Skocz do zawartości

Soundbar


Faazon

Recommended Posts

Witam! 

powiem na wstępie że nie ogarniam tematu dźwięku ile watt powinno mieć i czy tak serio w ogóle się na to patrzy  szukam po prostu soundbara dlatego przyszedłem na forum do miłośników dźwięku itp 😃 listwa ma być do salonu pod telewizor nwm czy warto brać z wbudowanym subofferem czy lepiej żeby stał obok nie wiem jak w kwestii soundbarow wypadają firmy topowe czy to jbl czy bose zawsze uważałem za najlepsze ale nie znam się aż tak myślę że ktoś tu mi pomoże i wytłumaczy co będzie dobre kwota 1000 zł szału nie będzie ale mam nadzieję że coś się znajdzie pod filmy i muzykę ogólnie powiem że słucham dużo muzyki i oglądam dużo filmów z góry dzięki za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Musi to być soundbar bo zależy mi na miejscu salon ma z ponad 15m a i tak od kilku lat oglądam filmy i słucham muzyki przez głośniki tv ;D także soundbar mi starczy tylko zależy mi na czystym dźwięku no i jakimś basiku i tak nie wykorzystam całej mocy soundbara to ma być tylko umilenie słuchania 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie, którą określiłeś, wszystkie sounbary reprezentują bardzo podobny poziom przekazu dźwięku. Krótko mówiąc mizerny. Tak więc, nie będzie jakiejś znaczącej różnicy który wybierzesz. W każdym markecie Ci doradzą. Jedyne co mógłbym Ci podpowiedzieć to jeśli zależy Ci na tym aby urządzenie zajmowało jak najmniej miejsca a przy tym generowało znośną jakość - poszukaj wzmacniacza w wersji slim oraz niewielkich kolumn podstawkowych, które w najgorszym wypadku postawisz obok telewizora. Dźwięk w tym wypadku na pewno będzie lepszy niż z soundbara. Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za podpowiedzi jeśli pójdę do marketu to jakie marki patrzeć nie wiem jaka różnica jest w markach jeśli chodzi o technologią dźwięki między jbl bose czy yamaha? Bo już coś słuchałem i między jbl a Samsungiem słyszałem znaczącą różnicę w tej samej cenie więc jaka marka najlepiej się prezentuje? Bo najwyżej zamówię przez internet coś jeśli dowiem się mniej więcej na jakie marki patrzeć 

Edytowano przez Faazon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet twardy 1000 czy dasz radę coś więcej?

Sprzęt nowy?

Czy może kolumny używane z racji lepszego dźwięku nad nowymi!

Wzmacniacz

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/sluchawki/wzmacniacze-sluchawkowe/wzmacniacz-sluchawkowy-smsl-q5-pro-czarny

Kolumny 

https://allegro.pl/oferta/duze-kolumny-podstawkowe-glosniki-mission-701-9584910603

Moim skromnym zdaniem lepsze jak soundbar

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Faazon napisał:

Witam! 

powiem na wstępie że nie ogarniam tematu dźwięku ile watt powinno mieć i czy tak serio w ogóle się na to patrzy  szukam po prostu soundbara dlatego przyszedłem na forum do miłośników dźwięku itp 😃 listwa ma być do salonu pod telewizor nwm czy warto brać z wbudowanym subofferem czy lepiej żeby stał obok nie wiem jak w kwestii soundbarow wypadają firmy topowe czy to jbl czy bose zawsze uważałem za najlepsze ale nie znam się aż tak myślę że ktoś tu mi pomoże i wytłumaczy co będzie dobre kwota 1000 zł szału nie będzie ale mam nadzieję że coś się znajdzie pod filmy i muzykę ogólnie powiem że słucham dużo muzyki i oglądam dużo filmów z góry dzięki za pomoc. 

Witaj,

Z założenia soundbar służy do poprawy dźwięku z naszego telewizora. Niektórzy używają tego urządzenia również do odtwarzania muzyki. Dla osób nie mających zbyt dużych oczekiwań to zazwyczaj wystarcza i takowy "bar" staje się naszym uniwersalnym systemem. W Twoim przypadku za około 1000 zł jesteś już w stanie zakupić przyzwoity soundbar.

Proponujemy Ci najnowszy model Yamaha YAS 109 https://www.tophifi.pl/glosniki/soundbary/yamaha-yas-109.html 

Na pokładzie znajdziesz bluetooth do połączenia z telefonem, tabletem, wejście HDMI dla źródła oraz 1 wyjście HDMI dla telewizora. Dodatkowo YAS 109 ma też małe subwoofery po bokach, które pomogą Ci wygenerować przyzwoity bas. Jeżeli pomieszczenie nie będzie większe a niż 30m2 to urządzenie powinno sobie poradzić:)

Zapraszamy do osłuchu w naszych salonach Tophifi. Jeżeli masz za daleko, to skontaktuj się z nami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam do filmów soundbar. Dostałem za 1PLN kilka lat temu kupując telewizor. Powiem szczerze to pewnie jakaś słaba wersja ale i tak robi robotę z bezprzewodowym wooferem. Nawet jak się w nim poklika to od bidy można muzyczkę puścić. Oczywiście nie ma porównania ze stereo ale przez długi czas byłem mocno sceptyczny i stał w pudle. Z nudów podłączyłem i tak został, swoją funkcje spełnia. Nawet próbuje jakiś dźwięk przestrzenny zrobić 😃

Także jak ktoś chce soundbar to niech ma 👌

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o to czy mam miejsce bo by się znalazło tylko po prostu lubię minimalizm dlatego taki soundbar to super rozwiązanie dla mnie  dlatego określę inaczej moje pytanie jaki soundbar polecacie żeby miał on sens kupna pomijając moją kwotę 1000 zł to po prostu postaram się odłożyć więcej 😃 najwyżej kupię se na święta 😆 wiadomo dla mnie będzie to sprzęt na następne kilka lat to chcę żeby to miało sens więc powiedzmy że dam radę dać 2000 zł dzięki za Pomoc!

