Skocz do zawartości

zestaw stereo? do 1800 zł


rapiernik

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

29 minut temu, MobyDick napisał:

Magnat ma impedancję 4 omy i Heco pewnie też. Realna moc nowych Q5 pro to około 50W na kanał. Zwykle nie używa się mocy większej niż po kilka watów na kanał.

Jeśli piszą impedancja 4-8 Ohm, to znaczy ze kolumny maja impedancję 4 omy.

Są 4 Ohmowe dlatego mają wysoką skuteczność ;) Impedancja nie mówi zbyt wiele o tym czy będą "głośne". Klipsch w modelu np. RP-600M podaje 8 Ohm, a będą one grały blisko 2-krotnie głośniej od modeli podanych wyżej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, milk-monster napisał:

Dokładnie pod ten numer z olx dziś dzwoniłem :) facet powiedział że nie ma po czym puścił temat do magazynu żeby to potwierdzić. Oddzwoniono do mnie że nie mają :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MobyDick napisał:

No niestety tak nie jest. Te Magnaty były początkowo wycenione na ponad 2 tyś za parę. Kiedy wyprzedał się starszy model 673 obniżono na nie cenę aby weszły w jego miejsce. To jednak lepsze kolumny.

No to sprawa się rozwiązała.

A jak z tym smsl q5 + chromecast audio? bedzie lepiej niż sam topping mx3 z bluetooth?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno transmisja bezstratna po sieci lokalnej jest lepsza od bluetooth. Do tego Chromecast Audio to pełnoprawny streamer sieciowy. Możesz z nim słuchać radia internetowego, serwisów streamingowych i muzyki po sieci sterując tylko odtwarzaniem z pod smatphona, tabletu lub komputera. Do tego z pod Androidów można przesyłać dźwięki podobnie do bluetooth.

Jeśli będziesz musiał podłączyć więcej niż jedno urządzenie do wejścia optycznego , będzie potrzebny zewnętrzny splitter lub konwerter standardu optycznego na elektryczne wejście cyfrowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci mogę polecić te Polk Audio T50 bo swojej cenie są świetne . Miałem je nowe kupiłem za 1100zł połączone wzmacniaczem onkyo a5vl (później grały z cxa80) i grało to w salonie 30m2. Dawały sobie nieźlę radę sam byłem zdziwiony. Masz układ pomieszczenia podobny do mojego tylko ja aktualnie mam 35m2 więc musiałem zmienić kolumny. Wzmacniacz onkyo a5vl kupiłem za 600zl w bardzo dobrym stanie (żałuję bardzo że go sprzedałem) do tego posiada wbudowany DAC do którego kupisz chromcasta audio i podepniesz optykiem do DACa we wzmacniaczu (optyczne ma 2 wzmacniacz).

Jak to podliczysz zamkniesz się w kwocie 1800zł. Warto pomyśleć jest na allegro ten wzmacniacz za 750zł można spróbować negocjować.

https://allegro.pl/oferta/onkyo-a-5vl-dual-mono-9587785047?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

A tu masz filmik jak te głośniki grały u mnie ale pamiętaj to tylko filmik na żywo w domu grało to bardzo dobrze.

 

 

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Onkyo a5vl nie był zbyt popularny, bo występował jako zestaw który można było połączyć stylistycznie tylko z jednym odtwarzaczem optycznym i sprawiał wrażenie sprzętu nastawionego bardziej na design. Jednak grał bardzo dobrze, inaczej niż pozostały sprzęt tego producenta. Wymaga połączenia z kolumnami o dość wyrazistym brzmieniu z wyraźnie podkreśloną górą pasma, szczególnie gdy gra się z DAC-a wbudowanego we wzmacniacz. Tam jest Burr Brown nadający dość pastelową barwę brzmieniu. W odtwarzacz dedykowany do niego wbudowano bardziej detaliczny DAC Wolfsona o zmiennych nastawach filtra cyfrowego.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chyba te brązowe magnaty 723 przejdą, więc je wezmę.

Pozostaje jeszcze kwestia kabli. Na pewno potrzebuję optycznego do połączenia wzmaka z telewizorem.

I jeszcze połączenie wzmaka z kolumnami. Wiecie może czy te magnaty przychodzą z fabrycznymi kablami? Nie widzę takiej informacji nigdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, musiał byś zapytać sprzedawcy. Niemcy czasem dorzucają jakieś tanie kable do kolumn. Od takich dobrze zacząć, aby się osłuchać i wybrać jakieś ostateczne do tego wzmacniacza. Takie konstrukcje impulsowe są dość wrażliwe na przewody głośnikowe. Ten wzmacniacz ma dość drobne terminale głośnikowe. Są w stanie teoretycznie przyjąć przewody do 4 mm kw. Jednak odradzał bym grube kable miedziane. Na początek 1,5 mm kw z miedzi lub coś posrebrzanego jeśli mają być droższe. Najwygodniej podłącza się do niego wtyki bananowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To standard że oferty widnieją a realnie produktu juz nie ma. Za duzo tego jest aby tak aktualizować stronę.

Magnat 723 to bardzo udana konstrukcja. Następstwo ale i rozwiniecie super kolumny 673.

Obecnie model Signature 503. Z tym że to już inne grane. On jest wyposazony w dodatkowy ultra tweeeter i gra jaśniej. Do niego przydał by się ciemniejszy , cieplejszy wzmacniacz.

Ale te mogę ci pożyczyć na testy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smsl q5 pro nie posiada DAC-a . Sygnał jest przetwarzany w dziadzinie cyfrowej i z takiej postaci jest przetwarzany do szeregu impulsów w końcówce mocy. Sygnał analogowy powstaje na głośniku po przejściu przez filtr rekonstrukcyjny. Onkyo a-5vl skonstruowano już ładnych parę lat temu i wbudowany w niego DAC już wtedy nie był zbyt nowoczesny. Za to można do niego podłączyć dowolny DAC. Ma sporo wejść analogowych a w tym gramofonowe z możliwością wyboru wkładki MM lub MC co jest dość rzadkie dzisiaj w tej klasie cenowej sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...