Skocz do zawartości

Marantz klub


Recommended Posts

Zakladam klub Marantz-a poniewaz takiego tu jeszcze nie ma :)
Na wstepie zaznacze ze jestem w posiadaniu zestawu pm6004 i cd6004. Dodam iz w modelu pm6004 wzgledem pm6003 usuneli w newralgicznych miejscach scalaki i zastapiono je ukladami dyskretnymi, rozdzielono sekcje koncowki od pre (łączy je tylko wspolne trafo). Mozna by rzec, że sa to defakto dwa osobne moduły odseparowane ale w jednej obudowie...

Wiele jest informacji w sieci na temat w/w firmy, tworzacej raczej średnio-kiepskiej jakości wzmacniacze, tym bardziej w sferze budzetowej. Nie moge sie z tym zgodzic bo jak wiadomo nie ma wzmacniaczy do wszystkich gatunków i obciazanych dowolnymi zestawami glosnikowymi, zagraja w przewidiwalny sposob. Tu raczej trzeba szukac synergii, ktora np. powstaje w połączeniu w/w z Tannoy opartych na przetwornikach dualconcentric.

Temat zakladam glownie dlatego, ponieważ przeczytalem w sieci opis brzmienia w miare nowego urzadzenia czyli Pm7000N. Opisujacy brzmienie tego urzadzenia "odkrywa" podczas odsłuchu że dźwięk zmienia sie podczas pracy tegoż urzadzenia.!
Poniewaz jest to osoba ktora opisuje brzmienie zestawów, dziwi mnie to bardzo ze dokonał takiego odkrycia. Przeciez to jest oczywiste. Przynajmniej dla mnie. Myslalem ze ktos kto prowadzi tego typu testy powinien byc przygotowany na to ze wzmacniacze potrzebuja roznej dlugosci czasu na dotarcie sie przed kazdym odsluchem. I nie pisze tu o dotarciu sprzetu nowego ze sklepu.

Screenshot_20200814-173143_Samsung Internet.jpg

 

https://www.avtest.pl/wzmacniacze/item/1116-marantz-pm7000n

 

Zastanawia mnie ile osób pominęła wyroby Marantz-a poniewaz nie dali mu wystarczajaco długo pograć! I pewnie stąd moga pojawiac sie niepochlebne opinie słuchaczy.

Autor testu mowi o ok 30min. W moim systemie potrzeba znacznie dłużej, by sprzet "wskoczył" w odpowiednie brzmienie. I jest to slyszalne do tego stopnia, że nie wczowajac sie za bardzo w dzwieki, nagle pojawia sie to coś...

W moim przypadku to przyjemniejszy odbiór muzyki (jest kompletna), odsuniecie sceny w głąb, poprawa separacji w dalszych planach, plus jeszcze element który bardzo trudno mi zdefiniować... nazwijmy to jak chcemy... może magia :P musze jednak dodac ze w moim przypadku taki obraz dzwiekowy pojawia sie gdy galka potecjometru nie powędrowała jeszcze w wyzsze rejony skali...


Pytanie do posiadaczy Marantzow. Czy też zachowuje sie w ten sposob wasz sprzet tej firmy? Moze nie wszystkie urzadzenia tej firmy "to" potrafią....
Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie w w/w aspekcie dzwieku....
Pozdr.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A widzisz, ja go ostatnio testowałem i zdecydowałem się na zakup. Prawdą jest, że od razu po uruchomieniu byłem wręcz przerażony, Testowałem równo z dużo tańszą Yamahą R-N803D. Szukałem czegoś do MA Bronze 2 + W10 co będzie miało funkcję sieciowe lecz z dobrym stopniem mocy. Yamaha to wg. mnie inna liga, a sam Marantz PM 7000N jeśli o mnie chodzi to:

Odsłuch na wbudowanym DACu - Flac 24/192 USB

Na +

  • Szeroka scena.
  • Dynamika 
  • Bas w punkt z dużą energią i precyzją. 
  • Dokładny, a może lepsze słowem będzie szczegółowy, aż za bardzo momentami.
  • Całkiem dobrze radzi sobie z Spotify

Na - 

  • Faktycznie im dłużej grany tym bardziej jest delikatniejszy i cieplejszy.
  • Ma problem z niskim środkiem. Jest dość "jasny". Powoduję to też wg. mnie oczywiście wycofanie wokalu na rzecz sekcji instrumentalnej.

