Skocz do zawartości

budowa / przebudowa obecnego systemu w salonie


Wojtek Ko

Recommended Posts

Witam wszystkich

Od dłuższego czasu posiadam system zbudowany bez żadnego pomyślunku z tego co "było pod ręką". Chciał bym coś ogarnąć żeby to wszystko miało ręce i nogi ale niestety za bardzo się na tym nie znam. Proszę was o pomoc w przebudowie. Obecnie posiadam:

- amplituner Denon x520BT

- kolumny Klipsch r-15M

- Subwoofer Yamaha yst-fsw150

- gramofon Denon DP-29F

Wszystko gra w salonie około 20m. Z żoną słuchamy głównie rock, pop, jazz. Lubimy też jak przy filmie coś "zadudni". Chciał bym pozostać przy dwóch kolumnach i ewentualnym subwooferze.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

jaki masz budżet na te ruchy?

W tej sytuacji przede wszystkim na pewno zastanowiłbym się nad wymianą ampli Denona na wzmacniacz stereo. Kolejne pytanie, czy brzmienie samo w sobie z tych Klipsch'y Ci odpowiada? Nie są to najbardziej muzykalne kolumny, jakie świat widział. I ten sub również najwyższych lotów nie jest. Do "dudnienia" w filmach może i się nadaje, ale jak wolicie zamiast tego dobre pierd**nięcie, to ten element też raczej idzie pod młotek ;)  Czy muzyka jest smakowana właśnie z winyli, czy gramofon, jako źródło ma tylko kawałek udziału i wchodzą w grę również inne źródła? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że do zestawu mam podłączona konsole do gier i komputer więc złącza HDMI muszą być. Jeśli są wzmacniacze stereo z HDMI to bardzo chętnie bym w coś takiego zainwestował. Co do kwoty to zmiany robił bym stopniowo. Na wszystko mógł bym zainwestować jakieś 4000zl (wliczając w to odzyskane pieniądze ze sprzedaży posiadanych elementów). Muzyka głównie winyle i Spotify przez bluetooth z telefonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do wymiany jest wszystko

16 godzin temu, Wojtek Ko napisał:

- amplituner Denon x520BT

- kolumny Klipsch r-15M

- Subwoofer Yamaha yst-fsw150

to bardzo slabe elementy systemu.

Zasadnicze pytanie jest. Czy masz resztę do kina? Lub planujesz czy tylko te pseudo monitory?

Pytanie czy idziemy i budujemy Ci prawdziwe kino czy jednak system stereo?

Mam kilka pomysłów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przemyślałem sprawę i najchętniej zostawił bym głośniki które mam. Szczególnie subwoofer gdyż nie mam miejsca na coś większych gabarytów i takie poziome rozwiązanie jest jedynym które wchodzi w grę. Co do amplitunera to doszedłem do wniosku że wystarczy mi zwykły wzmacniacz stereo. Ważne żeby miał wejście optyczne, phono i wyjście pod suba.

Czy mogli byście polecić jakiś model który by w miarę współpracował z tymi głośnikami i mieścił się w 1200 zł? (raczej używany)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poszedłem za twoją rada i wystawiłem wszystko na sprzedaż. Niestety przytrafiły się niespodziewane wydatki i zakup nowego sprzętu będzie musiał poczekać. Amplituner udało się dość szybko sprzedać i żeby było na czym słuchać kupiłem na szybko wzmacniacz Denon pma520ae. Wiem że nie jest to sprzęt najwyższych lotów ale był tani, blisko do odbioru i z pilotem. Telewizor podłączyłem przez najtańszy dac fiio. Z ostatecznego efektu jestem całkiem zadowolony i nie wiem czy potrzebuję czegoś więcej. Te moje Klipsche przy tym wzmacniaczu zaczęły zupełnie inaczej grać. Pojawił się bas i w ogóle jak inne głośniki. Wyczytałem że do tego wzmacniacza polecane są głośniki Pylon Audio Pearl Monitor. Teraz mam pytanie czy zagrają one wyraźnie lepiej i czy są to głośniki na tyle uniwersalne że dobrze zagrają też z jakimś lepszym wzmacniaczem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...