieniu kolumn jest możliwość precyzyjnego ich wypoziomowania dzięki śrubom imbusowym, do których dostęp jest od spodu. W komplecie jest klucz imbusowy. Tyle, że w moim przypadku jest on za mały do użytych śrub. Podobną sytuację miałem kiedyś z meblami (hokerami) – producent prawdopodobnie zmienił śruby na większe, a o dołączeniu większego klucza zapomniał :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...