Skocz do zawartości

Fyne Audio F501 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

25 minut temu, MariuszZ napisał:

Jarek @Kraft Jakie wg Ciebie kolumny nadawałyby się na "wzorzec metra" ? 😉

Dobre pytanie. Może dobre monitory studyjne? A może jakieś kolumny z idealnie wyrównanym pasmem? Sprawa jest bardzo skomplikowana. Przecież kolumny z wyrównanym pasmem, nie muszą być jednocześnie wzorem precyzji czy mikrodynamiki. Te precyzyjne, nie muszą wcale mieć rewelacyjne stereofonii, te z referencyjnym basem, naturalnych barw itd. Trudno o taki uniwersalny wzorzec, do którego wszyscy będą mogli się odnosić. Na swoje potrzeby jednak taki wzorzec powoli tworzę. Na zasadzie: bas z kolumn X, precyzja z kolumn Y, stereofonia z kolumn Z itd. To daje mi jakieś pojęcie, w których obszarach dana konstrukcja niedomaga i gdzie można lepiej.

10 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

hehe...

to taka nasza Polaka nowa specjalność "trolowanie"   to, że piszesz by przestali o wzmacniaczach nie dociera, bo my Polacy znamy się na wszystkim.

Super, że ludzie piszą, ale jeszcze lepiej, gdy z sensem. Chodzi o komfort czytających (szczególnie tych czytających posty po pewnym czasie). Po co mają brnąć przez dziesiątki postów, np. o wzmacniaczach, gdy szukają informacji o kolumnach. Ale działa to też w drugą stronę. Ktoś zainteresowany wzmacniaczami nie trafi na ciekawe posty zamieszczone o nich w tym temacie, bo będzie ich szukał w tematach o elektronice, a nie o kolumnach. Pisząc nie na temat marnujemy trochę potencjał swoich wpisów. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

A tej klasy D rozsądnie skonstruowanej gdzie można posłuchać? Jaki produkt ?

np. SMSL A8 . Z tą klasą D to tak nie do końca bo okazuje się że chyba większość współczesnych wzmacniaczy impulsowych nie do końca odpowiada klasie D. Często nazywa się je cyfrowymi i to również zwykle nie jest prawdą.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Słuchałem z Audiolab 6000 Play i Cyrus One, wersji HD nie słuchałem. Oba grały nieźle, z tym że Audiolab miał podkreślone skraje pasma, co w mojej akustyce tak nie do końca bym wydział. Chciałbym też sprzęt z DAC na pokładzie, widzę u siebie zastosowanie. NAD 368, chyba gra za gęsto do F501. Dlatego pomyślałem o neutralnym Rotelu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pojawiła się stuningowana fabrycznie odmiana Fyne 501, czyli 501 SP. Wygląd bardzo podobny (choć nowa metalowa podstawa robi wizualną robotę, a i lakier na wysoki połysk na pewno dodaje ekskluzywności), ale technika ponoć zupełnie inna, przeniesiona z wyższej serii 700. Wszystko ładnie, ale ta cena. 12 000 zł za komplet. 

F501SP-Piano-Gloss-White-3Q-Goff.thumb.jpg.bee5116b97298c84b24a2e7443911424.jpgFyne-Audio-F501SP-3.jpg.a3d6081a09e22b9b9490ec938f0e58c4.jpg

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierw czytam recenzzje ze ta fikuśna przykrywka przysłaniającą wysokotonowaca to cudy nie widy robi, potem w wyższym modelu juz nic mie ma.

Żeberka w podstawie to kierunkują przeplyw powietrza a potem w wyzszym modelu juz  ich  nie ma.

Niezle teorie.

To moze wyjmę źeberka ze swoich , będzie lepiej? A może nie bo ładnie wygladają  :D

 

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Bardziej zastanawia mnie ostatnio popularne konstrukcje w ktorych to pracuja br a za nim kolejny br (w tym przypadku w podstawie). Są jakieś programy symulujace taką prace podczas projektowania np. Skrzyń subwooferow (np. W car audio).

Pojemnosc dolnej komory wskazywałaby dużo wyzszą czestotliwosc rezonansu. BR działa jak kolumna zamknięta powyzej czestotliwosci rezonansowej BR więc powód jest chyba inny. Moim zdaniem chodzi o zmniejszenie oddzialywania BR i/lub poszerzenia zakresu czestotliwosci w jakich pracuje.

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Zachwycali się chyba jej funkcją, a nie wyglądem. Nowa jest tak samo funkcjonalna, ale o niebo ładniejsza. No podstawa jest teraz hi-end. 

Wiem, to miałem na myśli. Dla mnie jest ładniejsza stara. Ta nowa wygląda jakby się komuś nudziło zrobił schowek na opakowania od płyty cd :D
 

1 godzinę temu, Kenobi napisał:

Pierw czytam recenzzje ze ta fikuśna przykrywka przysłaniającą wysokotonowaca to cudy nie widy robi, potem w wyższym modelu juz nic mie ma.

Żeberka w podstawie to kierunkują przeplyw powietrza a potem w wyzszym modelu juz  ich  nie ma.

Niezle teorie.

  :D

 

Nie budzi to zaufania faktycznie. Dla mnie f501 są ładniejsze, choć oczywiście nowych nie widziałem na żywo. 

Nie wiem jaką fikuśną przykrywkę masz na myśli? Wygląają podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...