Skocz do zawartości

Sypialnia. Głośniki podstawkowe do Yamaha RX-V777


prezes83

Recommended Posts

Witajcie ponownie,

Zainteresowanie na rynku wtórnym moim ampli jest znikome, a też za darmo nikomu go nie oddam, więc postanowiłem dobrać do niego głośniki i ustawić w sypialni. Będzie to zestaw głównie do zasypiania i porannego rozbudzenia, więc raczej ciche plumkanie go czeka, no może czasem przedmuchanie membran ;) 

Trochę mam problem z ustawieniem bo, w najlepszym miejscu, na przeciwko łóżka jest szafa zabudowana prawie na całej szerokości ściany, skutkiem tego też jest zmniejszenie powierzchni z 12m2 do ok. 9-10m2, po lewej kawałek ściany i okno, po prawej ściana z miejscem na komodę i drzwi. W pierwszej chwili była myśl o ustawieniu gdzieś na komodzie, parapecie, powiesić na ścianie więc w grę wchodziłyby głośniki w obudowie zamkniętej lub z bass reflexem na przedniej ściance, ale wybór jest mocno ograniczony (MA Bronze 2), więc może lepiej rozszerzyć wybór i ustawić coś innego na podstawkach. 

Proszę o propozycje głośników stwarzających optymalne połączenie z Rx-v777, mogą być też z drugiej ręki, zgrabne podstawki też się przydadzą ;)

A, i w tym wypadku stosunek cena/ jakość kierunkuję na cenę więc 1200zł to raczej maks. 

Obecnie wpadły "w oko" MA Bronze 2, Heco 300, Fyne F300/1 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bas refleksem bym się aż tak nie przejmował. Jeśli ma to być typowo zestaw do sypialni to warto byłoby postawić na muzykalniejsze brzmienie, które nie będzie męczyć. Rozwiązaniem mogą być niemieckie Heco Aurora 300 lub Indiana Line Nota 260x. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wypożyczenia oraz wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
46 minut temu, prezes83 napisał:

Wracam z tematem. Mam, słucham i debut-y chyba mi bardziej pasują, heco brzmią jakby nieco przytłumione. A jakbym chciał coś mniejszego gabarytowo, Np. Indiana Nota 240x, coś z Q Acoustics, Mission?  

https://www.olx.pl/oferta/quadral-rhodium-200-kolumny-podstawkowe-biale-CID99-IDHFUqH.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...