Skocz do zawartości

Przymulona kolumna centralna


DEMOLKA

Recommended Posts

Witam

Postanowilem napisac i zasiegnac porady bardziem obcykanych😄

Mam set Magnat Shadow 207 i ostatnio zaczyna mi dokuczac slaba jakosc dzwieku z gl.centralnego. Chodzi konkretnie o dialogi-polski lektor. Czy Netfliks cos porobil z jakoscia swoich filmow ze lektor jest strasznie przymulony i zagluszany pozostala sciezka dzwiekowa!? Netfliksa mam od roku i o ile na poczatku trafil sie film z kiepskim lektorem tak teraz niemal kazdy odpalony film to katastrofa. Musze bardzo podkrecac centralny a po wczorajszym seansie ("Power") dalem +15(max) i szalu nie bylo.Przyszlo mi na mysl zeby podmienic kable na jakies 'rozjasniajace' ewentualnie posrebrzane. Taak wiem ze kable nie graja 😆 Czy to ma sens? Jak tak to jakie polecacie,potrzebuje az 1metr wiec moge sie szarpnac na jakis za kilkadziesiat zl w ramach testu. Mam teraz podlaczony kilkuletni Bridge 2,5mm2 z zyla bascore czy jakos tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DEMOLKA napisał:

Witam

Postanowilem napisac i zasiegnac porady bardziem obcykanych😄

Mam set Magnat Shadow 207 i ostatnio zaczyna mi dokuczac slaba jakosc dzwieku z gl.centralnego. Chodzi konkretnie o dialogi-polski lektor. Czy Netfliks cos porobil z jakoscia swoich filmow ze lektor jest strasznie przymulony i zagluszany pozostala sciezka dzwiekowa!? Netfliksa mam od roku i o ile na poczatku trafil sie film z kiepskim lektorem tak teraz niemal kazdy odpalony film to katastrofa. Musze bardzo podkrecac centralny a po wczorajszym seansie ("Power") dalem +15(max) i szalu nie bylo.Przyszlo mi na mysl zeby podmienic kable na jakies 'rozjasniajace' ewentualnie posrebrzane. Taak wiem ze kable nie graja 😆 Czy to ma sens? Jak tak to jakie polecacie,potrzebuje az 1metr wiec moge sie szarpnac na jakis za kilkadziesiat zl w ramach testu. Mam teraz podlaczony kilkuletni Bridge 2,5mm2 z zyla bascore czy jakos tak.

Akurat oglądałem Power u mnie to samo lektor ledwo słyszalny, to na bank problem ze ścieżką nie z głośnikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze mnie blondyn😅 Fakt,sprawdze na blu jakas plytke chociaz dluuugo go nie uzywalem bo ograniczylem sie tylko do sporadycznych filmow na netfliksie. Zmartwilo mnie tylko to ze na poczatku wydawalo sie ok a po miesiacach ogladania zaczelo czegos brakowac. Troche lipa ze jest taki kiepski lektor na coraz wiekszej liczbie filmow.

Jest jakas alternatywa dla netfliksa w podobnych pieniadzach? Mialem hbo ale zrezygnowalem bo tam to juz wcale nic nie ogladalem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak. Po sprawdzeniu roznych filmow z NF oraz blu dialogi orginalne jak i lektor byly z glosnika centralnego slabo slyszalne,kolumna grala tak jak by stala w drugim pokoju. Winowajca okazal sie gadget zwany konwerterem sygnalu high-low za pomoca ktorego mam podlaczony ampli ze wzmakiem(taki zamiennik pre out). Zrobilem w ampli manualny test szumu kolumn i fronty graly zdecydowanie glosniej niz reszta. Na tym konwerterze sa dwa potencjometry ktorymi ustawia sie wzmocnienie i calkiem przypadkiem mi sie przypomnialo ze ostatnio cos tam grzebalem i ustawilem za mocno ☺. 

Zrownalem poziomy glosnosci i jest ok. 

A juz chcialem kable rwac hahaha😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...