Skocz do zawartości

Devialet Phantom Gold Duo czy System Audio Silverback 60 Legend


Maciej Duczmal

Recommended Posts

Od dłuższego czasu przymierzam się do Devialet Phantom Gold Duo model Opara De Paris /4500 Watts | 108 dB SPL | 14Hz – 27kHz,

Devialet DAC

24bits/192kHz 

THD: -112dB

/ - byłem na odsłuchu , grał zestaw świetnie mi nic nie brakowało w tonach, dane są tu: 

https://www.devialet.com/en-eu/phantom-premier-opera/

oprocz wejść , z tymi jeszcze coś można pomyśleć streamer podlaczyc  na kablu ethernet,  wszystko gra dzięki wifi, doprawdy jest Bluetooth oraz AirPlay ale bez wifi można powiedzieć ze nie ma sprzętu 


po nagrodzie ESA dla jednego z aktywnych modeli SA dokładnie SA Legend 5 Silverback wraz z HUbem tejże firmy mamy niezły komplet streamingowy , wgłębiając się pasowałyby mi droższe od Devialeta Phantoma kolumny aktywne SA Legend 60 Silverback z dedykowany hubem, z większa ilością wejść wyjść ale przede wszystkim dodatkowymi możliwościami podłączenia zawsze kabli ( różnie to bywa) oraz oprócz Wifi AirPlay oraz Bluetooth ma system WiSA który strumieniuje bez sygnału wifi, czyli nie mam internetu mam nadal sprzęt który gra, dane tutaj: 

https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.wisaassociation.org/member-products/wisa-certified-speakers/&prev=search&pto=aue 

parametry oprócz WATT zbliżone teraz mam dylemat w którym kierunku pójść

 

oraz tutaj https://www.q21.pl/manufacturer/system-audio/system-audio-legend-60-silverback-bialy-satyna.html 

co prawda nie słuchałem SA legend 60 ale mam SA saxo 6 monitory do słuchania winyli i gra to po prostu pięknie a to 1/8 tych Sześćdziesiątek wiec muszą grać rewelacyjnie 

Edytowano przez Maciej Duczmal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie znam tych SA.

Ale spodziewam się że na 3k to nie gra znając właśnie resztę oferty.

Devialet to specyficzne granie. Jeśli Twoje pomieszczenie nie jest olbrzymie to mogą sięsprawdzic.

Zasadnicze pytanie pojawia się dlaczego aktywne?

Mając budzet 30 k znajdziesz wyborny zestaw pasywny wzmacniacz + kolumny.

15 godzin temu, Maciej Duczmal napisał:

co prawda nie słuchałem SA legend 60 ale mam SA saxo 6 monitory do słuchania winyli i gra to po prostu pięknie a to 1/8 tych Sześćdziesiątek wiec muszą grać rewelacyjnie 

Jedno z drugim nie ma nic wspolnego. I nie mowie tu tylko o ofercie SA. Jest wiele firm gdzie seria wyższa gra inaczej. Traci się na wspolczynniku cena jakośc.

Q21 jako dystrybutor tych kolumn zapewne będzie na nie naciskał :P Ale plusem jest to że możesz je od nich zapewne wypożyczyć. Zrób to. Tak samo sprawdź w domu Devialeta. Jest Top który także wypożyczy Ci je do domu.

Ja stawiam na system pasywny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
My nie prowadzimy takiej polityki aby coś komuś wciskać i zawsze podkreślam, że wiele zależy od preferencji. Na dniach powinniśmy mieć model Legend 5 Silverback i pewnie w niedalekiej przyszłości Legend 60 Silverback. Będziemy mogli powiedzieć coś więcej.  Kolumny aktywne to świetne rozwiązanie dla osób ceniących minimalizm, nie mamy przecież dodatkowego wzmacniacza, który zajmuje miejsce i unikamy plątaniny kabli. 
Najlepszym rozwiązaniem byłby odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, S4Home napisał:

Szczerze nie znam tych SA.

Ale spodziewam się że na 3k to nie gra znając właśnie resztę oferty.

Devialet to specyficzne granie. Jeśli Twoje pomieszczenie nie jest olbrzymie to mogą sięsprawdzic.

Zasadnicze pytanie pojawia się dlaczego aktywne?

Mając budzet 30 k znajdziesz wyborny zestaw pasywny wzmacniacz + kolumny.

