Skocz do zawartości

zestaw stereo? do 1800 zł


rapiernik

Recommended Posts

Właśnie gdzie by nie czytał o Q5 wszyscy polecają do niego jak najlepsze kolumny w danym budżecie!!!!

Żeby nie zaśmiecać wątku Moby możesz mi napisać na priv jakie kolumny używane byś polecił do Q5 w cenie do 1200 pokój+kuchnia około 20m²  chodzi o podłogowe mam syna 4 lata kwestia bezpieczeństwa są chyba bardziej stabilne jak podstawki na standach

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Właśnie chyba tych kolumn bym za bardzo nie widział z tym wzmacniaczem. Do tego wzmacniacza pasują moim zdaniem najlepiej nieduże kolumny raczej na podstawkę. Jeśli standy są stabilne i przylepi się do nich kolumny to można je przewrócić podobnie do kolumn podłogowych. Aby było naprawdę stabilnie,  idąc w ekstremum trzeba by przykręcić kolumny do podłogi. Wiele tanich kolumn maskuje problemy dźwiękowe tanich wzmacniaczy. Takie kolumny nie są wskazane dla tego wzmacniacza. Coś co gra detalicznie i z dobrą przestrzenią. Niedobory ilości basu można nim nadrobić z poziomu regulacji przez DSP.

np. KEF iQ50 maja pinię grających szczupłym basem

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gra Topping mx3. Jeśli jest sporo gorszym wzmacniaczem od Q5 pro to pewnie M34i będą ok. W zasadzie to wzmacniacz bardzo uniwersalny, jednak z kolumnami które grają dość asekurancko i mało przejrzejcie zagra dość przeciętnie. Do takich kolumn lepiej nadaje się jakiś używany wzmacniacz w klasie AB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakieś jeszcze używane podłogówki do Q5pro to może coś z Melodiki lub Tonsil Siesta. Z nowych coś z Magnata lub te Polk Audio T50 jakoś powinny się wpasować. Ten wzmacniacz docenić można jednak z droższymi kolumnami, a większe staja się dużo droższe. Wtedy może może warto pomyśleć o droższym wzmacniaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch F-1 mimo że graja dość konturowo to do zbyt przejrzystych bym nie zaliczył. Grają efektownie, lecz z dudniącym basem i metalicznie podbarwioną górą. To takie kolumny które robią dobre pierwsze wrażenie w sklepie przy krótkim odsłuchu. Jeśli ktoś lubi takie granie to pewnie Q5pro mu w tym nie przeszkodzi. Jednak za bardzo ich nie poprawi. Tu nie potrzeba zbyt dobrego wzmacniacza. Raczej na każdym innym będzie podobnie. Mam podobne obawy co do T50, tyle że tam góry jest ponoć sporo, jednak niezbyt przejrzystej na sposób kopułek tekstylnych. Siesty też mają problem z górnym skrajem pasma. Z tego powodu niektórzy montowali w nich znacznie droższe głośniki wysokotonowe ( np. Ushery ). Innym wyjściem był pewien tuning zwrotnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standy aby były stabilne muszą być dociążone i dlatego ich konstrukcja musi na to pozwalać aby np. wsypać do nich śrut ołowiany lub ostatecznie piasek. Potem kolumny dobrze jest do nich przykręcić lub przylepić substancjami do mocowania posterów do ściany w domu. Do tego używa się Blu Tack lub UHU Patafix.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z branży @Q21 @S4Home podpowie o Topping mx3 jak on się zgra z tymi paczkami ciągle mam dylemat Smsl czy Topping 

Przeciw Smsl brak obsługi urządzeń z Androidem 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-monitor-audio-rs1-polecam-9341102488 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-podstawkowe-monitor-audio-bronze-2-czarne-9595866043

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest problem z moją ŻONĄ 😉 obsługa wzmacniacza (magia) ona tylko uważa Bluetooth tak myślę (dłużej nie będę czekał) padło na Smsl Q5 dokupie dla niej coś takiego i będzie zadowolona 👍

https://allegro.pl/oferta/baseus-odbiornik-dzwieku-bluetooth-adapter-aux-usb-8380139502 

Chromecast Audio będzie dla mnie 😎 

https://allegro.pl/oferta/elac-bs123-kolumny-wysoki-model-monitory-czarne-9616872561 

Pogram na nich trochę jak mi nie będzie pasować oddam po 14 dniach!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MobyDick napisał:

Te kolumny mogą się okazać naprawdę dobrym wyborem, a odbiornik bluetooth zawsze może się przydać. Obsługi Chromecasta gdy jest podłączony bardzo łatwo się nauczyć. 

No niestety moja (połówka) nie ogarnie Chromecast i nie będę z tym walczyć 😉 

Im dłużej się zastanawiam tym mniej wiem kupuję testuję i dam znać 

Wielkie dzięki wszystkim za porady a w szczególności tobie Moby!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...