Skocz do zawartości

Focal Aria 906 + Onkyo TX-8050 - Nowy Amplituner. Potem podłogówki?


Chilledbeams

Recommended Posts

Witam,

Przymierzam się do wymiany amplitunera Onkyo TX-8050 który obecnie gram razem z Focal Aria 906 w salonie połączonym z kuchnia (ok. 25m2) otwartym na korytarz (ok. 10m2). 
Interesowałby mnie w pełni sieciowy amplituner jako że muzyki słucham, w zasadzie, wyłącznie z Tidal, plus filmy z Netflix itp. przy telewizorze podłączonym optykiem.

W obecnym brzmieniu generalnie mi nie przeszkadza zbyt wiele i jestem w stanie słuchać muzyki bez zmęczenia. Chociaż generalnie preferowałbym brzmienie bardziej mięsiste z lekko cieplejsze z uwypukloną średnicą.

Jeszcze nie byłem na odsłuchach, ale z małego rozeznania planowałbym posłuchać Naim Uniti Atom, NAD M10, Hegel H120, Moon 240i i Arcam SA30. Jak wynika z wymienionych amplitunerów, budżet to około 12tys. Zależałoby mi żeby streaming był dobrze rozwiązany (np. Naim i NAD) i fajnie jakby amplituner miał dobry wzmacniacz słuchawkowy. W przedbiegach faworytem jest Naim, jako że kiedyś słuchałem sprzętu tej firmy i bardzo takie grani mi pasowało plus spełnia większość ww. wymagań. Prosiłbym o sugestie innego sprzętu do sprawdzenia bądź podzielenia się doświadczeniami z tymi kolumnami i amplitunerami.

Kolejnym etapem po amplitunerze będzie zamiana monitorów na podłogówki jak że wydaje mi się że przy około 30m2 większe głośniki zagrają lepiej. Nie miał bym w sumie nic przeciwko zamianie 906 na podłogówki Aria ale denerwuje mnie trochę to że tak na prawdę one grają dobrze tylko kiedy się idealnie po środku kolumn. Planowałbym na odsłuchać posłuchać podłogówek takich jak Sonus Faber Sonetto III, Dynaudio Evoke 30, Kef R5. Również jakiekolwiek wskazówki będą mile widziane.

Pozdrawiam,

Bartosz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chilledbeams napisał:

Witam,

Przymierzam się do wymiany amplitunera Onkyo TX-8050 który obecnie gram razem z Focal Aria 906 w salonie połączonym z kuchnia (ok. 25m2) otwartym na korytarz (ok. 10m2). 
Interesowałby mnie w pełni sieciowy amplituner jako że muzyki słucham, w zasadzie, wyłącznie z Tidal, plus filmy z Netflix itp. przy telewizorze podłączonym optykiem.

W obecnym brzmieniu generalnie mi nie przeszkadza zbyt wiele i jestem w stanie słuchać muzyki bez zmęczenia. Chociaż generalnie preferowałbym brzmienie bardziej mięsiste z lekko cieplejsze z uwypukloną średnicą.

Jeszcze nie byłem na odsłuchach, ale z małego rozeznania planowałbym posłuchać Naim Uniti Atom, NAD M10, Hegel H120, Moon 240i i Arcam SA30. Jak wynika z wymienionych amplitunerów, budżet to około 12tys. Zależałoby mi żeby streaming był dobrze rozwiązany (np. Naim i NAD) i fajnie jakby amplituner miał dobry wzmacniacz słuchawkowy. W przedbiegach faworytem jest Naim, jako że kiedyś słuchałem sprzętu tej firmy i bardzo takie grani mi pasowało plus spełnia większość ww. wymagań. Prosiłbym o sugestie innego sprzętu do sprawdzenia bądź podzielenia się doświadczeniami z tymi kolumnami i amplitunerami.

