Skocz do zawartości

listwa pod TV


chelcho

Recommended Posts

Mam problem z doborem jakiegoś nagłośnienia pod TV. Wiem, że soundbar to ostateczność, ale chyba wyjścia nie mam - inaczej bym zabrał swoje Dali z poprzedniego mieszkania...

Poniżej plan pokoju. Szukam czegoś co da lepsze efekty niż zwykły TV (nie pogardzę fajnymi efektami dźwiękowymi w filmach), oraz aby dało się czasem posłuchać muzyki - lubię elektroniczną. 

TV wisi na tyle szafki , a pod nim jest półka TV i chyba jedyne miejsce na jakiś sprzęt grający. Myślałem nad Yamacha Bar 400 + 2x MC 20 , JBL 9.1 , Samsung hw-q90r i Sonos Arc.

Na razie najbliżej mi do Yamacha Bar 400 z racji marki i elastyczności MusicCast : głośniki mogę ustawić na tarasie i będą grały. Nie wiem czy z JBL można tak zrobić i poza surround odczepiane głośniki nadają się do czegoś. S - miejsce na ewentualne satelitki tylne.

Czy subwoofer może być tam gdzie SUB i powinienem go dobrze słyszeć z narożnika?

Komin to takie coś z czym nic nie da się zrobić. Jest i już, więc go zabudowałem...

Pomiędzy oknem i szafką jest przejście. Okno jest właściwie od podłogi - taki teraz styl...

 

|             sypialnia          |
==============         =========================
|SUB
                          
o    =====szafka========  ______________
k    =============|~~~~| |              |
n    |-----TV-----|komin |     stół     |
o    +==półka TV==|____| |______________|
                                            =======
| ___                                       |ś
| |  |______________                        |c
| |                 |     ================= |i
| S____narożnik_____S     ======komoda===== |a
=============================================n
        ściana                               a

Edytowano przez chelcho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli miałoby stanąć na soundbarze to dobrym rozwiązaniem byłaby Yamaha Bar 400 + Musiccast20. Masz bardzo dobrą aplikację i dostęp do wszystkich opcji sieciowych. Zwróciłbym jednak uwagę na monitory aktywne, które na pewno zagrają o niebo lepiej od belki i tutaj rozwiązaniem może się okazać Klipsch the Fives brzmiący potężnym basem i charakteryzujący się bardzo dobrą szczegółowością lub System Audio Saxo 7 Active, które zagrają bardziej wyrównanym i wyrafinowanym dźwiękiem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...