Skocz do zawartości

Urządzenie co ulepszy sluchawki ATH DSR9BT


Recommended Posts

Witam,

Posiadam sluchawki bleutooth DSR9BT bez oryginalnego kabla. Ładuje je najtanszym zwyklym kablem USB. Czy istnieje jakas mozliwosc zeby polepszyc ich granie? Co jezeli bym poprosil kogos zeby mi zrobil do nich porzadny kabel USB ? Poprawie nieco dzwiek sluchajac ich przez taki kabel ? Czy jest jakies urzadzenie, ktore poprawi mi jakosc dzwieku tych sluchawek? Są to sluchawki z wbudowanym juz DACiem bez opcji podlaczenia ich przez koncówke Jack (tylko USB). Czy np IFI ZEN Blue by tu zalatwil sprawe, czy to urzedzenie sluzy zupelnie do czegos innego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze z tego co wiem musisz mieć oryginalny kabel USB do podłączenia tych słuchawek do komputera. Aby zrobić taki kabel z którymi będą działały trzeba wiedzieć czym się różni od standardowego kabla tego typu, bo z takim one nie będą działały. Nie jestem pewien czy przypadkiem ich nie uszkodzisz podłączając normalnym przewodem USB. O dalszych kwestiach poprawy możesz decydować gdy będzie to już grało. Dlatego nie zaczynaj myśleć o polepszaczach dźwięku jeśli nie masz możliwości zwykłego podłączenia tych słuchawek po kablu USB. Możliwe że nie odczujesz żadnej różnicy z magicznym polepszaczem i bez niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno sluchawki mi graja tez po kablu, bo bt mam wylaczony na lapku, natomiast nie slysze zadnej roznicy kiedy graja po tym kablu, albo bez kabla poprzez bt. Kiedy czytalem recenzje tych sluchawek, wszyscy pisali, że po kablu graja lepiej niz bez kabla po bt. Ja tej roznicy absolutnie nie slysze. Teraz pytanie, czy robic u kogos kabel na zamowienie, czy szukac oryginalnego, czy szukac jakiegos jeszcze innego sposobu ? Chetnie bym sprawdzil z jakims wzmacniaczem, ale nie jestem pewien czy np IFI ZEN BLUE by sie do tego nadal, czy w ogole to urzadzenie bedzie pasowac. Przy okazji nadmienie, że mam IFI ZEN DAC.

Edytowano przez MichalZZZZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze jeśli nie słyszysz różnicy jak graja te słuchawki po kablu USB i przez bluetooth, to robiąc inne kable nadal nie usłyszysz różnicy. Ifi Audio Zen Blue to z tego co wiem odbiornik bluetooth i nic nie da on z tymi słuchawkami. Bo jest to podobny odbiornik, jak te słuchawki który podłącza się do sprzętu audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pisali, że jest roznica sluchajac tych sluchawek na kablu vs bleutooth. Wiec zostaje mi pisanie do Audio technici i pytanie o oryginalny kabel ? Niczym innym nie jestem w stanie poprawic brzmienia tych sluchawek ? Nie ma takiego urzadzenia, ktore sobie poradzi z kablem USB bez koncówki Jack ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A istnieje szansa, ze jezeli podlacze Zen Blue do laptopa na zasadzie bleutooth, do laptopa podlacze kablem sluchawki DSR9BT, to moge uzyskac wtedy po kablu lepszy dzwiek na tych sluchawkach ? Pytam, bo zamowilem tez IFI ZEN DAC i IFI ZEN CAN do sluchawek przewodowych i zastanwiam sie czy nie kupic sobie jeszcze do zestawu wlasnie Ifi Zen Blue. Moze znajde zastosowanie do moich sluchawek bleutooth.

 

Edytowano przez MichalZZZZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichalZZZZ napisał:

A istnieje szansa, ze jezeli podlacze Zen Blue do laptopa na zasadzie bleutooth, do laptopa podlacze kablem sluchawki DSR9BT, to moge uzyskac wtedy po kablu lepszy dzwiek na tych sluchawkach ? Pytam, bo zamowilem tez IFI ZEN DAC i IFI ZEN CAN do sluchawek przewodowych i zastanwiam sie czy nie kupic sobie jeszcze do zestawu wlasnie Ifi Zen Blue. Moze znajde zastosowanie do moich sluchawek bleutooth.

 

Te słuchawki najlepiej podłączyć po kablu i powinien do tego wystarczyć po prostu kabel USB. Do telefonu potrzebna była by jeszcze odpowiednia przejściówka. Jeśli chcesz używać po bluetooth, potrzeba tylko tego aby urządzenie miało taki interface, wbudowany lub jeśli go brak wtedy zwykle podłącza się coś takiego pod USB. Nadajniki innego typu podłącza się zwykle tam gdy brak jest możliwości użycia standardowego interface tego typu ( TV  , sprzęt audio stereo ). To wszytko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...