Skocz do zawartości

zestaw stereo? do 1800 zł


rapiernik

Recommended Posts

1 minutę temu, MobyDick napisał:

W tej sytuacji wysoki poziom głośności w TV nie powinien mieć związku. Generalnie dźwięk z TV powinien być wyłączony na jego głośnikach zupełnie lub przynajmniej zciszony do zera gdy używasz wzmacniacza podłączonego do niego.

Dźwięk idzie z kolumn, jest odpowiednie przełączenie, ale jakimś cudem jak podlgaszam dzwiek na TV w tym czasie to dźwięk się zmienia i rozjeżdża ale też nie jest glosniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pojechałem z kolumnami do kumpla też kupił Q5 jest dobrze czysto każdy dźwięk słychać dokładnie!!!!! Słuchałem może godzinkę

Ale mój będzie dopiero może w poniedziałek ☹️ kwestie magazynowe nie przeskocze tego 

W tygodniu napiszę jak to gra u mnie na salonach 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak Metallica St-Anger byłem zdziwiony jak te maleństwa zagrały jest dobrze!!!

Uwierz mi Moby znam ich utwory na wylot każdy rif gitary bębny wszystko 😎

Mam wrażenie że przez aluminiowe membrany jest tak czysto może się mylę?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rapiernik napisał:

Dźwięk idzie z kolumn, jest odpowiednie przełączenie, ale jakimś cudem jak podlgaszam dzwiek na TV w tym czasie to dźwięk się zmienia i rozjeżdża ale też nie jest glosniej. 

A jak Magnaty 723 dają sobie radę w 21 m² z Q5 pro, bo wielu by powiedziało że tylko podłogówki nadają się do takiego pomieszczenia ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje mają chyba 87db jak na takie maluchy nie jest źle! Pomieszczenie dokładnie 18m²!

Mam wrażenie że bas jest ciut za mocny muszę jakieś basreflexy załatwić 

Chromecast CUDO 👍 że ja go wcześniej nie znałem jakość dźwięku WIĘCEJ niż dobra!

Tak po szybkim odsłuchu powinno być dobrze z Q5 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

A jak Magnaty 723 dają sobie radę w 21 m² z Q5 pro, bo wielu by powiedziało że tylko podłogówki nadają się do takiego pomieszczenia ?

Spokojnie dają radę, mam jeszcze sporo zapasu po rozkręceniu do granicy mojej tolerancji głośności. Ten zestaw jest idealny pod moje potrzeby :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

34 minuty temu, milk-monster napisał:

Moje mają chyba 87db jak na takie maluchy nie jest źle! Pomieszczenie dokładnie 18m²!

Mam wrażenie że bas jest ciut za mocny muszę jakieś basreflexy załatwić 

Chromecast CUDO 👍 że ja go wcześniej nie znałem jakość dźwięku WIĘCEJ niż dobra!

Tak po szybkim odsłuchu powinno być dobrze z Q5 

Zaletą  Q5 jest to że ma regulacje barwy dźwięku z poziomu DSP i można nim robić ( raczej delikatne ) korekty bez wpływu na jakość dźwięku. Tak ze możesz sobie basu i sopranów trochę ująć lub dodać w zależności od potrzeby i działa to z pilota również. Do tego możesz wypróbować regulację barwy wraz z przygotowanymi korekcjami. Skuteczność tych Elaców jest zapewne zawyżona, ale mocy wzmacniacza powinno dla nich wystarczyć. ELAC Vela BS 403 wg danych producenta ma mieć 86 dB , a ma z pomiarów w audio 83 dB.

9 minut temu, rapiernik napisał:

Spokojnie dają radę, mam jeszcze sporo zapasu po rozkręceniu do granicy mojej tolerancji głośności. Ten zestaw jest idealny pod moje potrzeby :)

Pytałem bo wiele osób nie wierzy aby taki mały wzmacniacz z tymi kolumnami mógł nagłośnić podobnej kubatury pomieszczenia :) .

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież nie w tej chwili :) i jeszcze nie masz tego wzmacniacza. Chodzi o metodykę na przyszłość. On daje dość specyficzne możliwości jakich nie mają inne wzmacniacze.

Eksperymenty z obniżaniem strojenia częstotliwości rezonansu tunelu BR przez wsuwanie zwiniętego płata gąbki są również zawsze wskazane do dostosowania do akustyki pomieszczenia.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Q5 pro generalnie wszystkie regulacje barwy odbywają się w dziedzinie cyfrowej w jego procesorze dźwięku. Ma 7 przygotowanych ustawień korektora plus neutralne E0. E1 i E2 to systemy podbicia basu, pozostałe E3 do E7 to korekcje nastawione na różne rodzaje muzyki. Co dość istotne tych 5 ustawień za bardzo nie wpływa na ilość basów i sopranów. Wzmacniacz nie ma ustawień użytkownika do zaprogramowania korektora. Można je tylko korygować regulacją barwy ograniczającą się do niskich u wysokich częstotliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...