Skocz do zawartości

Marantz klub


Recommended Posts

9 minut temu, Wing0 napisał:

O Panie ładna tam na dole pojemność? Gry ? ;) Filmy czy muzyka?

Filmy. Kiedyś, kiedy bardziej interesowała mnie kinematografia (z której zresztą nie zrezygnowałem 😁)i był ze mnie niezły pirat (wiem, nie ma się czym chwalić). Dziś wszystko jest dostępne na serwisach streamingowych ale z dawnych czasów zostało mi sporo mkv-ów i stary ale wciąż sprawny odtwarzacz mede8er. Jeśli zaś chodzi o muzykę - miałem dysk z flakami, nawet takimi hi-res, ale pożyczyłem go sympatycznemu Panu, który sprzedał mi Elaci Vela, wiec korzystam jedynie z tidala i qobuza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam, Mój Marantz pm 6007 grał tak właśnie wieczorem przy cichym słuchaniu, pełny dźwięk, detaliczny z dobrym basem , ba , nawet bardzo dobrym, ten dźwięk mnie zaczarował i .... dupa, pewnego ranka stracił sygnał na chwilę, zaczął "charczeć" i stracił większość mocy, dynamiki, grał jakoś dziwnie i trafił do serwisu, jeszcze czekam ... I też dość szybko się nagrzewał. W międzyczasie kupiłem pm7000n - dobrze gra tylko mam wrażenie że nie takiego "ciepłego" dźwięku na niskiej głośności, mam nadzieję że po wygrzaniu będzie lepiej.

Mój zestaw to Marantz pm 7000n + cd6007+na6006+Wharfedale Diamond 230+qed kable głośnikowe i interconnects. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowany)

Napisz koniecznie jak z brzmieniem.

Ps: w/w heco dokupujac jeszcze jedną pare lub dwie, można stworzyć zestaw "line array" (superkierunkowe) czyli pomocne, gdy akustyka pomieszczenia"kuleje", takze potencjał jest ;)

 

Coś w tym stylu (drugie zdjęcie) xrt2.1k

Pozdr.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie jak najbardziej mi odpowiada, aksamitna gora, wyeksponowana srednica, wokale czyste i wyraźne, tylko basu mało, za to scena i stereofonia  na wysokim poziomie, czasami mam wrażenie że słucham muzy w 3d a nie w stereo, do marantza były wcześniej podłączone arcus ts 100 i summity, ale te heco je powaliły, ale wiadomo to podstawki więc z basem szału nie ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Koledzy!
To i ja przystępuję do Klubu z moim PM7000N. Nic dodać nic ująć jeżeli chodzi o sam klocuszek, wszystko zostało powiedziane i podpisuję się pod tym obiema rękami.

Gram na starszych HECO Ascada 5 i niby wszystko całkiem ok (fajna scena w głąb, dynamicznie, przestrzennie) ale muszę popracować na akustyką pomieszczenia (przesławny WAF trochę blokuje, bo sprzęt gra w salonie ;)). 
No i duża ochota ostatnio na zmianę kolumn. Poluję na Tannoy Precision 6.4, ale totalny brak na rynku u nas jak i w EU (hifi sharki, dba.dk, 2dehandsy i inne "ebaje" przeszukane i nic...).    U "okupanta" stoi HECO Ascada 9 ale się ich trochę boję. Raz, że olbrzymy (ponad 1.3m wysokości i tu znów WAF :P), a po drugie nie wiem czy Marantz by to uciągnął. Jak myślicie?

Dodam, że jako źródło AM + Tidal oraz raz na czas jakiś CD z rodziny, Denon DCD 700AE.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię najpewniej. Czekam sobie spokojnie, gdzie mogłem alerty pozakładałem, pośpiechu nie ma.
W tzw. międzyczasie jest plan na posłuchanie gdzieś w salonie Monitor Audio Silver 500 i HECO Celan Revolution 9. Może mnie urzekną i wtedy kto wie. @Chyba Miro 84 myślisz, że to dobry trop? Ja nie ukrywam średnio doświadczony, osłuchany jestem. ;)

 

16 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

U mnie pm6004 gra z tannoy dc6tse

a zapytam jeszcze, w jak dużym pomieszczeniu to gra? Jak z akustyką?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mar_Wal napisał:

Naprawdę?!? Kolego, gdzie Ty widzisz jakieś zamiłowanie do II w.ś.? Raczej jak już ubogacenie językowe, taki synonim, nic więcej. To do klubu miłośników języka polskiego mam wstąpić? :) 
 

Możesz wstąpić ,kto Ci broni 🤷🏿‍♂️

W sumie o Polsce można pisać że u złodzieji samochodów.🤔 

Skupmy się na marantzu 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dedal napisał:

W sumie o Polsce można pisać że u złodzieji samochodów.🤔

Pisać można wszystko, przy czym ma się to nijak do rzeczywistości. A z tym, że kraj zza Odry okupował nas przez lat ładnych parę, raczej nie da się dyskutować.

17 minut temu, Dedal napisał:

Skupmy się na marantzu 👍

Tego się tu trzymajmy. Dobrego popołudnia!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dedal napisał:

Ale czy nie uważasz że trzeba iść do przodu i skończyć się za siebie oglądać 🤨

Pewnie, że tak! Ale o historii jaka by nie była trzeba pamiętać. ...i tylko jeszcze cytat z M.J.P.:
„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”

Dobra kończymy off topic ;)
 
@Dedal jak myślisz, czy PM7000N poradzi sobie z tymi kolosami, czyt. rzeczonymi Heco Ascada 9?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mar_Wal napisał:

Monitor Audio Silver 500 i HECO Celan Revolution 9. Może mnie urzekną i wtedy kto wie. @Chyba Miro 84 myślisz, że to dobry trop? Ja nie ukrywam średnio doświadczony, osłuchany jestem. ;)

 

Niestety nie pomogę. Nie słyszałem "ich" w akcji ;)

 

7 godzin temu, Mar_Wal napisał:

 

a zapytam jeszcze, w jak dużym pomieszczeniu to gra? Jak z akustyką?

Ok 25m² w akustyce zastanej "zero" akustycznych klamotow, tylko to co zazwyczaj w standartowym pokoju, czyli dywany zasłony, sofy itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem w bardzo atrakcyjnej cenie Ascady 7 i od rana stoją już u mnie. Kawał kolumny już 😮 Dobrze, że z 9-kami się nie dogadałem ostatecznie, bo pewnie musiałbym razem z nimi pod mostem zamieszkać ;), bo te to muszą być kolosy...

Wieczorkiem, jutro uruchomię je i liczę, że będą uprzyjemniać czas bardziej niż mniejsze do czasu znalezienia docelowych. Tu mam na myśli Tannoyki Precision 6.4 a może coś z nowych. Zobaczymy jak @Q21 się spiszą jako handlowcy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...