Skocz do zawartości

Soundbar


Faazon

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

13 minut temu, Faazon napisał:

wiem że stereo lepsze ale ma to służyć głównie pod filmy i czasem jakąś grę z konsoli.

Widzę , że nie odpuścisz :) Drobna uwaga , sounbar to takie nie wiadomo co , bo tak do filmów jest amp.KD + min. 5.1 by uzyskać naturalny efekt dźwięku przestrzennego  , do stereo wzmacniacz i dwie kolumny, a tu mamy kiepsko tak w kinie, jak i w stereo . przemyśl jeszcze podpowiedzi kolegów dotyczące kolumn aktywnych , to naprawdę lepsza droga. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tomek4446 napisał:

Widzę , że nie odpuścisz :) Drobna uwaga , sounbar to takie nie wiadomo co , bo tak do filmów jest amp.KD + min. 5.1 by uzyskać naturalny efekt dźwięku przestrzennego  , do stereo wzmacniacz i dwie kolumny, a tu mamy kiepsko tak w kinie, jak i w stereo . przemyśl jeszcze podpowiedzi kolegów dotyczące kolumn aktywnych , to naprawdę lepsza droga.

Widzę że rękami i nogami mnie odciągacie od tego, natomiast czytałem o takim modelu jak Wave plus 2.0 i z opinii ludzie nie chwalą piszą że buczą, na noc też trzeba wyłączać bo jakieś dźwięki się wydobywają itp.. więc jeśli chciałbym takie głośniki aktywne do Tv, to co polecacie jako fachowcy i wiecie że to sprawdzony sprzęt do mojej nie dużej kwoty 1000 zł 

Edytowano przez Faazon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick jesteś potrzebny !  Jesteś najlepszym fachowcem od małych wzmacniaczy kl.D , kolumn aktywnych itp. , jest iskierka nadziei , iż kolega odstąpi od " belki ". Co zamiast , potrzebne konkrety. Bo ja jak doradzę to minimalizmu z pewnością nie będzie :) 

O ! Ściągnąłem Cię myślami , kurde mam moce :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MobyDick napisał:

Jak już wspomniałem jesteśmy w dziale stereo. Nikt tu chyba nie uzna sounbaru za sprzęt stereo. To tylko takie sobie coś :) .

No rozumiem, ale miałem nadzieję że ktoś mi powie po prostu weź ten bo jest tam lepsze to i to lub ta firma ma lepszą technologię dźwięku 😂 ale widzę że ciężko. Na sprzęt stereo na pewno się nie piszę więc jeśli nie soundbar to coś innego bez miliona kabli i nie super dużego, listwę dźwiękową dałbym po prostu pod tv i tyle więc co macie do zaoferowania moi wybawcy 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pewnie wybrał w tej cenie SMSL Q5 pro i kolumny Magnat Quantum 723. Jeśli te kolumny są za duże do do TV idealnie może nadać się zestaw Bose Acoustimass 5 series V. Tyle że widzę że podrożał i nie zmieści się ze wzmacniaczem w 2 tyś. 

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubad napisał:

Jako alternatywę do soundbara możesz przetestować kolumny aktywne audio pro a26 nie są duże więc nie będzie problemu z rozmieszczeniem a muzycznie wypadną dużo lepiej. 

Można się zgodzić, tylko trzeba im wygospodarować trochę miejsca. Choć bez większych problemów powinny zabrzmieć lepiej a niż jakikolwiek soundbar. Dla mnie po dziś dzień, ciekawą propozycją jest model A36. Większy, trochę droższy ale jakże fajny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Miras23 napisał:

Można się zgodzić, tylko trzeba im wygospodarować trochę miejsca. Choć bez większych problemów powinny zabrzmieć lepiej a niż jakikolwiek soundbar. Dla mnie po dziś dzień, ciekawą propozycją jest model A36. Większy, trochę droższy ale jakże fajny!