Mimo moje zamiłowania do brytyjskiego brzmienia (Cambridge / Atol (francuski łącznik)) to po dłuższym przebywaniu z nim można pokazuję wiele pozytywów. Ma swój charakter chodź przy pierwszym poznaniu nie zachęca. Jest przeciwieństwem tego co na wstępie zakładałem, ale trochę się go nauczyłem słuchać i go zaakceptowałem za jego precyzje i dynamikę . 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Salasalowski napisał:

Faktycznie im dłużej grany tym bardziej jest delikatniejszy i cieplejszy

Na minus? Czy ja wiem czy to minus... dla mnie to właśnie plusik :)

23 godziny temu, Salasalowski napisał:

ale trochę się go nauczyłem słuchać i go zaakceptowałem za jego precyzje i dynamikę . 

Ja mam juz swojego kilka lat i jakoś nie mam parcia by coś zmienić w zestawie (no chyba ze eksperymenty ze źródłem typu malina ale to przez flac-i), a dodam że w słuchawkach przebieram. 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Witam Klubowiczów,

Jestem posiadaczem wzmacniacza Marantz PM11-S3 który napędza kolumny Audio Physic Classic 8. W zestawie jako źródło pracuje Bluesound Node 2i.  Marantz jest w moim posiadaniu  od około roku, jestem jego 3 właścicielem. Wszystko grało pięknie, niestety do czasu... Ostatnio zauważyłem pewien problem - przy odsłuchu, w momencie gdy występują wysokie tony ( najczęściej gdy dźwięk przechodzi z niskiego na wysoki) słychać wyraźne zniekształcenia przy najwyższych tonach. Zniekształcenie występuje na obydwu głośnikach, zmiana źródła, wejścia oraz wyjścia głośników nie pomogły. Może ktoś ma jakiś pomysł czym to może być spowodowane lub byłby w stanie polecić dobry serwis Marantz który sprawi że zestaw znów zacznie grać jak na początku. Dołączam również próbkę dźwięku na której słychać wspomniane zniekształcenia.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 4 months later...
Dnia 12.02.2023 o 00:51, sonique napisał:

Z czym gra Marantz? Dlaczego się na niego zdecydowałeś? W tym przedziale cenowym jest już niezły wybór… Jesteś zadowolony? Kiedyś trochę o nim myślałem bo całkiem mi się podobał. Finalnie jednak wybór padł na inne rozwiązanie.

A dlaczego nie? Intuicyjna obsługa, ponoć niezły DAC, podłączyłem do niego TV za pomocą optyka, poza tym mam słabość do Marantza. Czy jestem zadowolony? No pewnie że tak🎵😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Dnia 14.08.2020 o 18:33, Chyba Miro 84 napisał:

Zakladam klub Marantz-a poniewaz takiego tu jeszcze nie ma :)
Na wstepie zaznacze ze jestem w posiadaniu zestawu pm6004 i cd6004. Dodam iz w modelu pm6004 wzgledem pm6003 usuneli w newralgicznych miejscach scalaki i zastapiono je ukladami dyskretnymi, rozdzielono sekcje koncowki od pre (łączy je tylko wspolne trafo). Mozna by rzec, że sa to defakto dwa osobne moduły odseparowane ale w jednej obudowie...

Wiele jest informacji w sieci na temat w/w firmy, tworzacej raczej średnio-kiepskiej jakości wzmacniacze, tym bardziej w sferze budzetowej. Nie moge sie z tym zgodzic bo jak wiadomo nie ma wzmacniaczy do wszystkich gatunków i obciazanych dowolnymi zestawami glosnikowymi, zagraja w przewidiwalny sposob. Tu raczej trzeba szukac synergii, ktora np. powstaje w połączeniu w/w z Tannoy opartych na przetwornikach dualconcentric.

