Skocz do zawartości
nevellan

Listwa do zestawu stereo

Recommended Posts

Chciałbym się doradzić w sprawie wyboru listwy antyprzepięciowej.

Zamówiłem zestaw składający się ze wzmaczniacza Cambridge CXA81 oraz głośników Pylon Audio Diamond 28.

Teraz zastanawiam się czy i jaką listwe elektryczną kupic do tego zestawu. W tym momencie mam listwę lestara do której podłączony jest tv, konsola, dekoder i zestaw oświetlenia Plhillips Hue Play. Czy na potrzeby wzmacniacza powinienem dokupić oddzielna listwe i podpiąć ja do oddzielnego gniazdka? Zupełnie się nie znam na kwestiach związanych z prądem, dlatego chciałbym poprosić Was o podpowiedź.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

W audio to sa glownie listwy rozgaleziajace a nie preciwprzepieciowe.

Taka generalna zasada mowi, ze wzmacniacz najlepiej wlaczyc bezposrednio do sciany a pozostaly sprzet audio (CD, streamer, DAC itp) - do listwy audio. Pozostaly sprzet moze zostac jak jest. W szczegolnosci nie zaleca sie podlaczania zasilaczy impulsowych do listwy audio.

Wiec jesli z audio jest tylko CXA, to wpiac w sciane i po temacie (tak w uproszczeniu - bo wiara/slyszenie gniazd sciennych to osobny temat:) )

W audio to sa glownie listwy rozgaleziajace a nie preciwprzepieciowe.
Taka generalna zasada mowi, ze wzmacniacz najlepiej wlaczyc bezposrednio do sciany a pozostaly sprzet audio (CD, streamer, DAC itp) - do listwy audio. Pozostaly sprzet moze zostac jak jest. W szczegolnosci nie zaleca sie podlaczania zasilaczy impulsowych do listwy audio.
Wiec jesli z audio jest tylko CXA, to wpiac w sciane i po temacie (tak w uproszczeniu - bo wiara/slyszenie gniazd sciennych to osobny temat:) )
Czyli jeśli np streamer Cambridge cxn v2 posiada zasilacz impulsowy to jego juz do listwy audio nie podłącze? Czyli pozostaje zwykla listwa przeciwprzepięciowa?

Jeśli już jest zasilacz impulsowy w sprzęcie audio, to najczęściej podłącza się do gniazda filtrowanego w listwie. Ważne, żeby zminimalizować zakłócenia, które taki zasilacz wprowadza do sieci.

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka

Ta listwa w zupełności wystarczy. Nieco taniej znajdziesz także plastikowa Hame. Sprawdzałem ją kiedyś i też jest ok. Jeśli zależy Ci na zabezpieczeniu to jest ok.

Mówimy o przepięciach i przeciążeniach.

Czyli podsumowując - wzmacniacz do ściany, a reszta urządzeń takich jak tv, streamer, konsola itd do listwy Brennenstuhl?

Cześć kolego, najlepszym wyborem byłoby kupienie osobnej listwy elektrycznej i podłączenie jej.
Pozdrowienia,
Joshua Genin
Cześć, chodzi Ci o to, aby wzmacniacz podłączyć do nowej listwy elektrycznej czy wzmacniacz do sciany i pozostałe urządzenia do listwy?