Skocz do zawartości

Ampli do KD z atmos


Recommended Posts

Niestety mój nowy Pioneer lx304 okazał się wadliwy-nie odpala mi wyświetlacz i czasem suię wyłącza. Oddaję go w pon do EuroRTX w ramach 14 dni.

Mam set Jamo Studio 809 5.0 + sub 810 + nakładki frontowe ATMOS czyli 5.1.2.. Biorą pod uwagę, że dołączę jeszcze sufitowe Atmos jakoś w przyszłości do 5.1.4. O ile się wkręcę dalej :) . Muszę mieć od ręki sensowne 5.1.2 i 5.1.4 w opcji za chwilę. Czyli raczej ampli 9.2 pod Atmos z opcjami 5.1.2 i 5.1.4 i wyżej nie planuję szaleć :) /

TV jako centrum kina domowego to nowy 4K od LG model 82UM7600 (VA ze 100hz) z ARC i Dolby Atmos/Vision (bez eARC). Mam też projektor Benq 1080p trochę już nieużywany, ale drugie wyjście HDMI wolałbym mieć opcjonalnie jakby jednak go chciał odpalać - może w pokoju obok przez ścianę. 

Potrzebuję sensownego ampli. Szybko. Obecny Pioneer nie działa bo jest uszkodzony - oddaję go. Dałem za niego 2999zł. I w budżecie 3tys zł chciałbym się na ampli zmieścić.

A może kupić sprawnego Pionka lx304 i po kłopocie???

Jakie propozycje? Funkcje sieciowe mnie nie interesują bo to badziew. Z innych funkcji to google assystent i chomecast + ewentualnie wirtualizacja do Atmos czy skuteczna autokalibracja z mikiem MCAAC czy coś podobnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba spróbuję. Bo nie umiem nic sensownego znaleźć. Dlaczego uważasz, że z tego Jamo nie ma żadnego Atmos? Są odbicia od sufitu. Wiele testów potwierdza, że to najlepsza forma Atmos te odbiciówki ala upfiring. Przynajmniej dla 5.1.2 czy 5.1.4. Bo systemy z 7 na początku to już inna bajka. Ja jestem wśród tych którzy mają kanapę na ścianie i nie przesuną jej dla kina bo dodać surroundy z tyłu wg reguł sztuki. Więc zawsze będę używał systemów z 5 na początku.

To tylko 700zł dodatek do systemu. W dodatku bezkosztowy poza samym zakupem i extra (krótkimi) kabelkami. A różnica jest miła dla ucha. To tylko pod Netlix i produkcje z Atmos. Starczy.

Zresztą takie po prostu mam. Co do SW byś się raczej zastanawiał czy 810 jest dość odpowiedni.. 

Edytowano przez Arkadiusz Paweł Gajewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Markcox napisał:

Człowiek jednak uczy się przez całe życie :) aż boję się zapytać o źródła tych testów i ich absurdalnych tez

Chyba grubo przesadziłem. Oczywiście nie mam racji, ale jakiś efekt jest tanio i szybko i łatwo :) . Jakby dodał w przyszłości parę górnych z 5.1.2 na 5.1.4 to może być bardzo ciekawie. Wtedy już raczej  naścienne montowane do sufitu. Ciekawe czy to by się zgrało taki model , że na frontach 2 nakładkowe upfiring i z tyłu 2 sufitowo.naścienne w 5.1.4. Hmmm. Pionek ten sam kupiony, to temat raczej closed.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają mowić testy skoro są opłacone?

No zresztą sam zobaczysz. Albo i nie bo nie będziesz miał porównania. :/

Dźwięk z sufitu ma dochodzić z sufitu.

Jeden jedyny model gdzie na prawdę słyszałem dzwięk z rożnych miejsc mimo że źródło było w jednym to Soundbar Yamahy z mnóstwem głośniczków. Chociaż jego cena jest abstrakcyjna.

Te Jamo tego nie zrobią. Zamiast ich wolał bym lepsze 5.1. No ale jak już są do podłączaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...