Skocz do zawartości

porada w sprawie plikow flac


zbynio

Recommended Posts

Co masz na myśli pisząc „jak się do tego zabrać”? Po prostu nagrywasz plik w formacie flac na USB (luzem albo podzielone na katalogi np. według wykonawcy), wkładasz USB do czytnika USB w NPS 303 no i pewnie musisz przebrnąć teraz przez menu, żeby odtwarzać z USB. Mam inny sprzęt, więc nie wiem jak to w NPS wygląda, ale raczej powinno to być intuicyjne, jeśli nie to czeka Ciebie instrukcja obsługi. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam Wesolowski napisał:

Co masz na myśli pisząc „jak się do tego zabrać”? Po prostu nagrywasz plik w formacie flac na USB (luzem albo podzielone na katalogi np. według wykonawcy), wkładasz USB do czytnika USB w NPS 303 no i pewnie musisz przebrnąć teraz przez menu, żeby odtwarzać z USB. Mam inny sprzęt, więc nie wiem jak to w NPS wygląda, ale raczej powinno to być intuicyjne, jeśli nie to czeka Ciebie instrukcja obsługi. 

Do wyboru utworów z  USB mozna uzyc aplikacje MusicCast

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Skąd masz pliki FLAC 24/192?

Jaka jest reszta toru?

tor audio to:yamaha np-s303+cxa80+heco aurora 700,no wlasnie plikow jeszcze nie posiadam moze podsuniecie mi jakis link do strony gdzie mozna takie namierzyc,chcialem sobie nagrac na pendraiva i porownac z taidal hifi,niestety yamaszka przepuszcza tylko jakosc cd(16/44.1),a ztego co wiem po usb przepuszcza 24/192.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak s4home,jest to czysta ciekawosc po prostu chcialbym uslyszec czy bedzie cos lepiej,skoro wejscie usb daje mi taka mozlieosc to czemu nie skozystac,zapeniam ze nie uleglem szalenczej pogoni za dzwiekiem doskonalym ktorego po prostu nie ma ,ale sprawdzis nie zaszkodzi,zakupilem sobie dzis pendraiva i co dalej? hmmm,pomozcie prosze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie uslyszysz roznicy. A jesli uslyszysz to zapewne dlatego, ze wiesz, ktory obecnie plik jest odtwarzany. Ja u siebie miedzy plikami flac 16 bit a tymi "gestymi" nie slysze roznicy. Nawet dobra mp3 320kbps gra niemal identycznie. Wydaje mi sie, ze aby uslyszec roznice trzeba miec wysokiej jakosci sprzet lub swietny sluch. U mnie ani jedno ani drugie nie wystepuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zbynio napisał:

zakupilem sobie dzis pendraiva i co dalej

No, już chyba odpowiedziałem na to pytanie. Nie rozumiem tylko, czy problem polegał na tym w jaki sposób odtworzyć na posiadanym sprzęcie czy na tym czy będzie różnica w odbiorze. To są 2 różne kwestie. Ja na ten przykład mam płyty CD (16bit/44.1kHz) skopiowane do formatu FLAC a mógłbym je pozostawić w formacie nieskompresowanym wav i rezultat w jakości dźwięku byłby ten sam. 

Odnosisz się do odpowiedzi kolegów z S4home więc podejrzewam, że ta druga kwestia była jednak ważniejsza czyli inni niepotrzebnie się produkowali. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...