Skocz do zawartości

Gniazda głośnikowe


Recommended Posts

Dzień dobry. Takie pytanko. Jakie macie podejście do gniazd głośnikowych zamontowanych w ścianie na stałe? Czy to dobre rozwiązanie aby uporządkować majdan z kablami? Czy takie gniazda nie obniżają jakości dźwięku? Zamówiłem u stolarza szafkę RTV i rozważam przy okazji po bokach zamontować takie gniazda.  Obecnie kolumny mam podłączone do amplitunera Kimber Kable 4PR i takie też zamontowałbym w ścianie. Uważacie że to dobry pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że każde dodatkowe połączenie może mieć jakiś wpływ w torze audio , zastosowanie dobrej jakości gniazd może zminimalizować ten problem,

Ważne by przy połączeniu kabla z gniazdem wyeliminować dopływ powietrza gdyż miedz się utlenia z czasem przy dostępie powietrza i z racji tej reakcji chemicznej z czasem takie połączeni traci nieco na jakości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie w jaki sposób wyeliminować dopływ powietrza? Nigdy tego nie robiłem. Chciałbym uniknąć jakichkolwiek błędów. Czy kabel wkładać w jakiś peszel? Chciałem go puścić za listwą podłogową.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej końcówki przewodów przed przy przykręceniem do gniazd ściennych pokryć równo cyną z dodatkiem srebra , potem zakręcić mocno w gniazdo ścienne

taka operacja zablokuje dopływ tlenu i zarazem zablokuje utlenianie się miedzi z czasem, a srebro zawarte w cynie zwiększy przewodność styku

tu masz taką cynę - https://allegro.pl/oferta/cyna-lutownicza-z-topnikiem-srebro-4-sn96ag4-10g-8237465374 , 

oczywiście do takiej operacji jest potrzebna lutownica

za listwą może śmiało iść  ważne są koncówki które się przykręca do gniazd .

A jeśli gniazdo głośnikowe  ścienne  ma z tyłu możliwość przylutowania kabli to lutujesz je tą cyną do blaszek .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do amplitunera wystarczą , najlepsze są pokryte złotem dzięki temu straty na jakości sygnału są mniejsze gdyż złoto ma bardzo doby przepływ sygnału (mały opór na styku) w stosunku do innych materiałów .

Do dobrego wzmacniacza stereo każdy by polecił bezpośrednie połączenie  wzmacniacz - kolumny

Amplitunery nie zawsze  potrafią wyciągnąć to co wzmacniacz stereo,  zwłaszcza AV

sam to przerabiałem , choć na pewno wielu się nie zgodzi z tym stwierdzeniem

jeśli gniazda ścienne są faktycznie złocone i przyłączysz do nich złocone banany to rezultat będzie dobry

 najlepszy rezultat jest gdy tor audio zostaje bezpośrednio  wzmacniacz-kolumna

wszystko również zależy od posiadanych komponentów audio .

Kable są dobre a jakie kolumny i jaki amplituner?

Powiem szczerze że sam bym wolał bezpośrednie połączenie .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...