Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 zamiast stereo


mattX

Recommended Posts

Cześć,

Aktualnie posiadam głośniki stereo Logitech Z506 5.1 Surround. Kupiłem nowy tv, lubię oglądać filmy, to się zastanawiam czy nie wymienić tych głośników na kino domowe. Zależy mi na dobrym, przestrzennym dźwięku przy oglądaniu filmów. Aktualne głośniki niby z dźwiękiem przestrzennym 5.1, ale jednak wydaje mi się, że słabo to działa - choć nie mam zbyt dużego porównania.

Nie chcę wydawać dużo, dlatego pytanie, czy kupię w miarę dobre kino domowe za 1500-2000 zł? Jeśli tak, to jakiego szukać? Czy może jednak w tej kwocie nie znajdę niczego co będzie działało lepiej niż te aktualne stereo?

Czytałem, że słabo z słuchaniem muzyki na kinie domowym, ale to najwyżej bym sobie do tego zostawić tego Logitecha.

Nie znam się na tym za bardzo, więc proszę o konkrety lub wskazówki czego szukać ;)

EDIT: Chodzi mi o zakup całego zestawu kina domowego (razem z głośnikami) 

Edytowano przez mattX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego. Zestaw stereo to 2 kolumny aktywne bądź pasywne i wzmacniacz plus źródło dzwieku. Ty natomiast dysponujesz zestawem głośników komputerowych, które masz podłączone nie za bardzo wiem jak. Ale ze stereo ma to niewiele wspólnego. Chcesz to co masz wymienić na kolejne plastikowe ustrojstwa? Dozbieraj trochę kasy, weź na raty. Ale takich zmian jak zamierzasz to ja bym się raczej wystrzegał. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Nie napisałeś do jakiego pomieszczenia szukasz zestawu. Jeśli jest to pomieszczenie 15-20m2 to polecam zwrócić uwagę na Yamaha RX-V485 + Quadral Quintas 6500 LE lub Denon 1600h + Pylon Audio Pearl 25/Sat/Center. W przyszłości będziesz mógł jeszcze pomyśleć nad subwooferem. 
Ten plastikowy zestaw lepiej sobie odpuść, bo będzie to wyrzucenie pieniędzy w błoto. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za powstrzymanie przed głupim zakupem. Faktycznie lepiej zainwestować w coś lepszego. Na razie zostanę przy Logitech. Mam jeszcze starego Panasonic SE-HT70 z subwooferem i 5 głośnikami, kupię kabel do podłączenia tv i przetestuje, choć to już staroć i pewnie biedny dźwięk będzie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...