Skocz do zawartości

zestaw stereo? do 1800 zł


rapiernik

Recommended Posts

Witajcie,

Poproszę Was o pomoc, ponieważ niestety brakuje mi wiedzy i doświadczenia w samodzielnym wyborze sprzętu do nagłośnienia mojego tv. Wręcz powiedziałbym, że jestem zielony :)
Soundbar z wiadomych względów odpada, dobry amplituner może okazać się za drogi w moim budżecie (zgaduję), więc może zestaw stereo(wzmak + kolumny)? 
Jestem otwarty na Wasze sugestie/porady co byłoby najodpowiedniejsze w moim przypadku.

Zastosowanie dość uniwersalne, po prostu nagłośnienie mojego tv do telewizji, filmów z netflixa, sportu ale także do muzyki(i tutaj także uniwersalnie: rock, jazz, blues, reggae, elektronika itp).

Muszę się dostosować do istniejącej meblościanki, więc wrzucenie wysokich kolumn podłogowych będzie raczej niemożliwe. 
Dolną cześć meblościanki jestem w stanie przesunąć w lewo, aby kolumny można było na niej postawić symetrycznie względem telewizora (załączone zdjęcie).

Nie spieszy mi się, jestem w stanie zrobić przyczajkę na dobre używki :)


I odpowiadając na standardowe pytania:

Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz.
Najchętniej 1500, max 1800.

Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy.
Używany może być, w tej cenie raczej będzie ciężko o nówki.

Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący.
Jedziemy od zera, nie mam żadnego sprzętu poza telewizorem Samsung JU7000, do którego będę się podłączać.

Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju (rysunki mile widziane).
Salon 21 m^2, z dość szerokim wyjściem na kuchnię oraz przedpokój. Rzut pomieszczenia i zdjęcie z wymiarami w załączeniu. 

Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw.
Chciałbym kupić sprzęt, którym się pobawię kilka lat.

Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony.
Główne zadanie to współpraca z tv Samsung JU7000(są HDMI, jest wyjście optyczne). W przyszłości chciałbym także dołożyć jakiś fajny gramofon. Odtwarzacza CD nie potrzebuję, chciałbym za to przesyłać muzę np ze spotify na wzmaka.

Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia.
Gdańsk.

 

Dziękuję.

szkic.png

mebel_tv.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

55 minut temu, DudasDudek napisał:

Nie wiemy, jakie brzmienie lubisz.

Źródło TV więc szału nie będzie nigdy.

Może Yamaha AX-500 albo AX-700.

Do tego Tannoy F4 (akurat na Olx w Gdańsku jest).

Potrzebujesz jeszcze jakiś tani DAC z allegro za 50zł z optyka na cinch. Minusem jest to że sterowanie głośnością tylko ręcznie ;)

Dzięki za odpowiedź.

Zastosowanie na tę chwilę to telewizor, ale jak wspomniałem w przyszłości będzie to gramofon, więc powinno być lepiej.

Co do brzmienia jakie preferuję to myślę raczej o ciepłym z wyrazistym i dynamicznym basem. Raczej preferuję niższe tony niż wysokie drażniące. To ze względu na muzykę reggae, tam bas musi chodzić i ma być moc.

Tannoye fajne, ale obawiam się że te podłogówki odpadają. O ile z jednej strony taki się zmieści to z drugiej ograniczeniem jest meblościanka. Muszę iść w kierunku kolumn, które jestem w stanie postawić na niższej półce tej meblościanki.

Edytowano przez rapiernik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smsl q5 pro kupisz tu np tylko jest zły opis to nie jest wzmacniacz słuchawkowy to jest wzmacniacz cyfrowy 

Dokładnie 3 dni temu go słuchałem z kolumnami B&W 600 S3 byłem w niebie 👍 bardzo przyzwoity dźwięk!!!!

https://www.euro.com.pl/wzmacniacze-sluchawkowe/smsl-q5-czarny.bhtml 

Podpinasz do telewizora optykiem lub coaxialem i działa 

Zostaje ci 900zł na używane kolumny za tą kwotę kupisz już przyzwoite kolumny np: 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/kolumny-kef-c3 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-podstawkowe-monitory-klipsch-synergy-b2-9394398743 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-mission-m71i-grubanuta-pl-9429955495 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, milk-monster napisał:

Smsl q5 pro kupisz tu np tylko jest zły opis to nie jest wzmacniacz słuchawkowy to jest wzmacniacz cyfrowy 

Dokładnie 3 dni temu go słuchałem z kolumnami B&W 600 S3 byłem w niebie 👍 bardzo przyzwoity dźwięk!!!!

https://www.euro.com.pl/wzmacniacze-sluchawkowe/smsl-q5-czarny.bhtml 

Podpinasz do telewizora optykiem lub coaxialem i działa 

Zostaje ci 900zł na używane kolumny za tą kwotę kupisz już przyzwoite kolumny np: 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/kolumny-kef-c3 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-podstawkowe-monitory-klipsch-synergy-b2-9394398743 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-mission-m71i-grubanuta-pl-9429955495 

 

Dzięki za konkretne linki. To powiedzmy, że wzmacniacz wybrany.