Jedno z drugim nie ma nic wspolnego. I nie mowie tu tylko o ofercie SA. Jest wiele firm gdzie seria wyższa gra inaczej. Traci się na wspolczynniku cena jakośc.

Q21 jako dystrybutor tych kolumn zapewne będzie na nie naciskał :P Ale plusem jest to że możesz je od nich zapewne wypożyczyć. Zrób to. Tak samo sprawdź w domu Devialeta. Jest Top który także wypożyczy Ci je do domu.

Ja stawiam na system pasywny.

Dziękuje za sugestie , przyznam się szczerze ze już wyczytałem wszystko,  przesłuchałem wiele zestawów w salonach, i na sam koniec zawsze przychodzi zwątpienie , albo coś nowego się pojawi, albo znowu myśle o zestawie pasywnym, tylko chciałem się uwolnić od sprzętu po jego zakupie i zacząć słuchać muzyki, mieć łatwiejszy dostęp do niej, szybszy, czèściej po nią sięgać. Jak podoba mi się brzmienie to nie podoba mi się wyglad, jak podoba wyglad to trzebaby dokupić inne klocki które przekraczają budżet, i tak w kółko, do devialeta tez trzeba będzie pewnie dokupić jakieś Melco czy inny odtwarzacz sieciowy plus cd , jednym słowem nie jest łatwo , 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że zagra. Jeśli mają BT.

Dobrze że takie zwątpienie Ci przychodzi. To nie jest wydanie kasy na bułke.

Musisz pamiętać o jednym. W przypadku wybory aktywnego zestawu Sa czy Devialeta musisz byc pewny tego wyboru. Po pierwsze brzmienia nie zmienisz, po drugie tego typu sprzet duzo traci na wartości. Bo jest na niego mniej chętnych.

Pasywne kolumny + wzmacniacz jestem za aby sprawdzić. Tu jak ci się coś znudzi po pół roku czy roku to możesz nadal wymieniać i kombinować.

Polecam wziać od Q21 te kolumny na testy domowe. Devialeta też od Topa. A ja dołożę pasywny system ktory będę uważał za konkurencję i sprawdzisz w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Wygląda że zagra. Jeśli mają BT.

Dobrze że takie zwątpienie Ci przychodzi. To nie jest wydanie kasy na bułke.

Musisz pamiętać o jednym. W przypadku wybory aktywnego zestawu Sa czy Devialeta musisz byc pewny tego wyboru. Po pierwsze brzmienia nie zmienisz, po drugie tego typu sprzet duzo traci na wartości. Bo jest na niego mniej chętnych.

Pasywne kolumny + wzmacniacz jestem za aby sprawdzić. Tu jak ci się coś znudzi po pół roku czy roku to możesz nadal wymieniać i kombinować.

Polecam wziać od Q21 te kolumny na testy domowe. Devialeta też od Topa. A ja dołożę pasywny system ktory będę uważał za konkurencję i sprawdzisz w domu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej Duczmal napisał:

Dziękuję za mądre i utylitarne podejście do sprawy i rzeczową podpowiedź  :))))) 

Nie zmienia to faktu ze lubię drążyć tematy, tak studiowałem wejścia i wyjścia Melco N100 i D100 , z systemem pasywnym to zagra, pytanie czy zagra z Devialetem w sensie na kablu ethernet (Melco ma wejście i wyjście ethernet) i czy zagra cd D100 jako odtwarzacz Cd za pośrednictwem N100,  a nie jako ripper? Pytanie bardziej chyba do TOP Hi-Fi :)))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Devialet Phantom, to przełomowa oferta w świecie głośników "mobilnych"  i aktywnych. Nie bez powodu na całym świecie jest głośno o tych produktach. Za każdym razem prezentujemy te urządzenia z wielką przyjemnością, udowadniając że jedna, bądź dwie "kule" są w stanie poradzić sobie z dowolnym repertuarem na bardzo wysokim poziomie.

Marka System Audio, jest nam znana ale głównie z głośników pasywnych. Jedyne o czym możemy przestrzec, to wielkość przetworników. Nie ma mowy o słuchaniu głośno muzyki.

Jeżeli Devialety spodobały Ci się na tyle, że spełniły Twoje oczekiwania, to zapraszamy Cię po ofertę do naszych salonów :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...