Skocz do zawartości

Chcę nowe


digufuro

Recommended Posts

CXA 60 nie ma wejścia phono , będziesz potrzebował przedwzmacniacza gramofonowego. Na ile poważnie chcesz się bawić w dźwięk analogowy ? Tak jak pisał przedmówca , płyty tanie nie są , do tego dochodzi osprzęt typu szablon , waga , koszt igieł / wieczne nie są /, myjka. Dlaczego gramofon musi być nowy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomek4446 napisał:

płyty tanie nie są , do tego dochodzi osprzęt typu szablon , waga , koszt igieł / wieczne nie są /, myjka.

Tomasz dlaczego ludzi straszyszB| nowy gramofon ma ustawione ramię,-zbyteczny szablon,

dobrze wypoziomować - waga będzie zbyteczna, igła wymiana po ok 500h pracy, myjka do? wystarczy kilka mililitrów czystego spirytusu 98% i igła czysta.:15_yum:

9 godzin temu, tomek4446 napisał:

będziesz potrzebował przedwzmacniacza gramofonowego.

są gramofony z budowanym przedwzmacniaczem, to nie jest problem, w tej kwocie jest kilka modeli

 

10 godzin temu, digufuro napisał:

Nigdy nie mialem gram.i brak doswiad.na ten temat.

gramofony w tej cenie są nowe z przedwzmacniaczem gramofonowym dzięki któremu będziesz mógł

podłączyć go do swojego CXA60. Jak kupisz to napisz na PW dam kilka wskazówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, seba3002 napisał:

Też miałem swego czasu marzenie o gramofonie. Fajna rzecz tylko plyty drogie. Po przeliczeniu ile ta zabawa musiałaby mnie kosztować, poszedłem w stronę streamera i tidala HiFi. Nie mam - broń Boże - zamiaru Cię zniechęcić, chcę Cię tylko skłonić do przemyślenia tego zakupu. Pozdrawiam.

Cześć!

Do 3 tysięcy złotych, dysponujemy bardzo mocną propozycją, która wręcz kosi konkurencję oraz wyznacza nowy poziom wśród gramofonów w tej półce cenowej.

Mowa o TEAC TN-4D https://www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/teac-tn-4d-walnut.html

-Wkładka Oyster MM firmy Sumiko

-Manualny 

-Napęd bezpośredni

-Ramię w kształcie litery "S"

i jeszcze wiele innych zalet połączony z doskonałym wyglądem.

Zapraszam Cię do naszych salonów Tophifii aby przyjrzeć się bliżej temu urządzeniu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Top Hi-Fi & Video Design na wstępie zaznaczę , że to nic osobistego . nie mam nic do firmy i zawsze ciepło piszę o filii łódzkiej zaznaczając profesjonalizm pracujących tam osób. A teraz do rzeczy , TO JEST FORUM I PISZECIE NA FORUM , wstawki w stylu gazetki reklamowej są zbędne , piszę to w odniesieniu do gramofonu / jego opisu/, który zaproponowaliście , nie dyskredytując go jako urządzenia. tutaj podaje się konkretne informacje , argumenty za i przeciw. Pamiętam dawniejsze wpisy @Q21 były podobne do Waszych , a potem ewaluowali i piszą jak ludzie / :) / , co jak sądzę przekłada się na zaufanie forumowiczów , a więc i sprzedaż . Tylko @S4Home gada od początku tak samo :) , w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

A więc jak już wywołałem wszystkich graczy z branży, to kilka moich uwag na temat opisów polecanych gramofonów . Temat drapaków trochę liznąłem , za eksperta zaznaczę się nie uważam  /znam dużo , dużo lepszych/, ale napiszę co by mnie interesowało gdy proponujecie jakiś model gramofonu / i nie jest to to że " kosi konkurencję " , bo takie stwierdzenie trzeba poprzeć testem porównawczym / . Jako przykład niech posłuży wymieniony

https://www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/teac-tn-4d-walnut.html 

- zamontowana jest podstawowa wkładka Sumico Oyster , z tego co widzę na stronie Top HI FI nie macie tej wkładki / jeżeli się mylę to przepraszam , ale nie znalazłem/ ma ją za to Q21

https://www.q21.pl/sumiko-oyster.html

warto o tym poinformować , jak i o cenie igły oraz o fakcie że TEAC zaleca zmienić ją po 300 godzinach grania 

https://muzyczny.pl/145287_Sumiko-Oyster-igla-do-wkladki-gramofonowej.html

- kolejna kwestia to co zrobić jak np. wydałem już 2999 na gramofon co nie jest mało , i chciałbym zmienić wkładkę na lepszą lub po prostu inną choćby taką jak mam w swoim drapaku , czyli Goldringa 2500 / no dobra trochę się chwalę , ale to tylko przykład/. A więc , czy będę musiał zmienić headshell ? Czy jest możliwość regulacji VTA , czy będę musiał stosować maty ? Jaki jest overhang dla tego ramienia , bo ani w specyfikacji na stronie ani w instrukcji gramofonu, tej informacji nie ma. Czy mam korzystać z kalkulatora , a jak tak to fajnie by było podać link np.

https://www.vinylengine.com/tonearm_alignment_calculator_pro.php

lub

http://www.conradhoffman.com/chsw.htm

Zawsze dziwi mnie nonszalancja niektórych firm w podawaniu danych technicznych w specyfikacjach np. w instrukcji TEAC -a " stoi " , że efektywność ramienia to 223 mm . natomiast na stronie 

https://audiopolis.pl/teac-tn-4d-gramofon-analogowy.html

czytam , że 233 mm. , tak jak by to nie miało żadnego znaczenia !!!