A36 lepsze tylko problem w tym że autor wątku szuka czegoś niewielkiego a a36 jakby nie było to jednak podłogówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo smukłe "słupki" -można się nawet skusić:D ale nie wiem co na to żona kolegi :) I są droższe, bo dystrybutor je sprzedaje za 3.200 zł... No chyba, że przejdzie się na odsłuch i wtedy sam stwierdzi, że kasa i miejsce jest do przejścia ;)

1 godzinę temu, Faazon napisał:

 

Znalazłem to i zastanawiam się jaki Soundbar wybrać z poniżej wymienionych, wiem że stereo lepsze ale ma to służyć głównie pod filmy i czasem jakąś grę z konsoli. Od lat korzystam z głośników z Tv więc soundbar mnie zadowoli, ponieważ nie jestem żadnym audiofilem :D, nie wiem czy różnica jest w tym wszystkim aż tak wielka, ale chciałbym się doradzić.

 

https://www.cdiscount.com/high-tech/lecteurs-mp3-mp4-et-multimedia/creative-sound-blasterx-katana-noir/f-1063320-cre5390660191237.html?idOffre=593614355#mpos=0|mp

https://www.boulanger.com/ref/1090770

https://www.boulanger.com/ref/1135493

Dzięki za pomoc :).

Wiesz co? Najrozsądniejszy z tej trójki, to tylko ta Yamaha YAS 207. Ale może rozważ sobie bierzący model YAS 209, zawsze to "odświeżona wersja" 

p.s to Creative wziął się już za takie rzeczy O-o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miras23 napisał:

to bardzo smukłe "słupki" -można się nawet skusić:D ale nie wiem co na to żona kolegi :) I są droższe, bo dystrybutor je sprzedaje za 3.200 zł... No chyba, że przejdzie się na odsłuch i wtedy sam stwierdzi, że kasa i miejsce jest do przejścia ;)

Wiesz co? Najrozsądniejszy z tej trójki, to tylko ta Yamaha YAS 207. Ale może rozważ sobie bierzący model YAS 209, zawsze to "odświeżona wersja" 

p.s to Creative wziął się już za takie rzeczy O-o

znalazłem jeszcze takie 2 

https://www.cdiscount.com/high-tech/home-cinema/sony-ht-rt3-barre-de-son-5-1-surround-600-watts/f-1062911-sonyhtrt3cel.html#mpos=0|cd niby 600 watts co mało spotykane do tej ceny i ten https://www.boulanger.com/ref/1124813?xtor=SEC-11613-GOO&xts=171153&origin=pla&kwd=&utm_medium=liens_sponsorises&utm_source=google_shopping&utm_campaign=image-son&%3Fkard%3D1&gclid=EAIaIQobChMIhYDizfei6wIV2JTVCh2a3AAvEAYYASABEgK3P_D_BwE&gclsrc=aw.ds&?kard=1..

Dzięki za tak mocne oddanie się sprawie, ale co do waszych aktywnych kolumn to trochę drogo wychodzi, jeszcze jakieś wzmacniacze trzeba to kompletnie nie wiem ile to wyjdzie. Druga kwestia to mieszkam we Francji i nawet Ciężko znaleźć to co polecacie. Chociaż muszę przyznać jakby to miały być tylko 2 takie małe głośniki, bez kabli wzmacniacza itp.. jak te a26 wymienione to bym się skusił jeszcze na takie maleństwa :D. Znalazłem u siebie takie https://www.boulanger.com/ref/1140063 ale nie wiem co tam dalej do tego potrzeba żeby to zagrało ;o

Edytowano przez Faazon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kubad napisał:

Ale kolumny aktywne mają wzmacniacz w sobie więc nic więcej nie potrzebujesz podłączasz do tv za pomocą hmdi ściągasz apke i to wszystko. Najlepiej umów się nie odsłuch i zobacz jak to działa. 

Taki bajer :D, koledzy wyżej sami to polecali a raczej znają się na rzeczy, dla mnie mały głośnik z jbl na bluethooth gra super więc sądzę że nie mam co iść na odsłuch :D, nawet nie wiem na co zwraca się uwagę, jednogłośnie stwierdzili że to lepsze od każdego soundbara, to mi wystarczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Faazon wiem , że ten opór wobec w końcu wydania Twoich pieniędzy na soundbar może wydawać się dziwny, ale właśnie po to jest forum, a więc zbiór doświadczeń użytkowników, by tą Twoją kasę spożytkować w najlepszy możliwy sposób. Priorytetem zawsze jest najlepsza jakość dźwięku do uzyskania w określonym budżecie. Pytający i tak zrobi co zechce , my tylko sugerujemy optymalne rozwiązania.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...