A te Magnat Quantum 723 jak się mają do zaproponowanych przez Ciebie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że to wyraźnie lepsze kolumny. Zaproponowane kolumny używane są jednak znacznie tańsze.

Magnat Quantum 723 nie są już produkowane i dostać je można już chyba tylko w jednym sklepie. Najtańsze kolumny Magnata z serii Quantum maja tą dość osobliwą cechę że trudno je potem kupić na rynku wtórnym, tak jakby ich użytkownicy nie chcieli się ich pozywać :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych Canton sp 206 cena wręcz niewiarygodna za parę!!

https://allegro.pl/oferta/2-nowe-kolumny-glosnikowe-canton-sp-206-sp206-8305888318 

Ja tak mam że mi każde kolumny podchodzą (oprócz Tonsila) może to dziwne ale tak jest!!

W tym miesiącu kupuję Smsl q5 pro i z ciekawości polącze go z Polk Audio T50 dla niektórych może to być nawet szokiem ale ja chętnie posłucham takiego zestawu!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie połączenie nie jest szokujące. Myślę ze stosunkowo mało optymalne. Ten wzmacniacz lepiej nadaje się do bardziej wyrafinowanych lecz mniejszych kolumn. Nie powinien mieć problemu z ich napędzeniem. Do takich kolumn zwykle lepiej podłączyć wzmacniacz o mniej wyrafinowanym dźwięku lecz większej mocy. Jeśli nie chodzi o bardzo duże poziomy  głośności, to lepiej kupić kolumny takie jak chociażby te Cantony SP 206 do Q5 pro.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smsl + T50 czysta ciekawość 🤔

Chodzi też o względy bezpieczeństwa ( syn 4 lata) ewentualnie może spróbuje czegoś innego np Mission M33i  jak dojdzie do finalizacji opiszę moje wrażenia odsłuchowe 

Ile osób tyle opinii 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Waszych postów rozumiem, że taki zestaw Smsl Q5 + Cantony SP 206 spełnia moje oczekiwania i powinien dać radę. Zaletą tutaj na pewno jest sumaryczna cena i to przy nowych sprzętach. Czy warto zatem dalej szukać tych Magnat Quantum 723, które są 2-krotnie droższe od Cantonow? Będzie wyraźnie zauważalna różnica na ich korzyść? 

I jeszcze jestem ciekaw opinii o Tannoyach m2. Jak one wg Was wypadają w stosunku do wspomnianej reszty w odniesieniu do wzmaka Smsl Q5. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat Quantum 723 zawsze warto kupić to dobre kolumny.

Na początek możesz spróbować Canton skoro to twoje pierwsze stereo przy cenie z linku w czasie odsprzedaży stracisz niewiele albo nic! 

M2 są ok ale nie słyszałem ich z Q5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowe to Magnat 723. Nie wiem czy jeszcze je znajdziesz ale znakomite kolumny i tanie.

Smiało mozna w to iśc.

Jednak stawiając taką szafkę zatrzymałes sobie opcję wyboru kolumn podłogowych.

Więc 723 + jakiś SMSL albo Topping. To możemy Ci wycenić.

Albo uzywany.

Yamaha AX 700 + Tanoy M2. Wowczas warto dołozyć także uzywany Cambridge DAC 100 do podłączenia z TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Rozwiązaniem w Twoim przypadku może być Topping MX3, który posiada m.in wejście optyczne umożliwiające podłączenie TV czy moduł bluetooth dzięki, któremu będziesz mógł posłuchać muzyki z telefonu. Warto do niego wziąć pod uwagę Pylon Audio Pearl Monitor jeśli lubisz dynamiczne i przestrzenne brzmienie, Heco Aurora 300 jeśli cenisz sobie muzykalność i dobrą podstawę basową.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick a propos T50 taki wątek nie są takie złe w swoim przedziale cenowym

Ktoś tu kiedyś na forum napisał że napędza je Smsl AD18 + Chromecast Audio i jest bardzo zadowolony!

https://www.audiostereo.pl/opinie_modele/t50-r5735/ 

Wiele osób potrzebuje poprostu zwykłych kolumn i nie przywiązuje zbytniej uwagi do jakości taka jest prawda to nie znaczy też żeby nie szukać lepszych paczek 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to zupełnie niezłe kolumny jeśli ktoś potrzebuje podłogówek ze sporą ilością głośników w tej cenie. Zakup takich kolumn czasem kończy się konsternacją że znacznie mniejsze kolumny z jednym głośnikiem basowym na podstawce, niewiele droższe mogą zagrać lepiej i to pod względem basu również.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak Magnat Quantum 723 nieosiągalny w tej wersji czarnej jaką chcę (kolor to warunek żony :P).

Co powiecie więc o takim zestawie:

  • SMSL Q5 PRO + GOOGLE CHROMECAST AUDIO (czytałem gdzieś że to lepszy sposób komunikacji ze wzmakiem niż np Topping MX3 ze swoim wbudowanym bluetooth)
  • Heco Aurora 300 (tu z kolei wyczytałem że to dość równorzędny sprzęt w stosunku do tych Quantum 723)

Wyszło więcej niż myślałem, ale przeżyję.

Może potwierdzić że to w miarę rozsądne rozwiązanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...