Kolejnym etapem po amplitunerze będzie zamiana monitorów na podłogówki jak że wydaje mi się że przy około 30m2 większe głośniki zagrają lepiej. Nie miał bym w sumie nic przeciwko zamianie 906 na podłogówki Aria ale denerwuje mnie trochę to że tak na prawdę one grają dobrze tylko kiedy się idealnie po środku kolumn. Planowałbym na odsłuchać posłuchać podłogówek takich jak Sonus Faber Sonetto III, Dynaudio Evoke 30, Kef R5. Również jakiekolwiek wskazówki będą mile widziane.

Pozdrawiam,

Bartosz

Witaj!

Wybrałeś jedne z najciekawszych propozycji na rynku. Focale, mają duży apetyt na dobrą elektronikę. Z naszego doświadczenia, możemy Ci podpowiedzieć, że najlepszym wyborem będzie elektronika, która nie wzbudzi góry i dobrze będzie kontrolować bas. Nad M10, to jeden z tych dobrze wyposażonych wzmacniaczy, który może wpaść Ci w ucho.

Na deser, przedstawiamy, totalność nowość Hegel H 95 https://www.tophifi.pl/blog/post/hegel-h95-jakosc-dla-wymagajacych.html

który ma być jeszcze lepszą konstrukcją i jeszcze lepiej wyposażoną! Już na początku września będzie można go osłuchać.

Zapraszamy Cię do jednego z naszych salonów Tophifi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej muzykalny charakter brzmienia to Arcam SA30 byłby idealnym rozwiązaniem. Zamiast Moon 240i zaproponowałbym Moon ACE, który posiada opcje sieciowe i masz spokój ze streamerem. Jest nieco dynamiczniejszy i precyzyjny względem 240i. NAIM Uniti Atom to także ciekawa propozycja ale warto sprawdzić go z bardziej wymagającymi kolumnami i ocenić samemu czy nie będzie brakować mocy. 
Alternatywą dla tych wzmacniaczy może być hybryda Vincent SV227mk lub Haiku Audio Bright MK5, które łączą cechy wzmacniacza lampowego i tranzystorowego. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Sugestia Arcama nie dziwi bo mam RHead i irDac II do słuchania na słuchawkach i bardzo odpowiada mi takie granie, ale chętnie również sprawdzę inne sugestie.

W kontekście kolumn, wydaje mi się lepiej zagrają podłogówki przy takiej powierzchni pomieszczenia. Których z kolumn zagrałyby bardziej muzykalnie od Focal'a?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chilledbeams napisał:

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Sugestia Arcama nie dziwi bo mam RHead i irDac II do słuchania na słuchawkach i bardzo odpowiada mi takie granie, ale chętnie również sprawdzę inne sugestie.

W kontekście kolumn, wydaje mi się lepiej zagrają podłogówki przy takiej powierzchni pomieszczenia. Których z kolumn zagrałyby bardziej muzykalnie od Focal'a?

 

Jeżeli wybrałbyś z któryś z wcześniej rekomendowanych przez nas wzmacniaczy, to muzykalne kolumny, które ustanowią dobrego partnera do Hegel'a czy też NAD, to

ProAC DT 8 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/proac-response-dt8.html  .To, stara, Brytyjska szkoła dla wymagających :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Chilledbeams napisał:

Których z kolumn zagrałyby bardziej muzykalnie od Focal'a?

Pytanie co masz na myśli mówiac muzykalne.

Dla mnie Focal gra ekspresyjnie. I to praktycznie każdy model. w wiekszy lub mniejszy sposób. Muzykalnośc to dla mnie bardziej naturalność i angażowanie w dźwięk przez melodyjności  brak agresji w przekazie. Wówczas jak wspomniałem wyżej OPERA czy audio Physic. Także KEF byłby tu polecany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalny charakter brzmienia z dobrą podstawą basową to polecam Pylon Audio Diamond 28. Bardziej lekkie w brzmieniu będą Opera Seconda natomiast Audio Physic Classic 8 zagrają pomiędzy oferując lepszą przestrzeń. Alterantywą mogą być Jean Marie Reynauld Euterpe Jubile ale nie każdemu przypadnie do gustu taki design. Brzmienie dokładne z łagodną górą, świetnym środkiem i bardzo zróżnicowanym basem, który w żaden sposób nie jest natarczywy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...