Skocz do zawartości

Onkyo tx-8390 vs Marantz pm7000n


karbeti

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

W naszej ocenie konfiguracja oparta na Tannoyach XT6F i elektronice Marantz nie będzie zbyt udanym duetem. Zapewne wiesz już że Tannoye XT-6F grają dosyć lekkim i rozjaśnionym dźwiękiem. Marantz z racji tego, że też jest dosyć "analityczny" brzmieniowo, nie spowoduje przyrostu basu i głębi. Będzie trochę lepiej od Onkyo, ale nie będą to różnice fundamentalne.

Sugerowałbym wzmacniacz który ma cieplejszą charakterystykę, schodzi niżej i ma spokojniejszą górę pasma. Tannoy'om dobrze to zrobi. Nasza propozycja to Audiolab 6000A + 6000N lub Advance MyConnect150.

Pozdrawiam,

Q21

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Do Tannoy byś zyskał. Marantz lepiej się z nimi zgrywa. Ale przed podjęciem decyzji pozycze Ci Marantza abyś mogł sprawdzić VS Onkyo i podjąć swoją decyzję.

Super ale troszke musimy poczekać. Pieprzone remonty. Tu mam dźwięk  z Tv przez Arc. Przez optyka nie będzie gorzej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Z naszego punktu widzenia, dobrą propozycją mógłby być również amplituner Yamaha RN 803.

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-r-n803d.html

To urządzenie które, może stawać w szaranki z droższymi produktami ze względu na jakość dźwięku oraz świetną aplikację MusicCast. Niedawno podczas jednej z prezentacji, klient słuchał RN 803 z głośnikami Tannoy XT8F w 30 metrach kwadratowych. Brzmiało to wszechstronnie i dynamicznie.

Zapraszamy na odsłuchy w naszych salonach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, karbeti napisał:

Czy w przyszłości chcąc wymienić Onkyo tx8390 na Marantz pm7000n zyskał bym dźwiękowo? Czy byłby odpowiedni do Tannoy revolution xt 6f? Patrząc na dane techniczne Onkyo 200w Marantz tylko 80/60. Natomiast Marantz jest wzmacniaczem.

A czy dopiero nie kupiłeś tego sprzętu, a już myślisz o zmianie o co chodzi bo nie rozumiem?

2 godziny temu, karbeti napisał:

Tu mam dźwięk  z Tv przez Arc. Przez optyka nie będzie gorzej?

Będzie niestety gorzej i zdecydowanie ciszej.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

A czy dopiero nie kupiłeś tego sprzętu, a już myślisz o zmianie o co chodzi bo nie rozumiem?

Będzie niestety gorzej i zdecydowanie ciszej.

Tak jak pisałem w poście "w przyszłości," choć myślę że będzie ona niedaleka 😆 No właśnie czemu gorzej? Ogólnie w necie praktycznie wszyscy piszą że po optyku nie jest gorzej niż przez HDMI. W Onkyo mam optyka więc muszę kupić kabel i sprawdzić. Może polecicie jakiś kabel optyczny w "normalnych" pieniądzach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

z opcji przyszłościowych do tych kolumn, zachowując kompaktowe rozmiary elektroniki można sprawdzić Audiolaba 6000A Play ( do tego czasu już powinien być dostępny ) albo Cyrusa One Casta ( również ma streaming i HDMI ). W razie potrzeby zapraszam, możemy zrobić porównanie z Onkyo TX_8390 i kolumnami Tannoy :)

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2020 o 07:28, S4Home napisał:

Bedzie ciszej ale dlaczego am być gorzej?

Sygnał jest ten sam. Stereo.

Z tym że

podpinam się pod pytanie.

Zależy mi na tym aby urządzenie było bardziej kompaktowe. Nie ukrywam tego że sprzęt Marantza bardzo ale to bardzo mi się podoba wizualnie. 😉 Oczywiście dźwięk ma tu większe znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, karbeti napisał:

Zależy mi na tym aby urządzenie było bardziej kompaktowe. Nie ukrywam tego że sprzęt Marantza bardzo ale to bardzo mi się podoba wizualnie. 😉 Oczywiście dźwięk ma tu większe znaczenie.

Jak powiedziałem. Moim zdaniem Marantz 7000N pasuje pod wspomniane Tannoye. Moge ci go pożyczyć , sprawdzisz sobie w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 18.08.2020 o 07:28, S4Home napisał:

Bedzie ciszej ale dlaczego am być gorzej?

 

Przepraszam za zwłokę z odpowiedzią, ale w czasie wyjazdu na wakacje robię sobie całkowity detoks od internetu. Dla niektórych osób ciszej oznacza też gorzej, ale nie wiem jak będzie w tym przypadku mam tu myśli autora tematu. Powiem tak jeżeli do cichszego słuchania optyk będzie ok, ale do głośniejszego już nie i niestety wielu osobom to nie wystarcza dlatego HDMI.

Dnia 19.08.2020 o 22:12, Chyba Miro 84 napisał:

Czy to oznacza ze po czasie jednak z dzwiekiem cos nie tak?

Myślę, że to jest zbyt krótki okres czasu od zakupu aby wysuwać takie wnioski.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 29.08.2020 o 15:07, lysyrafal napisał:

Przepraszam za zwłokę z odpowiedzią, ale w czasie wyjazdu na wakacje robię sobie całkowity detoks od internetu. Dla niektórych osób ciszej oznacza też gorzej, ale nie wiem jak będzie w tym przypadku mam tu myśli autora tematu. Powiem tak jeżeli do cichszego słuchania optyk będzie ok, ale do głośniejszego już nie i niestety wielu osobom to nie wystarcza dlatego HDMI.

Myślę, że to jest zbyt krótki okres czasu od zakupu aby wysuwać takie wnioski.

Z dźwiękiem jest super. Bas jest krótki, plastyczny ogólnie charakter brzmienia jak dla mnie bajka. Uważam że połączenie tego Onkyo z Tannoyami to dobry pomysł. Natomiast w moim przypadku nie do końca był to przemyślany zakup. Gabaryty przede wszystkim. Dalej - uparłem się aby amplituner posiadał wejścia HDMI a praktycznie korzystam tylko z wyjścia ARC w połączeniu z TV. Nowa konsola i tak będzie musiała być podłączona do One Connecta w tv bo tam jest HDMI 2.1. Korzystam z funkcji sieciowych ale z radia już absolutnie nie. Także chętnie wymieniłbym go na Marantza PM7000N. Tylko teraz nie bardzo wiem jak to zrobić. Onkyo praktycznie nowy ma dopiero półtora miesiąca. Najchętniej rozliczył bym go w sklepie i dopłacił różnicę do tego Marantza 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2020 o 04:25, karbeti napisał:

A czy porównywaliście podczas odsłuchów jak przy tym Marantzie wypada Rotel A14? 

Rotel jest zamkniety tylko dla salonów topHiFi. Słuchałem go ale w ich warunkach. Na ich kolumnach.

9 godzin temu, karbeti napisał:

Onkyo praktycznie nowy ma dopiero półtora miesiąca. Najchętniej rozliczył bym go w sklepie i dopłacił różnicę do tego Marantza 

Tym bardziej spróbuj go sprzedać indywidualnie. Sklep da Ci za niego mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...