Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw kina domowego - proszę o sugestie.


Paweł Strzelecki

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

Rozglądam się za kupnem swojego pierwszego zestawu kina domowego.

Salon +/- 25 m2 otwarty na aneks kuchenny (około 10 m2).

Zastanawiałem się nad zakupem amplitunera Denon AVR-X550BT, oraz kompletu pięciu kolumn Wilson Movix.

Budżet jaki mam zaplanowany na całą inwestycję, to około 3000 zł.

Zestaw miałby być dość wszechstronny - zależy mi na tym, by można było na nim skorzystać z uroków oglądania filmów z dźwiękiem przestrzennym, grania na konsoli i słuchania muzyki (raczej ciężkie, nisko strojone metalowe klimaty). Przede wszystkim film, potem konsola, na końcu muzyka.

Jestem świeży w temacie kina domowego - jednak poczytałem już trochę tematów na tym forum i zauważyłem, że raczej odradzacie kupno tego Denona. Daczego? Czy jest awaryjny? Pytanie też, jak z kolumnami Wilson Movix? Jakieś doświadczenia? Jakaś propozycja inna niż ten Denon, żeby wciąż zmieścić się w budżecie?

Zdaję sobie sprawę, że może być to niewystarczający budżet na przyzwoity zestaw amplituner + kolumny 5.0 (w przyszłości planuję kupno suba, na razie myślę tylko o 5.0). Macie może jakieś inne sugestie? Może zacząć od konkretnego zestawu stereo i z czasem rozbudować system? Może pójść w starsze używki?

Wszelkie porady i sugestie mile widziane. Liczę na Wasze doświadczenie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Denon raczej sugerowałbym model minumum AVR-S750H, ewentualnie spójrz na zestaw Yamaha HTR-4072 z Quadral Quintas 6500LE, który powinien Cię usatysfakcjonować dźwiękowo oraz także pod względem wyposażenia. Natomiast w zestawie z Denon koszt jest tylko minimalnie wyższy.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2020 o 07:51, tomek4446 napisał:

Z tego co zauważyłem w podobnym do Twojego wątku kolega forumowy @Markcox ma do zaoferowania

Ja poszedłbym w tym kierunku ,

dzięki @tomek4446. I potwierdzam - prowizji od sprzedaży żadnej :) 

2 godziny temu, Paweł Strzelecki napisał:

Skłaniałbym się raczej ku temu zestawowi, który zaproponował Q21. 

Spoko kolego, prawo rynku. Trzymam kciuki za rozsądne wybory, Powodzenia! :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...