Wracając do tematu , fajnie by było poinformować potencjalnego kupca , czy mamy dedykowany szablon kalibracyjny do tego gramofonu / ramienia/ , czy pozostaje nam uniwersalny. Dobrze też wspomnieć na czym polega gramofon manualny , by nie było rozczarowań .

A na koniec , fajnie też by było dać parę linków do akcesoriów / środków czyszczenia igły , płyty , myjki , szablonów , wagi , bloczka tak aby kupujący miał komplet informacji , a i instrukcja by nie zaszkodziła :) 

 

 

 

 

 

 

      

Manual_TN-4D_JEFSGINLSV.pdf

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomek4446 napisał:

Tylko @S4Home gada od początku tak samo :) , w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Bo wydaje i się że tylko ja pisze tutaj od początku. U kolegów te osoby się zmieniały. Co widac po sposobie pisania.

10 godzin temu, tomek4446 napisał:

Temat drapaków trochę liznąłem

Ja właśnie nie i nie udaje. Moja domena jest cyfrowa. Dlatego poprosiłem o kontakt telefoniczny do nas gdzie mamy specjalistę od analogów.

Dobrze że mogłeś koledze przybliżyć nieco temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla informacji wszystkich.

Nie jesteśmy tylko po to, aby pisać w "sposób marketingowy" - być może tak to odniosłeś tomek4446, lecz zwróć uwagę, że staramy się pisać obiektywnie na temat wszystkich produktów, o których piszemy. Jeżeli ktoś zadaje pytanie, to staramy się na nie odpowiedzieć jak najlepiej. Natomiast jeśli produkt jest bardzo dobry w swojej cenie, to nie zawahamy się użyć dobrych słów, bo na to zasługuje.

W każdym razie, zapraszamy każdego do dyskusji z nami! Pracujemy nad tym, aby kontakt z Wami był jak najlepszy!

Miłego dnia, Tophifi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Natomiast jeśli produkt jest bardzo dobry w swojej cenie, to nie zawahamy się użyć dobrych słów, bo na to zasługuje.

Dzięki za odpowiedź , jak pisałem nie mam nic do proponowanego przez Was modelu gramofonu , choć sam bym go nie kupił . Zaraz wytłumaczę dlaczego i dlaczego w  Waszym wpisie jednak dostrzegłem nutkę marketingu, na którą jako handlowiec jestem szczególnie wyczulony. Po pierwsze słucha się ludzi i jak pytający pisze / faktycznie zniknął / , że nie ma pojęcia o gramofonach, to najpierw wypadałoby mu wytłumaczyć, za co zapłaci te 3 tysie , bo " kosi konkurencje " nic nie mówi. Ten gramofon ma wbudowane pre  to dobrze i źle , w zależności na ile poważnie chcemy się zaangażować w  dźwięk analogowy , więc fajnie byłoby zapytać , czy autor wątku chce iść w stronę " kombajnu" , czy też mieć swobodę w doborze przedwzmacniaczy . Wiem , że można odłączyć pre w gramofonie , ale po co w takim razie za nie płacić, a po drugie takie ustrojstwo jak jest zbędne , to i tak w jakimś stopniu zawsze będzie wpływać na sygnał , a my walczymy, by był jak najczystszy i jego droga wkładka - IC jak najkrótsza. Kolejne pytanie które bym zadał ,to czy są plany do nagrywania płyt na kompa / nadal uważam to za jakieś nieporozumienie/ jak są to w porządku , a jak nie, to po cholerę komuś USB w gramofonie , a więc kolejna płytka za którą zapłaci ,a tą kasę można przeznaczyć na igłę lub nową wkładkę. Nie przedłużając , nim cokolwiek zaproponujemy musimy dysponować jakimiś danymi i nie dotyczy to tylko branży audio , bo inaczej jest to marketing , lub nasza subiektywna opinia w stylu " kup X , bo u mnie jest dobrze ". I ostatnie , ten gramofon to manual , jak dla mnie to plus / bo tak się słucha płyt , od początku do końca , w każdym razie tak kiedyś były one tworzone przez muzyków , było rozpoczęcie , rozwinięcie , zakończenie - np. Pink Floyd - The Dark Side of The Moon  / , ale jak ktoś nie wyobraża sobie życia bez pilota to fakt , że będzie musiał sam podnosić ramię po zakończeniu strony płyty , może skutecznie zniechęcić do drapaków.

Polecam , gdy proponujemy jakiś model gramofonu , kolumn , wzmacniacza czy czegokolwiek, uzasadnić ,dlaczego akurat on , w odniesieniu do preferencji dźwiękowych lub oczekiwanych funkcji przez pytającego i jakie są alternatywy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu TN4D jest nieporównywalnie lepsza wkładka a niż w modelu TN3B. Wkładka Sumiko Oyster kosztuje około 400 zł. Oczywiście w modelu TN3B również, można się pokusić o lepszą wkładkę aby podnieść efekt. Naszym zdaniem, porównując obydwa gramofony w fabrycznych konfiguracjach z użyciem ich przedwzmacniaczy, TN4D brzmi pełniej, dokładniej i bardziej wiarygodniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...