Skocz do zawartości

Male stereo do pokoju nastolatka


jezikk

Recommended Posts

Witajcie,

doradźcie mi jak tanim kosztem zbudować sensowny zestaw stereo lub 2.1 do pokoju nastolatka. Muzyka słuchana wszelaka, do tego gry, TV.

Wielkość pokoju ok 13m2 (wysokość 3m).

Źródła dźwięku:
- komputer (wyjścia HDMI, mini-jack) ewentualnie przez USB do DAC
- konsola Xbox one X
- telefon (głownie spotify)
- opcjonalnie TV (wyjście optyczne lub słuchawkowe)

Mile widziane opcja radia fm/internetowego lub spotify na urządzeniu.

Obecnie ma wierze Panasonica PM-250 i nie podoba mu się brzmienie i możliwości. Bardziej podobał mu sie dźwięk z KEF IQ3 które mieliśmy lub z tego pianocrafta co zostały głośniki choć tu trochę basu brakowało.

Jestem w posiadaniu głośników Yamaha NX-e700 i przyznam ze myślałem aby je tu wykorzystać.  Zależy mi aby wzmacniacz/amplituner stereo były zgrabne i małe.  Myślałem o polecanych tu Topping mx3 lub SMSL q5 lub sa300 ale nie wiem ....
Jako streamer myślałem o chromocast audio, ale brakuje jak coś radia fm i ciężko z dostępnością :(

Budżet max 1000zl na całość lub ok 500-600 na zestaw bez głośników. Im taniej tym lepiej, zakup realizuje syn z zebranych i zarobionych pieniędzy :) ja tylko pomagam i doradzam.
 

Co możecie mi polecić jako bazę do pewnie zabawy i rozbudowy w przyszłości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak napisałeś Topping mx3 lub Smsl q5 pro kupić i testować po 14 dniach można oddać 

Co do głośników Yamahy się nie wypowiem nie znam ich ale skoro są można wstępnie testować jak dźwięk nie będzie pasował to do wymiany

p.s

Sam planuje kupić jednego z tych małych funkcjonalnych chińczyków 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jezikk napisał:

brakuje jak coś radia fm i ciężko z dostępnością

TuneIn i masz całe internetowe radio, to nie jest problem. Kupić Chromecast’a można nawet w Empiku 

https://www.empik.com/odtwarzacz-multimedialny-google-chromecast-audio-google,p1235652561,elektronika-p?gclid=CjwKCAjwydP5BRBREiwA-qrCGr1pOJ2L8Euxe42AOvFz8tf1aQEwTJFQ_eeFiguIXFyFxC84IhZd-RoCM4MQAvD_BwE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Inferno napisał:

Ale kolega forumowy tez sprzedaje One’a 👍 Folijka na wyswietlaczu!
 

 

Polecam 🙂

Poniżej masz link do recenzji video tego amplitunera:

U mnie gra w salonie 22m2 z podstawkami MA Silver. Sprawuje się świetnie. Zmieniam z oczywistego względu, znanego wszystkim forumowiczom - chęć rozbudowania zestawu. Kupiłem z pewnego źródła od kolegi z tego forum a więc zapraszam, sprzęt zostanie w dalszym ciągu na forum 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac:

Doszlismy do wniosku ze w CA CD nie bedzie wykorzystywane , dodatkowo brakuje wejsc cyfrowych  i USB z kompa, wiec odpada.

Marantz fajny ale jednak zdecydowanie ponad budżet. NA + wejscia cyfrowe 

Tak wiec na ten moment zastanawiamy sie pomiedzy Topping a Nuforce.

 

Moge prosic branze o oferty na Topping'a mx3. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...