Skocz do zawartości

SMSL Q5 Pro/Topping MX3 + ??? czyli stereo do 2000 zł


świeżak

Recommended Posts

Hejka!

Znajomy polecił mi, bym tu na forum założył wątek o moich zakupach. Szukam zestawu stereo, który podepnę do telewizora i gramofonu (z wbudowanym preampem). Nie mam na to zbyt dużo miejsca, choć pokój - a właściwie pokój z kuchnią - jest dość duży, czyli jakieś 26 m2. Obok szafki z telewizorem mam szafki, na których mieszczą się kolumny podstawkowe. Aktualnie słucham muzyki z Yamahy Pianocraft E100, czyli mocno wiekowy model. Szukam czegoś lepszego, a Yamaha powędruje do sypialni. Moją uwagę zwróciły mikrowzmacniacze - SMSL Q5 Pro i Topping MX3. Chciałbym coś do nich dobrać, co da mi klarowny dźwięk, z przyzwoitą podstawą basową, przyjemnym wokalem i słyszalną, choć bez cięć, górą - słucham rapu, jazzu z wokalistkami i ambientu. Głośniki stoją jakieś 2 metry od miejsca w którym siedzę, więc dość blisko - myślę, że monitory się sprawdzą. 

No i tak przeglądając, jeszcze zanim napisałem ten post, to forum, trafiłem na takie propozycje:

  • Elac B6.2
  • Magnat Quantum 723 (są tylko w jednym sklepie, więc chyba musiałbym się śpieszyć)
  • Heco Aurora 300
  • Monitor Audio Bronze 2
  • Indiana Line Tesi 261
  • Pylon Audio Opal Monitor

I tak głowię się, która z powyższych par najlepiej nagra ze wzmacniaczem i da sobie radę w moim pomieszczeniu, które nie jest jakoś szczególnie przygotowane do słuchania muzyki (mam dywan...). 

Coś polecicie? Szczególnie liczę tu na wsparcie @MobyDick, forumowego - z tego co zdążyłem się zorientować - specjalisty od SMSL Q5 Pro :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, milk-monster napisał:

Witam

Kolumny nowe czy używane możesz wstawić zdjęcia miejsca odsłuchowego

Spróbuję później coś pofocić.

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Ja bym wybrał Magnat Quantum 723 do SMSL Q5 pro, lecz podłączenie gramofonu może nie być najmocniejszą stroną tego zestawu.

Dlaczego? Widzę, że SMSL dysponuje AUXem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz do tego wejścia analogowego podłączyć wyjście preampu korekcyjnego. Jednak sygnał z niego będzie poddany obróbce cyfrowej. To wejście pełni w nim rolę dodatku. Dźwięk z niego nie jest zły. Nie jestem jednak pewien czy będziesz z niego zadowolony. Topping MX3 należy do bardziej powszechnych wzmacniaczy impulsowych w których końcówka mocy jest zintegrowana z przetwornicą zamieniająca sygnał analogowy w postać szeregu impulsów, zamienianych dalej w wzmocniony sygnał na głośnikach. W takich wzmacniaczach sygnał z wejść cyfrowych trafia najpierw do DAC-a, z analogowych na wejście do przetwornicy końcówki mocy z pominięciem postaci cyfrowej. Nie porównywałem tych wzmacniaczy i nie wiem czy z niego dźwięk z gramofonu będzie lepszy. W przypadku źródeł cyfrowych stawiał bym na Q5 pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to co? 25 m2, trójkąt równoboczny 2x2x metra (więc mała przestrzeń odsłuchowa), 2000 zł + gramofon jako główne źródło dźwięku. 

Może Polk t50 lub Heco Victa 702 + jakiś używany wzmak, jeśli SMSL i Topping to niezbyt dobry pomysł do gramofonu?

Edytowano przez świeżak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał że Smsl q5 pro bardziej do cyfrowych źródeł dźwięku 

Znalazłem tani przedwzmacniacz gramofonowy może się nada nie wiem ja nie używam gramofonu jadę na plikach FLAC 

Niech ktoś bardziej w temacie się wypowie i zerknie na ten przedwzmacniacz 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toppinga moge ci pożyczyć to sobie sprawdzisz.

Denon 720Ae to wzmacniacz który trzeba dobierać pod konkretne kolumny. Gra basowo i wolno. Więc jeśli kolumny nie trzymają rytmu będzie zamuła.

Wiem że starszy ale w tej cenie dużo lepiej gra model PMA 860.

Jeśli kolumny będa dobrze dobrane to 720AE bedzie dobrze się zgrywał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...