Temat zakladam glownie dlatego, ponieważ przeczytalem w sieci opis brzmienia w miare nowego urzadzenia czyli Pm7000N. Opisujacy brzmienie tego urzadzenia "odkrywa" podczas odsłuchu że dźwięk zmienia sie podczas pracy tegoż urzadzenia.!
Poniewaz jest to osoba ktora opisuje brzmienie zestawów, dziwi mnie to bardzo ze dokonał takiego odkrycia. Przeciez to jest oczywiste. Przynajmniej dla mnie. Myslalem ze ktos kto prowadzi tego typu testy powinien byc przygotowany na to ze wzmacniacze potrzebuja roznej dlugosci czasu na dotarcie sie przed kazdym odsluchem. I nie pisze tu o dotarciu sprzetu nowego ze sklepu.

Screenshot_20200814-173143_Samsung Internet.jpg

 

https://www.avtest.pl/wzmacniacze/item/1116-marantz-pm7000n

 

Zastanawia mnie ile osób pominęła wyroby Marantz-a poniewaz nie dali mu wystarczajaco długo pograć! I pewnie stąd moga pojawiac sie niepochlebne opinie słuchaczy.

Autor testu mowi o ok 30min. W moim systemie potrzeba znacznie dłużej, by sprzet "wskoczył" w odpowiednie brzmienie. I jest to slyszalne do tego stopnia, że nie wczowajac sie za bardzo w dzwieki, nagle pojawia sie to coś...

W moim przypadku to przyjemniejszy odbiór muzyki (jest kompletna), odsuniecie sceny w głąb, poprawa separacji w dalszych planach, plus jeszcze element który bardzo trudno mi zdefiniować... nazwijmy to jak chcemy... może magia :P musze jednak dodac ze w moim przypadku taki obraz dzwiekowy pojawia sie gdy galka potecjometru nie powędrowała jeszcze w wyzsze rejony skali...


Pytanie do posiadaczy Marantzow. Czy też zachowuje sie w ten sposob wasz sprzet tej firmy? Moze nie wszystkie urzadzenia tej firmy "to" potrafią....
Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie w w/w aspekcie dzwieku....
Pozdr.

Witam kolegów,

jestem posiadaczem Marantza 5015. Faktycznie sprzęt wymagał wygrzania a do tego wiele spędzonych godzin samych ustawień, a jest ich sporo. Nie porównuję dźwięku do wzmacniacza stereo, bo AVR nigdy mu nie dorówna, ale miedzy markami można już to robić i Marantz naprawdę dobrze wypada.

Wstęp zrobiony :) , przy okazji podzielę się z problemem jaki mam. Marantz po wyłączeniu w nocy, rano wchodzę do pokoju a on potrafi sam się włączyć i to zawsze  na Heos. Czy ktoś miał kiedyś taki problem? Na innych forach nigdzie nie znalazłem żadnej wzmianki na ten temat. Korzystam z Home Media Server do udostępniania plików muzyczny, może ten program nie współpracuje z Marantzem. Dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 3.06.2023 o 12:50, Jacek Leinz napisał:

Witam kolegów,

jestem posiadaczem Marantza 5015. Faktycznie sprzęt wymagał wygrzania a do tego wiele spędzonych godzin samych ustawień, a jest ich sporo. Nie porównuję dźwięku do wzmacniacza stereo, bo AVR nigdy mu nie dorówna, ale miedzy markami można już to robić i Marantz naprawdę dobrze wypada.

Wstęp zrobiony :) , przy okazji podzielę się z problemem jaki mam. Marantz po wyłączeniu w nocy, rano wchodzę do pokoju a on potrafi sam się włączyć i to zawsze  na Heos. Czy ktoś miał kiedyś taki problem? Na innych forach nigdzie nie znalazłem żadnej wzmianki na ten temat. Korzystam z Home Media Server do udostępniania plików muzyczny, może ten program nie współpracuje z Marantzem. Dziękuję za pomoc

Też mam 5015 i u mnie nigdy takich problemów nie było. Nie pamiętam, żeby jakoś zmieniał swoje brzmienie z czasem, raczej od początku byłem zadowolony z dźwięku, ale muszę też przyznać, że to mój pierwszy amplituner i nie mam za bardzo porównania z innymi.... Gra z serią 3000i od Q Acoustics i Rel ht1205. Polecam takie połączenie :)

20230719_115209.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...