Skocz do zawartości

Kino domowe - salon 36m -3tys zł


Szafa

Recommended Posts

Cześć Wszystkim !

 

Tematów tego typu przewinęło się już sporo, naczytałem się sporo i.... Im więcej czytam tym mniej wiem co kupić.

Sprawa ma się następująco. Mam salon, który ma ponad 36m^2 (rzut w załączniku).

 

Nigdy wcześniej nie miałem kina domowego (mam microlaby 7c podłączone do kompa ;P ) i chciałbym wrzucić coś na start. Nie chcę kupować nic specjalnie drogiegoo, ponieważ jest plan by niedługo emigrować na dłuższy czas. Mimo wszystko, chcę coś kupić nawet na te pół roku.

Oglądam filmy (głównie Netflix) ale leci też muzyka (raczej coś bassowego i cięższego).

Czy ktoś z Was udzieliłby mi rad co do tego jak rozstawić głośniki (gdzie sub?) i jak to wszystko okablować? Kable głośnikowe chcę puścić pod listwą podłogową.

 

Budżet

TV -> 3500-4000zł

Kino -> 3000zł

 

Moje typy:

https://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/yamaha-musiccast-rx-v485-tytanowy-ns-f51-ns-p51-orzech.bhtml

https://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/pioneer-vsx-933b-taga-harmony-tav-506-v-2-czarny.bhtml

Z tego co wyczytałem RXv485 jest OK ale te głośniki w zestawie już mniej. Taga nie do końca jest ok do filmów?

 

Oczywiście, jeśli ktoś z Was zajmuje się tym zawodowo w grę wchodzą też odpłatne porady.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Mateusz

 

image.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Szafa napisał:

Taga czy Quadral? 

porównywalna półka. I jest to raczej kwestia gustu ;)  oczywiście Taga 606, bo wspomniana przez Ciebie w pierwszym poście 506 to już inna bajka i nie bierz jej pod uwagę

ale tak, chłopaki dobrze Ci zrobią i jeszcze rabat dostaniesz, więc będzie Pan zadowolony 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2020 o 12:13, Szafa napisał:

Bardzo dziękuję za sugestie.

Skłaniałbym się mimo wsyztsko ku nowemu sprzętowi.

 

@S4Home @Q21

Taga czy Quadral? 

Jeśli wezmę u Was, dobierzecie mi kable i doradzicie jak to podłączyć?

 

Pzdr

Jeśli głównie zestaw będziesz wykorzystywał w kinie to stawiałbym bezapelacyjnie na Quadral, które zagwarantują dynamiczniejsze brzmienie z pełniejszym basem i mocniejszym górnym pasmem. Taga Harmony lepiej sprawdziłaby się w systemie stereo, zagra muzykalniej i spokojniej względem Quadral. 
Kable oczywiście dobierzemy i podpowiemy jak wszystko podłączyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2020 o 12:07, Q21 napisał:

Cześć,

Przy budżecie rzędu 3000zł za zestaw kina domowego, możemy zaproponować Yamahę HTR-4072 oraz zestaw 5-ciu głośników Quadral 6500LE.

Nic lepszego raczej w tej cenie się nie uświadczy. Co do ustawienia kolumn, zgodnie  z tym co jest naszkicowane na Twoim rysunku.

 

Pozdrawiam,

Q21

Możesz wybrać ten amplituner o którym piszą koledzy powyżej. Ciężko będzie o tanią alternatywę. Natomiast z głośników, może warto iść za ciosem "zestawu" i wybrać głośniki z serii Yamahy NS 51 i NSP 51. Powinieneś zmieścić się w "trójce'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Szafa napisał:

Panowie,

czy taki zestaw zagra lepiej niż to co proponujecie?

https://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/pioneer-vsx-933b-jamo-s-809-hcs-czarny.bhtml

 

Załóżmy, że znalazło się parę stówek więcej. Subwoofer dokupię za miesiąc/dwa.

 

 

Nie. To fatalne kolumny

6 godzin temu, Miras23 napisał:

Możesz wybrać ten amplituner o którym piszą koledzy powyżej. Ciężko będzie o tanią alternatywę. Natomiast z głośników, może warto iść za ciosem "zestawu" i wybrać głośniki z serii Yamahy NS 51 i NSP 51. Powinieneś zmieścić się w "trójce'

Jeszcze gorzej. NS od Yamahy to duzo gorsze kolumny od Jamo czy Quadrala.

Quadral 6500Le są znacznie lepsze od obydwu konstrukcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie to nie prawda.

Po pierwsze to kolumny ktore są dwukrotnie droższe od Quadrala.

Po drugie i pisałem o tym już kiedyś.

W Każdej kolumnie sprzedawanej na rynku Polskim masz doliczone magazynowanie i cal obsługę  tym związaną i marketing.

Heco nie ma praktycznie żadnego marketingu w Polsce.

Przez co te kolumny mogą być tańsze o około 30% niz inne ktore takowy mają.

Victa Prime to lepsze kolumny od Quadrala. Grają równiej. bardziej liniowo. To konkurencja dla setów Pylona być może nawet Dali Spektor.

Quadral wygrywa jednak w jednej kwestii. Gra bardziej ekspresyjnie. Więc jeśli kino to u ciebie 100% to po prostu wciągają emocjami bardziej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...