Skocz do zawartości

Klasyczny zestaw stereo czy kolumny aktywne?


Luk Luk

Recommended Posts

Witam nazywam się Łukasz, jestem nowy na forum.

Potrzebuję pomocy przy wyborze zestawu stereo, mój budżet na stero to około 6tyś PLN. Pomieszczenie odsłuchowe 3.4m szer. x 5.2m dł. x 2.6m wys. Zestaw będzie stał po środku ściany 3.4m.

Mam dylemat pomiędzy wyborem:

- zestaw NAD C368 + Monitor Audio Bronze 100

a

- kolumny aktywne SWANS HIVI M3AMKII (tutaj plusuje tym że są 3-drożne i mają głośnik wysokotonowy izodynamiczny)

Co zagra bardziej szczegółowo, przestrzennie z wyraźnymi niskimi tonami? Dodam że słucham głównie rock, elektronika, drum and bass.

Pozdrawiam

 

Edytowano przez Luk Luk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenei do takiego pomieszczenia idż jednak w klasyczny wzmacniacz + kolumny pasywne.

Jeden typ masz Nie wiem czy do Bronze 100 Nad nie będzie za jasny i punktowy. Chyba że starszy model 356BEE.

Ewentualnie do Nada polecam ELAC B6.2

z kolei do Bronze 100 polecam Magnata MR 780.

Zapraszam na odsłuch i po wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również stawiałbym na zestaw NAD C368 + Monitor Audio Bronze 100. Jest to brzmienie o jasnym charakterze, z podbitą górą i bardzo dobrą szczegółowością. 
W przypadku muzyki, którą słuchasz Magnat MR780 może być zbyt spokojny i lepszym rozwiązaniem byłaby Yamaha AS701 + Monitor Audio Silver 100 jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczne i szczegółowe brzmienie. Alternatywą może być Cambridge Audio CXA61 + Jean Marie Reynauld Lucia, które świetnie radzą sobie z muzyką elektroniczną. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie odsłuchu oraz wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...