Edytowano przez Faazon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym ze na tym forum dla większości ludzi soundbar to nie jest sprzęt stereo tylko rodzaj gadgetu do TV. Dlatego raczej poczekaj na propozycje ludzi z branży. Dla większości ludzi którzy tu zaglądają będą to wyrzucone pieniądze. Za 2 tyś możesz mieć dobrze grające stereo. Tyle że  wtedy to będą zwykle 2 głośniki i jakiś wzmacniacz, niekoniecznie o dużych gabarytach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Faazon napisał:

dlatego określę inaczej moje pytanie jaki soundbar polecacie żeby miał on sens kupna

Sorry za szczerość , ale żaden , zważywszy , że ma to być urządzenie do reprodukcji dźwięku. Im kupisz droższy tym po prostu wtopisz więcej kasy , bo spokojnie dźwiękowo wyprze go każdy system stereo . Natomiast jak bierzesz pod uwagę by pasował do trendu minimalizmu to polecam w ogóle nie kupować i pozostać przy głośnikach TV i będzie minimalizm jak cholera :) Opcja druga to po prostu komponujący się bryłą , kolorem , fakturą plastiku z wystrojem wnętrza . I już :)   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może uratujemy kolegę @Faazon przed tym ustrojstwem soundbarem 😉 

A tak na poważnie 

Mój szwagier jest muzykiem gra na BASIE uzbierał pokaźną liczbę płyt CD potrafi wychwycić niuanse muzyczne w utworach typu:

dźwięk trójkąta, jakieś werbelki ale co słucha muzyki na miniwiezy PANASONIC mówi że mu to wystarcza.

Tak więc jak kto woli skoro potrzebny soundbar to ok 👍

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Faazon napisał:

Tu nawet nie chodzi o to czy mam miejsce bo by się znalazło tylko po prostu lubię minimalizm dlatego taki soundbar to super rozwiązanie dla mnie  dlatego określę inaczej moje pytanie jaki soundbar polecacie żeby miał on sens kupna pomijając moją kwotę 1000 zł to po prostu postaram się odłożyć więcej 😃 najwyżej kupię se na święta 😆 wiadomo dla mnie będzie to sprzęt na następne kilka lat to chcę żeby to miało sens więc powiedzmy że dam radę dać 2000 zł dzięki za Pomoc!

Zakup soundbara za 2000 zł znacząco zmienia sytuację. Nie dość, że lepiej brzmi w filmach, w muzyce, to jest też lepiej wyposażony i umożliwia większą ilość połączeń z otaczającymi sprzętami. Jednakże droższe soundbary wymagają użycia subwoofera, gdyż same z siebie nie są w stanie wygenerować wystarczającego basu. 

Zaznaczyłeś, że preferujesz minimalizm. Przyjrzyj się zatem lepszemu, zintegrowanemu systemowi również z głośnikami po bokach, 

Yamaha YAS 306 - https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-yas-306.html  który dysponuje już aplikacją Musiccast.

Jeżeli możesz pozwolić sobie na postawienie obok subwoofera, to proponujemy wyższą odmianę czyli model BAR 400 - najnowszy produkt od Yamahy, który

w przyszłości możesz rozbudować do bezprzewodowego surround z tyłu. https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-bar-400.html

Zapraszamy na odsłuchy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któregoś pięknego razu, byłem u znajomego na tak zwanym "wypadzie" za miastem. W pewnej chwili przenieśliśmy się do salonu i chwalił mi się, że kupił sobie Yamahę BAR400.

Jako uzupełnienie dźwięku z telewizora, a leciał w tym czasie "koncert dwójlki" -to zadowolił mnie przyzwoicie! - oczywiście porównanie w zakresie soundabarów a nie dużych systemów hifi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Inferno napisał:

@Miras23 znajomy, wypad, zadowolił przyzwoicie 😁

Niektóre soundbary maja nawet jakieś DSP i sobie radzą z pomieszczeniami, ja używam mojego Samsunga do uzupełnienia TV i jest OK

A jak minimalizm to może aktywne kolumny?

"oj tam oj tam" nie łap mnie za słówka :D

-to prezentacja nie trwała zbyt długo, hahaha :)   przydałby się jakiś YPAO w tych modelach, grałoby jeszcze lepiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie zmienia to nic. Po prostu o tysiąc więcej wywalony w błoto.

Chcesz koniecznie soundbar to weź Yamahe ale przesłuchaj ją wcześniej. Moim zdaniem bez różnicy ale znaczek wygląda lepiej od LG czy Samsung.

Chcesz system grający to idź w monitory aktywne

https://muzyk.net/tannoy-reveal-502-test-monitorow-studyjnych/

Albo inne podobne do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazłem to i zastanawiam się jaki Soundbar wybrać z poniżej wymienionych, wiem że stereo lepsze ale ma to służyć głównie pod filmy i czasem jakąś grę z konsoli. Od lat korzystam z głośników z Tv więc soundbar mnie zadowoli, ponieważ nie jestem żadnym audiofilem :D, nie wiem czy różnica jest w tym wszystkim aż tak wielka, ale chciałbym się doradzić.

 

https://www.cdiscount.com/high-tech/lecteurs-mp3-mp4-et-multimedia/creative-sound-blasterx-katana-noir/f-1063320-cre5390660191237.html?idOffre=593614355#mpos=0|mp

https://www.boulanger.com/ref/1090770

https://www.boulanger.com/ref/1135493

Dzięki za pomoc :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...